Revell Arado Ar E.555 - 'ThanksNUKEgiving Day' (U OLUJI RODJEN)

Previous topic - Next topic

Hartmann

Eto ljudi, GOTOV JE  :D!!

Ceo projekat je trajao od 6. 01. 2008 do 12. 06. 2009. godine uz mnogo pauza i "mrza" da se radi, ali sinoc dok je trajala oluja, plafon mi prokishnjavao, a akrepi mi leteli po sobi, Arado Ar E 555 je zavrsen  :god.
Pricu o izradi ove makete mozete pogledati u "Projektima u radu":

http://maketarskikutak.com/index.php/topic,3462.0.html

U medjuvremenu su dodati sitni delovi - antena, pito-cev, zadnji topovi i poklopac kabine u otvorenom polozaju. Dodao sam i malo oker pastela po tochkovima i poklopcima stajnog trapa.

Znaci:

Bilo je to rano jutro,  25. novembra 1948.
             Na upravo izgradjenom aerodromu 'Hugo Sperle' u pustinji Chihuahua u centralnom Meksiku bilo je zivo kao u kosnici. Mehanicari i osoblje aerodroma su uzurbano pripremali nemacko novo oruzje - mlazni bombarder Arado Ar 555. Istovremeno, inzinjeri SS-a koji su stigli prethodne noci u velikom konvoju vozila koji je bio pod punom pratnjom Wafenn-SS-a,  podesavali su upaljace i senzore na nemackom tajnom oruzju koje svet do tada nije video - Leipzieg sfera - nemacka plutonijumska bomba, stvorena 1947. u Hajgerlohu u Nemackoj. Bomba je bila stvorena da zada odlucujuci udarac Sjedinjenim Americkim Drzavama koje su ostale poslednji protivnik Trecem Rajhu u osvajanju sveta. A taj trenutak je posle godinu dana dosao.
              Posle pada Britanske imperije 1941. i SSSR-a 1943. nemackom Rajhu je ostalo da osvoji SAD. Godinama pripremana invazija na kontinent Amerike je prosla krvavo - bivsa flota Britanske imperije koje je pala u ruke Nemcima 1941. posle kapitulacije, je bila potucena u velikoj bitki kod Njufaundlenda jula 1946. Odnos pomorskih snaga se tada promenio u korist SAD i invazija je morala da se prekine. Nemacka je morala da nadje neki drugi nacin da potuce pomorske snage SAD, jer bi ponovna izgradnja flote "Visokog mora" oduzela mnogo godina, pa i decenija.
               Pogodna situacija i ponuda je neocekivano dosla od strane Meksika. Meksicka hunta je videla priliku da se docepa juznih drzava SAD - Teksasa, Nju Meksika i Kalifornije, i 1947. godine potpisala je tajni sporazum sa Nemackom da ustupi luke i aerodrome Trecem Rajhu, a zauzvrat da anektira ove teritorije kad SAD kapituliraju. Prve jedinice Meksickog Ekspedicionog Korpusa (DMK) su pristigle iz Evrope uskoro i sva logistika je brzo bila spremna. U to vreme Leipzig sfera je bila gotova i samo se jos cekalo da prvi aparati iz fabrike Arado sidju sa proizvodnih traka. Do jula 1948. sve je bilo spremno i samo se cekalo na pogodnu situaciju da se vazdusnim udarom iz Meksika jednim udarcem unisti barem pola flote SAD.
               Oktobra 1948. nemacki spijuni su javili da se u luci Sijetl skuplja Pacificka flota SAD, zbog invazije na Havaje koje su Japanci osvojili 1943. godine. Nemci nisu mogli da propuste ovu priliku i pripreme za operaciju "Thor Tag" - nuklearni udar na usidrenu flotu SAD - su otpocele. Dan napada je izabran za 25. novembar, na americki praznik Thanksgiving day, kada ce borbena gotovost americke vojske biti niska...   

Napomena: masta moze svasta i ovom mojom pricom Vam samo opisujem izmisljeni dogadjaj koji prethodi mojoj SADASNOJ maketi i buducoj diorami. Odbacujem svako glorifikovanje nacizma i fasizma. Smrt fasizmu!!  Tongue

P.S. izvini Djole za Sijetl, nije namerno  ;D!!



, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zanimljive slike iz "Projekata u radu":

, , , , , , ,

To je to, decaci i devocice  ;).

Rad na diorami za sada odlazem, jer sam se, vala, zazeleo da uradim nesto novo   ;D
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

i posle se pitash zashto ti zadnjih dana i sinoc lete leptirice po sobi??! ... pa nashli su MATICU!! :D  ;D

nemam shta da ti ovde dam kao komentar sem da je ovo, uprkos tome shto je trajao godinu i po dana, tvoj definitivno najbolji rad!!

kad se pogledaju i zagledaju svi detalji vidi se sav onaj tvoj perfekcionizam zbog koga si me milion puta dovodio do ludila :P :D svaka ogrebotina na ovoj maketi zaista deluje neverovatno realno, i prosto se ima utisak da se gleda pravi avion!

pohvalio bih i same fotke - sa dodatnom lampom potpuni hit si uradio! ;)

gledacemo ga detaljnije za 2 nedelje nadam se uzivo... :)

svaka chast bato, vredelo je chekati na ovo!! ;)

a sad, nadam se da cesh se latish necheg manjeg i laksheg za rad...  :D ;D

tripko

napokon, posle godinu dana rada spreman je za sledeci moson   :pilot

PELE


Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

Warhawk

Hmmm, za avion koji nije nikad postojao, prilično je dobro izdetaljisan!  ;D

Fino izgleda...  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

lord sir giga

Amose jeli to bio elektricitet, ma jok bre to Hartman zavrsio Arada pa slike varnice same od sebe.
Zao mi je sto Arado nece dobiti pratnju u vidu He 111 Zwiling sa V-1 superbombom, posto nemam mogucnosti a ni para a i prodajem ga.
Ovako uradjenoj maketi mogli bi da pozavide i pravi avioni. uradio si ga kao sto sam i rekao ima da sija i on sija.
Kad mu stavljas Leipzieg sferu?

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Hartmann

Quote from: lord sir giga on 12-06-2009, 21:50:59
Amose jeli to bio elektricitet, ma jok bre to Hartman zavrsio Arada pa slike varnice same od sebe.
Zao mi je sto Arado nece dobiti pratnju u vidu He 111 Zwiling sa V-1 superbombom, posto nemam mogucnosti a ni para a i prodajem ga.
Ovako uradjenoj maketi mogli bi da pozavide i pravi avioni. uradio si ga kao sto sam i rekao ima da sija i on sija.
Kad mu stavljas Leipzieg sferu?

Hehe,..cekam je iz Amerike  :D

Hvala svima  ;)
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Ne znam da li vam je poznato ali prva Lepicig sfera nije eksplodirala tokom napada na Sijetl (zahvaljujuci sabotazi pro-gringo meksickih mehanicara ne svetlim u mraku), tako da je saljem doduse u manjoj razmeri (1/72 zbog postanskih troskova slanja u razmeri 1:1) nazad Hartmannu kako bi je ugradio u svoj fantasticni Arado E555!  ;D Svaka cast, maketa je fenomenalna!

lord sir giga

@ djnik ma svera treba da ide u Sijetl, ne u Srbiju.
Ma oce ovaj da nas pobije, a sta smo to bogu zgresili.
To je onaj paket koji sam ja naso na netu, pa ga pokazao Hartmanu.
Ako je on koja je cena?

drakii

Lele bre shto ga izede, zaje'o tutku i maticu, Aradanstven ti je, i Arado bi ti zavideo da je ovo predvideo, pozdrav :super

rodeo

Goksi, ja ne volim "what if" makete ali ovo je stvarno za pozeleti u vitrini. Vredelo je utrosenog vremena i truda.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Zoki969

Ni ja nisam ljubitelj What if-a i Luft 46 varijanti, ali ovo je zaista izvanredno ...
Svaka cast za ulozeni trud i konacan rezultat !!!
Bravo  :super

Kerber