Do 28D2 Skyservant 1/72 -Revell

Previous topic - Next topic

sezan

Prvi propelerac koga sa zavrsio!Kvalitetna maketa ali nisam bas najzadovoljniji ucinkom!Ima propusta i gresaka,mucio sam se sa staklicima(iako sam imao Revellov lepak za transparentne povrsine,malo su mi se zamrljale),al sta je tu je!Farbano Reavellovim email bojama!Poceo sam farbanje sa AB al sam je zavrsio cetkicom!Nedostatak iskustva je ucinio svoje!Bice bolje ,nadam se!Unapred hvala na komentarima!










"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

slike su ti malo tamnije, pa ne mogu da procenim bash to za staklice, ali ukupan rad deluje sasvim pristojno!

jedino mozda savetujem da mu malo uminesh sjaj sa nekim matt ili semigloss lakom (ili meshavinom ta dva)....

samo napred, sledeci put ce biti bolje ;)

ubermagog

nije loše, trebalo je da samo boje malo nijansiraš i posvetliš da ima više kontrasta među njima (trebalo je da pratiš crtež na kutiji ili da potražiš slike pravog http://www.airliners.net/photo/Dornier-Do-28D-2-Skyservant/1471730/L/&sid=79b17c9c62891fe34ce3314cd90e40d2)
slažem se sa Sendmenom, matiraj ga malo, pogledaj link gore!

inače pozdravljam izbor makete, ovo je prava maketa za vežbu - jeftina, srednje veličine, ni laka ni teška, ko hoće ima mesta i za detaljisanje !

drakii

Es tut mir leit, denn diese Flugzeuge ist mit Schiessermachere Abciehbilder,  aber past, das ist Dornier, niemand fergessen bitte, ich glaube den du  wirst spaeter diese Flugzeuge mit Serbishe Bemalung bauen,  und noch etwas, bei Aufklare teilen kleben es braucht nur Clear fix, der ist nicht zu schwer finden, zum beispiel im M-hobby, schoene Baukasten, mehre Glucke spaeter, ups, u prevodu, lepa maketa, samo bi mu lepo stajale i nashe makete, a stakliche lepi klirfixom (pogotovu kod njega, poshto mogu da se lepe posle kompletnog bojenja, u svakom sluchaju, lepo, na kraju krajeva JOSH JEDNA MAKETA JE NAPRAVLJENA, samo napred, pozdrav, a shto se tiche jezika sa pochetka teksta, to mi je frtalj maternji jezik, pa da ga ne zaboravim, trba znati jezik neprijatelja, pogotovu tradicionalnih   :naughty,  :pilot

sezan

Sve te kapiram,naturlih(po Vuku)!Sto je najgore imam Revellov Contacta liquid Special i pre lepljenja sam ih potapao u Pronto,al opet sam ih malo zamrljao!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Eeee a nekada su pravili bombardere  :headbang ,dobro si uradio ovo avionce!

'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Lep pokušaj, samo napred sa naporima i učenjem - a i malo pažnje neće biti naodmet ;)

Quote from: Hawkeye on 24-06-2009, 13:33:23
Eeee a nekada su pravili bombardere
A šta reći za Junkers i Heinkel - eno ih u procesnoj opremi i klimatizaciji... Samo što u šustere nisu otišli... :-\
p.s. Zanimljiva pričica, mada OT... U Augsburgu sam je čuo: elem, posle rata je naravno Messerschmitt postao praktično od kafanče poljanče i gomila avioinženjera se pozapošljava u okolnim fabrikama svega i svačega... Sada je komšijska Alpine najbolji svetski proizvođač vazdušnih klasifikatora, što će reći vazdušno opstrujavanje je primenjeno do besvesti :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Hawkeye

Opet ce oni da nas zaprepaste nekim avioncetom,ipak su to svabe,sve kao u civilne svrhe,brzi postanski avioni i sl.  ;) !

'Уживај младићу за младости своје!'