Theo Osterkamp Fokker E.V - Eudard 1/48

Previous topic - Next topic

airbamby

Eduardova maketa je odlicnog kvaliteta sa poprilicno malo delova a uklapanje je odlicno. Maketa je iz tzv Vikend Edicije tako da nema metalnih delova.

Theo Osterkamp je nemacki As iz Prvog Svetskog rata sa postignute 32 vazdusne pobede a takodje je i bio ucesnik Drugog Svetskog Rata gde je imao zapazenu ulogu u komandi Luftwaffe-a. Takodje je i u drugom ratupilotirao ali poprilicno ne zapazeno oborivsi jednog Spitfajera i jednog Fokkera G-1 dok su mu jos 4 pobede ne potvrdjene.
Za vreme prvog rata bio je komadant Marine Field Jagdstaffel-a II stacioniran u Belgiji gde je i leteo na Fokkeru E.V




http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

PELE

W.O.W !  :o

Fenomenalan je!

Svaka ti cast! Svidja mi se rep aviona... ;D


Pozz

Kerber

Bravo Bamby !

Dopada mi se vrlo...Leteci perorez?

gasha

ovo prljanje je bas dobro ispalo, ko na pravom. Posebno dobro izgleda na repu.

Profa

K'o što ti već rekoh, fenomenalanano!!! :super
Treba obratiti pažnju na propelator, taj je definitivno k'o pravi - što se prljanja pravog tiče, potvrđujem čim vidim sliku ovog bumbara ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

Sjajno uradjena maketa

:bravo :bravo :bravo :bravo

Sema farbanja je bas atraktivna

SUPER je ispao

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

aca


Warhawk

Interesantan "bumbar"...

Propeler mi se jako svidja
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

drakii

Wunderbar, ausreichend, aber schlechte masstab,  >:D, ma schaleo sam se, dopada   :hahaha

Bojan Ue

Prelepo avionce i odlican rad! Bas si ga lepo zaprljao.  :bravo

alaleksic

Bravo Bambi,ovo ekstra izgleda...
Svaka cast!!!

airbamby

Hvala svima na komentarima, iskreno bio sam na mukama kad sam ga radio pre svega zbog ne postojanja relevantnih referenci za ovu kamuflazu.
Fotografija ne postoji a jedina potvrda ove seme je svedocenje samog Osterkamp-a.
Do sledeceg avionceta  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Zoki969