MIG-19 PM 1:72 bilek

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

maketa je konacno gotova.uzas maketa koja zadaje puno glavobolje.na kraju ne izgelda lose :)







oddball

E, znas, malo ti je tamo ...  ::)
Shala mala naravno, super si ga uradio. Malo mi je cudno da gledam te boje sa nemachkim rondelama, da li su zaista ima tu sharu?
Svaka cast i na trudu i strpljenju, na kraju se debelo isplatilo.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sneni

Odličan je, Dragane, stvarno mi se sviđa :cheers :cheers :cheers. Hoćeš li mu nabacivati rakete?

@oddball, imale su istočne švabe takvu kamuflažu, evo je:
http://geocities.com/alvmaia/Mig/19pm/19PMgdr2.GIF
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Sandman

fino si izvukao to panjche od makete ;)

ajd sad neki MiG za promenu....  >:D

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 02-09-2009, 14:05:00
fino si izvukao to panjche od makete ;)

ajd sad neki MiG za promenu....  >:D


hehehe sledeci je mig-21 bis 17136 u rv srj oznake :) samo da nadjem fotke pa da ustanovim dali je nosio ris na nosu ili ne.na AS sam procitao da je nosio ali pojma nemam.isto tako sam procitao da je bio bis-k ali i za to moram da nadjem fotke....

Kerber

OK je, mada sam malo vise ocekivao od ovog projekta.
Malo si mu ga preterao po panelizaciji, cini mi se... 8)
Ono sto me najvise odbija kod ove makete je nekako nesklad trupa - cini mi se da mu treba kraci, zdepastiji nos , iako ima ovu radarsku njusku gore, ali... i onaj slican koka-koli oblik zadnjeg dela trupa, gde su 2 motora. To mi nekako ovde ne izgleda bas ...Nije do tebe, ti si takvu maketu imao.
Nekad davno sam imao 2 komada - PFM sa 4 rakete (SSSR VVS) , totalno srebrn, a cini mi se da je bio Hellerov, nisam siguran bas. Znam da me je taj oblik kupio, pa sam odmah uzeo i KP-ov sa 2 topa u korenima krila. Iako je bio losiji, imao je taj oblik...Na zalost, oba su negde otisla, jedan je skrsen, a  drugi je poklonjen, kad sam odlucio da samo radim WW II.....tja. :-[
Seca li se ko od starije garde tih Migova, radio li ih je jos neko, a da ih je sacuvao, da se podsetimo svi?

gasha

Dragance, ako si ga vec cipovao onda mu udari malo sive boje u mat lak da izgleda kao da je malo izbledela farba. Ovako farba deluje novo. Kada ostarevas avion gledaj da dobijes sliku rabljenog aviona u celini. Na ostalo ne bi imao primedbi  :super

Nidza79

Svidja mi se mada je panelizacija prejaka za tu razmeru ali ajde - to je danas moderno. Smeta mi i to sto ti avioni u zadnje vreme izgledaju kao da je ceo razred nedozrelih pubertetlija sedeo na njima i grebao ih kljucevima.  ;D

drazen

Meni se sviđa ovakav kakav jeste...svaka čast  :super

PELE

Reci cu samo...FENOMENALNO!  :mjetal Od onog panja na kraju ispade maketa! :D


Pozz

P.S - 17136 je bio iz jedinice "Delta". :)

djos & filip

Prvo: izgleda stvarno dobro
Drugo: vise bi mi se svidjalo da si ga ostavio skroz kao nov, jer mislim da si ga stvarno dobro ofarbao
trece: prica oko chippinga i panela....stoji.

Cetvrto:......i peto i sesto....STVARNO DOBRO IZGLEDA i pored pojedinih zamerki  :super :super :super :super :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

aca

Sve su ti vec rekli ja mogu da dodam SVSAKA CAST MAJSTORE :bravo

ubermagog

Dobro ti je ispala maketa, samo je Bilek maketa sama po sebi grozna i uopšte ne izgleda ko pravi Mig-19PM... nos, oblik kabine, fali puno detalja,...  :uaaa

http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-19PM/1489519/L/&tbl=&photo_nr=21&sok=&sort=&prev_id=1489520&next_id=1489518

drakii

Nishlije znaju shta su mandzije, a Vranjanci, pa i tvoj kraj, ali lako je nachi manu, pogotovo kada je bila u kitu, ali na kraju je najbitnije da je gotov i to prilichno lepo izgleda, a kada bi se chovek vishe potrudio , mogao bi i od KP-ovog da napravi maketu za takmichenje, inache , koliko ja znam, a valjda za ovih 40 i ohoho god sam spoznao neshto, ako ne rachunamo KP-ovog, to je najbolja maketa, uslovno recheno, a da ne pominjem one , kao Hasegawa, Heller, ICM, LFI......, a Trumpeterov, vide li ga neko, beshe najava, sve ovo je za 1:72, bravo Dragane, pozdrav

UrbanKnight

#14
Dobar!  :)  :)

Kazes da je jeziva maketa za sklapanje. Ja se nesto razmisljam da pazarim nekako  19ticu od  Plastyk-a, ne znam dal ti je poznata.