Messerschmitt Bf 110 E1, 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

Evo drugari posle duzeg vremena i letnjeg raspusta da se nesto novo prikaze. Maketa je radjena cetkicom. Solidna je za uklapanje, tako da nisam imao puno gitovanja. Ali je jako siromasna u detaljima, kokpit je skroz prazan, nedostaju antene koje sam sam uradio od zice i iskoristio neke stare. Panelizacija je data u pozitivu i naglasio sam je grafitnom olovkom pa matirao. Ni staklic kabine nije sjajan i dat je u zatvorenoj formi pa se i ne vidi mnogo siromasnost kabine. Zamenio sam i mitraljeze u nosu i dodao sam medicinske igle. Dekali su odlicni i ima puno stensila i dati su za dva aparata. Ja sam poslusao sastavnicu i radio varijantu iz 1941, Stab I./ZG 26 "Horst Wessel", pilotirao je Hauptmann Gunther Specht. Evo i slika:
                                          
Nezadovoljan sam kako sam ofarbao unutrasnjost staklica kabine, malo je zadrhtala ruka i to se vidi iz blizine ali generalno sam zadovoljan maketom. Kritike uvek dobro dosle! Pozdrav!  :cheers

Bartsimpson

Lepo i pedantno uradjeno,pege su dobro ispale s obzirom da je radjeno cetkicom...Odlican rad :super :caooo

Profa

Možda ti je sloj boje malko predebeo, i čini mi se silvering na dekalima, ali ništa strašno... Možda i fotke daju takav osećaj...
S' druge strane lepe fleke (mada je moglo da bude malo gušće, al' 'ajd' sad, da ne zahtevamo ;)) a i kamuflaža ti je lepo ispala :super
Voleo bih da ga vidim uživo, pa da prodiskutujemo :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Bojan Ue

Hvala svima na komentarima! Profo, ima malo silveringa na nekim stensilima iako sam koristio Microscale Set i Sol, jednostavno nisu hteli da lepo legnu ali ovi veci dekali su extra legli. Malo sam imao i problema sa podvlacenjem boje ispod maskirne trake kod kamuflaze pa sam to ispravljao posle slobodnom rukom. Najvise mi bode oci staklic kabine kao sto sam vec napomenuo ali sta je tu je. Bilo je malo problemcica ali eto nije lose ispalo na kraju!

SkyHook032

Dobar Mesersmit,svaka cast,bas mi se svidja!  :pilot  :cheers

vj@ns

и сам апарат је леп,а и фину камо-шему си изабрао.јако лепо.

sezan

Bas mi se svidja!Lep rad cetkicom!Lepo!Bravo! :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

drakii

obziro da je poreklo maketa oldtajmerske vrste, Monogramskog opusa, a sada u Revell ovanom oznachavanju, a josh malano sa chetku, sda ne kazem bojeno chetkicom, dobro je , stvarno dobro, ima primedbi, ali  ih je autor verovatno i sam uvedio i shta da se kaze, gotova maketa, a za izlozbu bi i bilo vishe truda, zar ne,   :bravo

Kerber

Ovo sam prevideo da iskomentarisem... ???

Do skoro sam jurio tu maketu, ta varijanta mi fali u kolekciji, al' bar je neko odradio, pa mozemo da je vidimo svi ovde, na MK.
Odlican rad cetkom, nema sta da se zamera.
Mozda ove fleke malo samo treba dovesti u neki veci red, malo suptilnije, al' i ovako ima dusu.
Slab sam na Messere, pa...

A, cim se pojave Eduardove "110" eto mene u jato....

Bojan Ue

Hvala jos jednom svima na komentarima!
@Kerber-fleke sam radio sa jednom cetkicom, mislim da je potkresana 2. u pitanju. Tu sam malo pogresio, trebao sam i 1. da potkresem i da kombinujem velicinu fleka. Probacu da ispravim malo cim se dokopam nekog slobodnog vikenda pa na tenane. I ja cekam da vidim Eduardovog Mesera u 1/72, osvezenje iz malo vise klase  :naughty