Italeri A-4 Skyhawk 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Italerijev A-4 u 1/72. Dobio sam ga za poklon pre 5-6 godina i sklopio ga pre oko 2-3. Čekao da se pazari AB & kompresor i kada se to desilo među prvima je imao čast da bude završen. Maketa nije ništa posebno, kabina slabo opremljena, paneli su kombinacija negativa i pozitiva poput Hasegave, trebalo je i dosta gitanja. Od naoružanja dobije se samo po saće sa nevođenim raketama i centralni dopunski rezervoar. Dva nosača su prazna.
Fotke:




Nisam radio blagi prelaz između Ghull gray i Bele jer je ionako poslužio kao opitni model. I čini mi se da dekali rondela koji se dobiju u kutiji malo predimenzionisani.

Raspalite,
poz
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

ugovorac

Veoma cisto odradjena maketa.Nisi farbao crno ispred kabine i krug na vrhu nosa.Je li te mrzelo ili si mislio da tako treba.U sastavnici je to malo ne odredjeno da li to ima ili ne.Ja sam ovu maketu radio pre desetak godina.Radio sam je sa tim crnim obelezjima i mislim da je mnogo lepse.Stvar ukusa.Zacudjujuce je kako su ti dobto legli dekali na krilima.Sta si koristio za njih?Sve u svemu,vrlo lepa maketa vrlo lepog aviona koja vredi da se vidi i koja vrlo lepo cuci u vitrini.

GBU-10

Odlicno izgleda,jedino si ga po mom misljenju trebao malo zaprljati
jer kad vec ima panele u pozitivu,trebali bi doci do izrazaja.
Obrati paznju dok obradjujes plastiku da ti ne ostaju delovi
koji nisu prosli pod smirglu kao na slici 3 na horizontalcima
gde se vidi linija od kalupa,inace Skyhawk je lepo odradjen :super

pekar

Obratiti pažnju na šmirglanje Rumenka a ne da te opominjemo na ponašanje sa šmirglanjem. biće bolje sve smo mi to prošli !!!
IL-76

oddball

Trebalo je da ofarbam ali me je mrzelo. Ionako je opitna maketa. Ako budem kasnije hteo doradicu. Dekali jesu jako lepo legli a koristio sam Gdin. Dekal Softner i prilikom stavljanja nisam stedeo nimalo. Kapiram da bi ta kolicina omeksala i one stare Akademijeve dekale :D

Primetio sam to tek posle farbanja a posle nisam hteo da se cimam sa tim. Na sledecoj cu obratiti paznju, jbg na greskama se uci.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

ugovorac

I farbanje tih crnih povrsina moze da bude vezba.Mozda napravis greske na koje ces da obratis paznju kada radis sledecu maketu koja to ima.

PELE

Wow, svaka ti cast! Ja sam mislio da je lako smirglati spojeve kada su paneli u pozitivu, ali sam se presao... :-\ ;D Vidim da si ti uradio odlican posao!

Posebno mi se svidja ona fotka na kojoj se vidi rondela na krilu! Da li si koristio Mr. Mark Softener? Zanima me koju si sivu koristio.

Ajd sad onaj MiG-29... :D


Pozz

medico

bravo , napredak je primetan !
finiji prelazi boja, ne primecuje se granulacija boje i sl. greske polako ulazis u stos !

djos & filip

Ovo mi je jedno od omiljenih avioncica. Naravno lepo si ga odradio nema sta :)

ali moram da malko zanovetam, ja bih mu vrlo nezno pokusao da pojacam linije panela jeste da su u pozitivu ali....

NARAVNO i ovako je sasvim OK

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

oddball

@ PELE: Siva je Humbrol 129 (Satin US Gull grey), a za omeksivanje dekala koristio sam Mr. Mark Softener. Do 29-ke ima jos maketa pre, ali bice  :super

@ medico: eksperimentisem sa odnosima u toku pripreme boja, pa dok se tu malo usavrsim trebace mi vremena. naveci problem su mi ti blagi prelazi.

@ djos&filip: pozabavicu se time kasnije kada mi vec skrecete paznju na to, ali tek kad sredim jos neke aioncice. ima ih gomila na cekanju. ko ce ako ne kolege maketari.

@ ugovorac: u pravu si. to bih mogao da uradim onda kada budem radio panele.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

oddball

Par fotki dekala na krilima fotografisano na udaljenosti oko 15cm od izvora svetla (stona lampa):

"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

Pedja, jesi li lakirao nekim lakom maketu preko dekala?

Ako nisi, mozda da predjesh jedan ili dva tanka sloja i bice josh bolje - uzivo se sigurno ne vidi, ali na ovim zadnjim slikama se tek nazire film od dekala... kad predjesh lakom to skoro da nestane... a inache, savrsheno su legli preko ispupchenih detalja na krilu - fenomenalno!

oddball

Prelakiran je MM polu-sjajnim akrilnim lakom. Maketa je lakirana i pre postavljanja dekala, onda su postavljeni sa Gdin. Mark omekšivačem, i lakirano je posle. Standardna procedura.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!