MiG-21Bis Iraqi Air Force, Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

E pa drustvo, gotovo je ovo cudo. Maketa vam je poznata, Zvezda 1/72.

Uzivao sam radeci ovu maketu. Boje su Humbrol 65, 94, 117.

Rakete cu mu staviti pred takmicenje. :)

Kome se svidja-svidja, a kome ne... ;D








Izvinjavam se na losem kvalitetu slika... :-X


Pozzz...

dragan_mig31

svaka cast :) super izgleda.stencile izgledaju stvarno realno i lepo.jedino da matiras tockove i bice jos bolji....

Miroslav Š.

Сасвим је коректан. Пре такмичења покушај да му додаш ,,крилца" на пито цев (веома уочљиво код правих авиона), није проблем да направиш...
Што се тиче фотографија, веома су ,,магловите". Сигуран сам да би ти боље испале да пробаш на дневном светлу...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

divvac

meni je Zvezda ostala u ruznom pamcenju  :( zato sto sam jednu maketu bacio a druga je nezavrsena MIG-23,zato sto jednostavno delovi ne mogu da se uklope...
pa me zanima da li je kod tebe bilo nekih vecih nepravilnosti, i kog proizvodjaca bi mi preporucio za MIG-21?  :super
moja Prva turska

Dada

Tvoj najbolji do sada! Bravo!!! Samo sto rece Dragance matni mu malo gume.

PELE

#5
@divvac : Pa ne znam koju varijantu MiG-a 21 hoces da uradis. Radio sam Zvezdu (Bis i PFM), Revell (F-13) i Condor (UM, uskoro planiram SMT i 21-93).
Condor nemoj, ima jako dosta da se gituje i da se preurezuju paneli, ali ako imas volje samo napred. Nisam imao vecih problema kod uklapanja, sasvim fino pasu delovi - mislim na Bis.

@papa_bear : 'Ce ih matiram :D. Ceo avion izmatirao i kad su ostale samo gume/tockovi, zapusi mi se dizna... :P ;D


Pozz...

Messerschmitt

Баш леп рад!!!Свака част!!!
е а не видим баш најбоље шта пише оно испод  кокпита? :super :super :lol

Sneni

Meni se sviđa, bravo :bravo :mjetal
Ako može nabaci kasnije bolje slike, kad mu središ gume i rakete :cheers jedva čekam da ga vidim natovarenog ;D :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Nemsy_29

Kao i obivno odlican rad  ;D
Jedino jedna mala zamerka oko boje izduvnika  ;)

Sandman

Odlichno je ispao na kraju!

Wash je sasvim fin sada nakon onog brisanja vishka, kamuflaza skroz uspela, mozda jedino izduvnik treba da bude za nijansu tamnije boje.. malo sagoreliji izgled da ima... i chini mi se da nisi ispravio zadnji deo korena horizontalaca koji su ti i dalje u boji metala, a mislim da bi trebalo da budu u boji kamuflaze - dragan_mig31 ti je ukazao na taj detalj u projektima u radu!

Shto se slika tiche, probaj da ubacish dve lampe levo i desno od makete kad je slikash, i podesi white balance na foto-aparatu za osvetljenje kojim raspolazesh... trebalo bi da znachajno unapredi kvalitat fotografija!

Namesti mu josh naoruzanje pa da ga vidimo uzivo nekom prvom prilikom....

pozz

PELE

@Sandman : Hvala na komentaru.

Slike jesu malo sugi-bugi :D, slikacu napolju kad budem imao vremena.

Za izduv cu sledeci put koristiti Gunmetal ili Burntmetal od MM-a...




Pozz...

Sandman

Quote from: PELE on 08-06-2009, 20:53:35
Za izduv cu sledeci put koristiti Gunmetal ili Burntmetal od MM-a...

shto se tiche izduvnika tj. delova koji su u boji metala, nemoj se obavezno vezivati za neku konkretnu boju - ponekad je potrebno vishe slojeva raznih metalik nijansi da bi se dobio onaj pravi efekat za konkretni avion koji radish....

ako do sada nisi koristio MM metalizer seriju, probaj - jako se dobro nanose chak i chetkicom za sitnije radove, a nakon sushenja i poliranja daju odlichne efekte... zashticuju se tzv. sealerom za metalizere.... postoje u 10-15 nijansi chini mi se i njihvom kombinacijom moguce je dobiti jako dobre zavrshne rezultate ;)

menestenasli

#12
Lep migonja.  :super
Sto se slikanja tice, probaj da slikas bez belih papira u pozadini, reflektuju dosta svetla ka fotoaparatu (u svakom slucaju vise nego maketa), pa se automatski smanjuje duzina ekspozicije i slika izgleda tamno ( a maketa jos tamnije).

Bojan Ue

Odlicno je ispao na kraju, kamuflaza je fenomenalna, sve pohvale od mene  :super Idu lepi dani, pa uradi jednu seriju slika pri dnevnom svetlu. Steta da ovako lepa maketa nije u punom sjaju :jok

ugovorac

Veoma lep migonja i zato stvarno zasluzuje ovde bolje slike.Bilo bi lepo od tebe kada bi okacio jos lednu seriju ali dobrih fotografija.Izduv ti je stvarno previse svetao.Potpuno se slazem sa Sandmanom da ne postoji konkretna boja za to vec bi trebalo da se odredi na osnovu fotografija ili cega vec za konkretni avion.Trenutno zavrsavam Revell-ov B-1B gde je za izduve data polu sjajna crna i na nekim fotografijama sam video da je i to tacno.Sto se naoruzanja tice,ne moras ni da ga stavljas.I ovako dobro izgleda.