Eurocopter Sa365 Dauphin 2 1/72 -Revell

Previous topic - Next topic

sezan

U pauzama radova koji su mi omiljeni i koji ce da budu uskoro zavrseni ispade i ovaj malisan!Fina maketa za rad i toplo je preporucujem!Isto kao i sa Dornijeom ,kuburio sam malo sa staklicima!Farban cetkicom ,revelovim bojama!







"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

drakii

Leeepo, malo mi je chudna crvena, mozda zbog svetla, a chini mi se da je i kod nas leteo, ima li ko fotku ili shemu, u svakom sluchaju lepo ti izgleda maketa, pozdrav i samo napred, drago mi je kada ljudi nalaze vreme da se bave ovim hobijem, eventualne kritichari bih da podsetim da je izvorno to MNatchbox-ova maketica, jednostavna a bash slatko helikopterche   :bravo

sezan

Boja je po "jusu" iliti sastavnici tj. 330 fiery red-revell!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Maketa je koliko vidim skromna,ali ti si je svejedno odlicno uradio,cestitke  :super  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

Sandman

ovde gloss boja manje-vishe stoji, jer mislim da su i pravi helikopteri Obalske straze SAD ofarbani sjajnim bojama!

jedino preporuka da odradish lagani wash na tochkovima i na rotoru - za ovo moze da ti posluzi i najobichniji crni tush za rapidografe razredjen u vodi - a mozesh da probash i vodenim bojama... ako je naravno maketa lakirana enamel finalnim slojem!

sezan

@Sandman sigurno da treba neko prljanje ali na ovim slikama su toliko cisti i sjajni ,pa nisam nista vise dirao!

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

znam, wash sam predlozio samo zbog blagog isticanja detalja na felnama tochkova i na rotoru jer ovako deluje bash igrachkasto ;)

zato sam ti i predlozio tush razredjen u vodi - sa vodom dozirash jachinu washa i mozesh postici i veoa suptilne senke, chisto da ne bude bash jednolichno belo ;)

Vizant

Dozvolite da se obratimo :P
Znachi wash iliti pranje nije samo da bi se maketa uprljala vec da bi se naglasile neke stvari i dobile neke senke koje izdvajaju maketu od igrachkastog izgleda... skoro sigurno je ovaj helikopter uvek bio sjajan i chist chak stavise ja sam gledao neke ovde po Svedskoj i pandurske i ove obalske prosto kao da su juche izashli iz
fabrike, ali blagoo senchenje na maketi je potrebno prosto dobija druge dimenzije .. eto  udavih malo.

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Ovo cudo bese moze da bude naoruzano?  :think

'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Lepo ovo, samo još da se vidi gde su paneli ;)

Evo naše verzije u izradi LH: http://lifthere.atspace.com/732-LH.htm
Bogu fala što sam Lala! :)

Bartsimpson

Pozdrav Sezan...Lepa boja,lep rad... :mjetal

lord sir giga

Ja sam radio Matchboxovog, i imao sam problem sa staklarijom.
Nisam mogo da upasujem neke delove, pa mi je ovaj tvoj susta suprotnos.
A mozda je Revell nesto i radio iz novih kalupova.
Sve u svemu gledajuci maketu i slike, kao da si ga smanjio od 1:1 na 1:72 i slikao.

Milan18111

Vidi,helikopter na M.Kutku,bravo Sezan,bas lepo za promenu .Steta sto nije naoruzan sa AS-15 ili HOT p.t. raketama ali i ovako
izgleda odlicno.

Sneni

Repni rotor i detalj na motoru mi djeluju malo "prazno", inače mi se sviđa :cheers :bravo
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka