MIG-29 NL - 18 18302 1:72 Heller

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

maketa je gotova.moram da napomenem da je ovo jedna od najlepse makete koje sam ikad radio.maketa se super sklapa,gotovo na nivo hasegawe i tamiya.jako sam uzivao i bili je vise nego zabavno.stavio sam mu 2x r-73 i ubacio nesto detalja u kutije stajnoga trapa i na prednu nogu.dodao sam i mali chipping na trupu i na tockove da bi dobio malo na realizam,pa vi ocenite kako vam se svidja maketa :)










sezan

#1
Odlicno!Stvarno dobar rad!Vidim ipodlogu si promenio!I bio je red! :super
ps.imam neke rakete viska ako ces da ti posaljem!

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

boje i wash si odlichno uradio...

ali nekako mi sam vrh nosa bode ochi!!? onaj sivi vrh je nekako preveliki i sam oblik nosa mi nekak ne lichi na UB...  :-\

shto nisi pito cev uradio od igle, ovo je predebelo!?

eto samo ta dva detalja mi nekako kvare sveukupni odlichan utisak....

dragan_mig31

ma znam da je nos malo vise OFF ali nisam ima zivce sad da se uvlacim u neku ozbiljni preradu.nije ovo takmicarska maketa i je cista za moju dusi(kao i sve moje) i mogu da zivim sa ovaj konacni izgled :D

@sezan

imam i ja rakete ali nisam hteo da mu stavim r-27R.r-60 nisam hteo da stavim jer tad bi morao da ubacim i r-27 da bi izgled bio kompletan...

ubermagog

makete MiG-29 i 29UB urađene u Airfix Heller koperaciji bile fantastične kada su se pojavile, čak su i pilot (doduše bez nogu), sedište i unutrašnjost kabine potpuno ispravni i tačni - a mekete su pune detalja kojih i dalje nema na Italeri i ICM maketi. Kod jednoseda postoji problem koliko se sećam u unapred pomerenom panelu radarske kape, imam maketu ali sam zaboravio :P
Makete se inače poklapaju 100% sa nekim od planova, samo zavisi od izvora - koliko sam informisan rađene su po nekim od crteža iz poljske.
Slična je priča kao i oko Su-27 i Su-27UB koji su se pojavili u isto vreme u istom aranžmanu (jedna firma izbaci jednosed, a drgua dvosed)

E sad koliko god da su ove makete sjajne, imaju po jedan OGROMAN i GROZAN problem - i to je sam vrh nosa i pito cev, ko pogleda maketu i avion može da vidi šta su hteli da urade ali su potpuno omašili tim jednim nepreciznim i očajnim delom :(

aca


dusko

Dragane ovo je super,da li si koristio sve iz kutije ili si jos nesto dodatno pazario?Pozdrav Dusko.

Bojan Ue

Odlicno izgleda, dopada mi se! Mozda i ima maketa nekih nedostataka ali ti si se potrudio da je bez obzira na sve odlicno uradis!  :bravo

dragan_mig31

Quote from: dusko on 09-07-2009, 18:22:12
Dragane ovo je super,da li si koristio sve iz kutije ili si jos nesto dodatno pazario?Pozdrav Dusko.


sve je iz kutije.dekale su Lift Here mig's in yugoslav skies.moram da pohvalim ove dekale jer su jako dobro legle..

Hawkeye

#9
Predivno izgleda svidja mi se sto nisi avion nabudzio naoruzanjem,ove dve su taman koliko treba  :pilot !

'Уживај младићу за младости своје!'

Dada

Dragance, veoma lepo! Boje odlicne, wash superiska!!! Ma superiska. Oko tacnosti i oblika makete necu nista da pricam, posto je Suba sve rekao, a kazes da je za svoju dusu radjeno...
P.S. Podzario si me da nastavim rad na onoj mojoj karakondzuli :)

dragan_mig31

Quote from: papa_bear on 09-07-2009, 22:07:26
Dragance, veoma lepo! Boje odlicne, wash superiska!!! Ma superiska. Oko tacnosti i oblika makete necu nista da pricam, posto je Suba sve rekao, a kazes da je za svoju dusu radjeno...
P.S. Podzario si me da nastavim rad na onoj mojoj karakondzuli :)


ajde ajde :) jedva cekam da vidim tvoj UB.bice bolji nego ovaj u to ne sumnjam :)

Zoki969

Osim tog nesretnog nosa, bas sve izgleda stvarno dobro !!!
Bravo !!!

alaleksic

Bas  je dobro ispao,svaka cast

djnik

Veri najs mig! :) Sad malo da se odmoris od maketi uz edno Skopsko i posle se e mozno, cak i Mi-8.