Curtiss P-40 F-1 (1/48)

Previous topic - Next topic

Zoki969

Ponovo je trajalo duze nego sto je planirano, ali napokon je gotova serija od 6 Curtissa P-40 ...
Za pocetak :
P-40 F-1  ... Uradjen kombinovanjem AMTECHovog P-40E i AMTECHovog rezinskog nosa za P-40F/L da bi se dobio kratki P-40F ... Iako bi bilo za ocekivati da je nos tacan, nije tako... Sto znaci da je bilo mnooogo prerade i dorade da bi se dobio zeljeni oblik. Vetrobran i poklopac kabine su zamenjeni Squadronovim vakumskim jer originali nisu bas najbolji (citaj - netacni i pomalo bez veze izgledaju) ... Jos je dosta toga dodato (u kabini, formacijska svetla na trupu, retrovizor, instalacije za kocnice, doradjene kutije stajnog trapa i stajni trap, Eduardov ecovani nisan itd, itd ...)
Da ne davim vise, evo slika ... Mozda nisu bas najbolje, ali takve su kakve su, slikano je na brzinu ispod krovnog prozora na dnevnom svetlu.
Dakle:













































Poseidon

I bre Zoki,baš si dosadan...zar baš sve tvoje makete moraju da budu ovako savršeno urađene,pih :god ,predivan je..i meni je P-40 jedna od omiljenih mašina iz drugog rata.

drakii

Obzirom da nije otklonjena najvecha mana,   :naughty, razmera, naravno, vrrrlo dooobro, odlichan 3, zbog promashene razmere, a objektivno ocena samo 5,   :hahaha, pozdrav   :pilot, idemo dalje   :zvizduc

ubermagog

Odličan, kao i uvek   :cheers
Koje si boje koristio, za taj njihov "desert pink" imam nekoliko referenci pa nisam siguran...

PS
Meni je jedan ovakav u 72 umakao sad na takmičenju, ali biće valjda sledeći put jer mi ova verzija još uvek nedostaje.
Ajd okači sledeći u verziji K ako si ga radio, tu 72-ku jesam uspeo nedavno da nabavim

Zoki969

Quote from: Airsuba on 16-07-2009, 20:10:44
Odličan, kao i uvek   :cheers
Koje si boje koristio, za taj njihov "desert pink" imam nekoliko referenci pa nisam siguran...

PS
Meni je jedan ovakav u 72 umakao sad na takmičenju, ali biće valjda sledeći put jer mi ova verzija još uvek nedostaje.
Ajd okači sledeći u verziji K ako si ga radio, tu 72-ku jesam uspeo nedavno da nabavim
Hvala ...
Za "desert pink" sam koristio Humbrolovu 250 koja je u principu boja za savremene avione (Tornado-Irak), ali po FS-u potpuno odgovara "desert pink" boji u drugom ratu ... Malo sam je prosvetlio, i mislim da izgleda sasvim dobro.
Sto se sledeceg P-40 tice, mislim da ce to ipak biti P-40 L jer sam ga vec fotografisao, a ako je hitno, posle toga moze P-40K (uradio sam 2 komada ;D  )


JUNKERS

I ako nisam ljubitelj Americkih aviona ni Amerikanaca ali ovo je izuzetak svidja mi se rad. Svaka cast. :super

ubermagog

Odlična ideja za Hu250, ovako po tvojoj fotografiji mi izgleda da je baš dobra za ovo!

Nije naravno nikakva 'hitnoća', nego su mi interesantni ti 'maloserijski' P-40, malo ljudi ih i poznaje ili ih uopšte ne primećuje  ;)

PS
Ako si se bavio (verovatno jesi) sad sa farbanjima P-40, interesuje me i jel si radio neki u onoj "coral sand - pale blue" šemi i koje tu boje idu?
Oni mi na fotkama izgledaju opasno dobro!

medico

uzasno pedantno ! sta si koristio za antene , fantasticno si to izveo , pravi poduhvat buduci da su 3 komada a sve stoji pod konac ?

Zoki969

Quote from: Airsuba on 16-07-2009, 21:34:40
Odlična ideja za Hu250, ovako po tvojoj fotografiji mi izgleda da je baš dobra za ovo!

Nije naravno nikakva 'hitnoća', nego su mi interesantni ti 'maloserijski' P-40, malo ljudi ih i poznaje ili ih uopšte ne primećuje  ;)

PS
Ako si se bavio (verovatno jesi) sad sa farbanjima P-40, interesuje me i jel si radio neki u onoj "coral sand - pale blue" šemi i koje tu boje idu?
Oni mi na fotkama izgledaju opasno dobro!
Zaista sam se mnogo bavio farbanjima P-40, ali nisam sreo kombinaciju boja "coral sand - pale blue". Da ne mislis na P-40N-ove iz 45th FS, 15th FG (Geronimo i slicni). Bitna napomena za sve koji se bave i koji se budu bavili Curtissima P-40 je da su do prelaska na Olive Drab varijantu svi bili farbani nestandardnim bojama (proizvodjac DuPont) jer jr ANA standard usvojen tek nakon sto su prestali da ih farbaju u tzv. britansku semu bojenja ... Postoje bar tri nijanse braon boje, bar dve dvobojne pustinjske kombinacije, zelena nema veze ni sa RAF Dk. Green ni sa americkim ekvivalentom ...  Itd, itd ...

Zoki969

#9
Quote from: medico on 16-07-2009, 22:38:52
uzasno pedantno ! sta si koristio za antene , fantasticno si to izveo , pravi poduhvat buduci da su 3 komada a sve stoji pod konac ?
Ko sto rece moja zena, za antene sam koristio ludilo ...
Ma zezam se, prosto je, samo trazi strpljenje ...
Za niti koristim kosu sa Sarinih (moja cerka) lutaka ... Najtezi deo je da se napravi sam kraj, tj. mesto gde se spajaju niti ... Napravim malu omcicu tako sto nit uplicem oko burgijice 0.3 (ili bilo cega tako tankog). Napravim omcu, pipnem superlepkom upletene niti i gotovo ...
Sledeci korak je pravljenje malih belih cevcica ... Stapic od lizalice zagrejan i razvucen ... kroz njega se provlace niti i to je to. Jedino vece zezanje je spoj sa repom ... U tako malu cevcicu sa obe strane treba ubaciti dvostruko upletene niti (nit prikacena za sam rep i gore opisana omca), ali sve se moze kad se hoce ... Ne znam da li sam bio jasan, ali to je otprilike to ... Kada se zavrsi repni deo, niti se provlace kroz omcu i ... Eto  ??? ??? ???
Ako je nejasno, potrudicu se dadodatno objasnim ... Zaista je tesko za opisivanje  :headbang

Dada

Kad' porastem, bicu Zoki!!! :D
Majstore ovo je stvarno odlicno, kao i raniji radovi, superiska je sto obradjujes vecinu podverzija jednog aparata.
Cekamo sledeci :) :cheers

Kerber

Uh, opasan !

Zoki, uvek me lepo iznenadis izborom tema. Iako niko nije voleo stvarno ove avione, oni odradiadise ogroman posao na pocetku rata....
O samoj maketi, sta reci...Odlicno je kao i uvek. Tvoji standardi su visoki, pa tu nema sta da raspravlja.
A desert pink mi je jako zanimljiva sema, iako jednobojna..zbog samog auto-fejdiranja te boje na suncu, kod realnih aviona. Koliko vidim, to je to.
Cek da se prvo nagledamo ovog aviona, pa posle kaci druge verzije... ;) ;)
Posto me ceka cela gama u steku, jedva cekam da vidim kako ih je majstor odradio, za reference.
A mogao bi da napravis mali tutorijal o tvom nacinu postavljanja antena na maketu. Mislim da zavredjuje. To je poseban plus svakoj tvojoj maketi.
Pozz !


Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

ALEX T

Istrazivacki rad kao Indiana Jones.Odlican je.

PS. Jedina zamerka sto si detetu lutku unistio.

Pozdrav

Profa

Predivna maketa i predivan rad (mada smo na to već navikli, iznenadilo bi me da je drugačije ;))
Što se antenica tiče, dao si nam domaći zadatak... :doh
Bogu fala što sam Lala! :)