Martlet 1/72

Previous topic - Next topic

airbamby

Maketa je Akademy u 1/72 uz par sitnih prepravki potrebnih da bi se dobila Britanska Verzija Wildcata - Martlet.



Maketa je farbana Humbrolovim bojama,kamuflaza sa Blutakom....






Sve u svemu maketa predivna za rad,nema puno delova i moze se uraditi jako brzo.

:pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Warhawk

Zanimljiv Martlet, svidja mi se šema.  :super
Od čega si pravio sajlu antene?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

medico

cutis, cutis pa onda bum ! bravo bamby !
bash je lep , malo ti je kabina musave ali sem toga sasvim dobaaaaar !

Lanmi

Boje i farbanje mi se jako svidja, deluju bledo i "osuncano" sto je pohvalno pogotovo sto si ilustrovao u kakvim uslovima je leteo. Takodje, pre ili postshading je uradjen taman kako treba kao i barutni tragovi, wash na krilima je super. Posto mnogo volim ovakve posvetljene kamuflaze jer mislim da su najrealnije za izandjale avione moram da ti ukazem na par stvari koje su mi skretale pogled sa farbanja: poklopac kabine je mnogo musav, predji cetkicom prontom da probas malo da ispravis (nesto je na ramovima previse boje?). Da li zbog veceg ISO na fotkama ili ti je matt lak bio previse gust, finish deluje malo prasnjavo, pa cak i brasnjavo pogotovo spoj trup-krila (vidim da si tu radio tragove ali deluje mi hrapavo, mozda je do fotke). Wash na trupu i horizontalnim povrsinama za upravljanje bih malo bledji stavio.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

ugovorac

Vrlo lepo izgleda sve dok pogled ne ode na dekale.Nikako nisu legli,kao da si uz kutije (ciji su) a i nisi naglasio panele preko njih.Kakve si to dorade uradio da bi dobio britansku verziju?

airbamby

Hvala svima.
Warhawk u pitanju je razvucen sprue koji je posle naravno ofarban
medico i Lanmi Hvala na sugestijama probacu nesto da iscackam kad stignem inace fotke su slikane sa ISO 200 ako to ista znaci
ugovorac Dekali tj rondele i zastava su Humbrol i Airfix i tretirani su gunzeom i to je najbolje sto sam mogao da izvucem kodno slovo je farbano.
Sto se dorada (sitne su pa ih i ne racunam kao dorade) tice kapotaz motora par panela zagitovano par urezano, elisa i spiner i to je to.
Preporucujem Squadronovu publikaciju o Wildcatu tu imaju sve razlike naznacene kao i monografiju AJ-Press o Wildcatu obe se mogu naci na netu.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Zoki969

#6
Svaka cast, Darko !
Bas je dobar ...  Malo bodu oci dekali i kabina, ali siguran sam da je uzivo manje upadljivo nego na fotografijama ...
U svakom slucaju, BRAVO !!!

tenk

video ga uzivo ;) prava bombonica,svaka cast,jos jedared bamby :super
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

djos & filip

Sve sto je receno......stoji da ne ponavljam,
ALI ONO STO JE SIGURNO......MNOGO DOBRO IZGLEDA   :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

kljajajunior

Maketa bas lepo deluje ovako zavrsena "ostarele i isprane boje" bas lepo deluju sa ove dve nijanse....probaj da okacis jednu fotku slikanu napolju bez blica...blic upropasti fotke... :bravo

airbamby

Klajo ni jedna fotografija nije fotkana sa blicom ;)
fotke sa tamno plavom pozadinom su pod lampom a svetlo plava pozadina je dnevno svetlo  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Dopada mi se. Lepo izgleda, mada stoje vec iznete kritike za lak, a za kabinu...pa i sam Academy se tu jako obrukao...ko ga je radio, zna koja je to muka. I oblik i resetke...
U svakom slucaju, lepa konverzija, nesto ih ne srecemo mnogo ni na ostalim maketarskim forumima, pa mi je milo da se neko od nas uhvatio u kostac sa Martletom i doveo projekat do kraja.
Bravo Bamby !

gasha

Super shema, super farbanje, kabina :uaaa


Sandman

odlichno izgleda!

svidja mi se efekat izbledjene boje, bash deluje kao da je upravo leteo u borbenoj misiji ;)

jedino na shta bih ukazao je mozda "chiping" na krilima - onaj blizi napadnoj ivici krila - malo mi chudno da tu deluje dosta "izgazeno" jer kapiram da je osoblje se pelo do kokpita sa zadnje ivice krila? Po meni, znachi samo da si vishe oguljene farbe na krilima radio blize zadnjoj ivici krila...

shto se tiche ISO, predji na neku nizu vrednost - 50/80/100 - zavisno od toga shta ti nudi aparat - ISO200 daje vec dosta krupno zrno na fotografijama, a manjak osvetljenosti slike usled manjeg ISO broja kompenzuj ili vecom ekspozicijom ili manjom f/stop vrednosti... a mozesh i da povecash vrednost Exposure - ja recimo uz osvetljenje sa jednom sijalicom od 100W koristim ekspoziciju 1/25 i f/5.0 ili f/5.6 - brightness i contrast sredjujem u Phtooshopu... to neka ti budu recimo orijentir vrednosti pa isprobavaj malo... zavisno od tvojih uslova za slikanje - white balance na fotografijama mi se chini da si pogodio bash kako treba! ;)

Profa

Ovo ništa ne valja - uživo je (pretpostavljam) još gori nego na ovim izanđalim slikama... ;D
:super :super :super
Bogu fala što sam Lala! :)