MC.205 Veltro 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

E, kako i naslov kaze:
Ja sam jako zadovoljan kako je ispala. Znam koje su mane i kada sledeci put budem radio ovu maketu (ako) bice bolje naravno.  :) A vi slobodno kritikujte.


UrbanKnight

#1
A ono sto vas ponajvise interesuje je:

Eto  da znate silikonski kit se jako slabo vezuje za gloss ili semi goss enamel farbu, pa nije bilo problema oko skidanja zmijica. Imao sam inace nekih problema sa samim kitom koji je poceo da se steze pa su zmijice ispale deblje nego sto bi trebalo. Uglavnom nisam imao pojma kako ce sve da ispadne pa nisam mario brigu da li su tanke ili deblje.
Spric sam morao da preradim da bi dao tanak "mlaz".
Koristio sam 361 i 16 boje revelove. I tako, ne znam sta vas jos interesuje... Uzivajte... Ja svakako jesam  :D

Sneni

Odlična kamuflaža, nema šta, ne kontam se u propelerce al mi ovo jako dobro izgleda :D :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Profa

Moram da priznam da mi se zmijice ne sviđaju... :-\ Predebele, deluju nedovršene (tamo gde ti se oker podvukla ispod kita), oštro razgraničenje između zmija i okera (a treba da bude mekše)... Probaj, koliko sada možeš, da popraviš četkicom ;)
U svakom slučaju čestitke za ideju i eksperiment :super
Bogu fala što sam Lala! :)

ugovorac

Kod zmija jeste mek prelaz.Mnogi AB-evi imaju granicnik za debljinu linije koju iscrtavaju pa to odlicno moze da se iskoristi za ovakvu stvar.Inace,za ovako nesto treba hrabrost.Nisam sreo mnogo takvih ljudi.Maketa,ma koliko i kakvih mana ima,vredi da se pogleda.Koji problemi su ti se javili dok si je radio?

gasha

Izuzetno teska kamuflaza za rad. Ok je ispala ali koliko znam da bi dobio savrsenstvo potrebni su dekali. Tako da nemoj mnogo da brigas. Pristojno izgleda, parkiraj ga u vitrinu.

anki

Takodje sledeci put povedi malo racuna i o uglu pod kojim stoji stajni trap. Cinimi se da si ga zaturio neprirodno pozadi. Trebaolo bi malo ka napred da bi prirodnije izgledao. Naime u pogledu odozgo deo tocka viri ispred napadne ivice krila. Proveri reference.

Warhawk

Dobro je ovo ispalo   :super

A ono što je ostalo od farbanja baci u ključalu vodu i eto ručka za dve osobe!  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

UrbanKnight

@Profa @ugovorac  Jeste, zmijice jesu debele. JBG toga sam bio svestan tek kad sam ih skinuo.  :doh  najvise bode oci na delu oko motora.
Sad znam za jadac, imam par ideja kako da unapredim ceo postupak ( blagi prelaz i tanje zmijice) , cenim da ova tehnika treba da prelezi "decije bolesti".

@anki U pravu si za stajni trap, vidim, popravicu naravno, bode mi oci.

@warhawk he, da bre zmijice lice na spagete  ;D

Jedino sto sam doradio je to sto sam otvorio klapnu na usisniku za vazduh.
A mucio sam muku i sa propelerom i nacinim na koji je pricvrscen. Pa sam to preradio.


PELE

Odlicno izgleda na kraju, bas mi se svidja!  :mjetal :super

Svaka ti cast za kamuflazu, ja nisam mogao da je uradim... :-X :P



Pozz

Bartsimpson

Lep rad,jos bolja kamuflaza...
Svidja mi se :super :super :super

UrbanKnight

Hvala, hvala... ipak sledeca ovakva kamuflaza ce biti bolja.