Звезда Лавочкин Ла-5ФН "Ксения" 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Отишао као поклон мојој жени  :super

Цео рађен "из кутије", без додатака. Једини додатак су кајшеви за везивање на седишту. Пре 15ак година исти такав склапао сам из Италеријеве кутије, с' тим што је имао боље декале. Ако се неко сећа Италери је давао уз совјетске ронделе и комплет немачких. Интересантно је да у Звездиној кутији добијете само пет петокрака (!), једну су заборавили да одштампају тако да сам користио ронделе Пропагтим, број са Роденовог ЛаГГ-3 и срцуленце из Звездиног комплета.

Пар слика док још није био готов:


Пар фоткица са својим вршњацима:



И мало сам позира:





Фотке су великог формата.
Распалите!

Поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

divvac

stvarno super, bolje si uradio nego ja :P
a inace,ja sam isto radio zvezdin LA-5 i moram reci da sam dobio samo 4!!!! petokrake  :mjetal
moja Prva turska

Dada

Najsi!!!
Mozda je trebalo malko jace prljanje donjake, posto su Lavocke bile dosta musave, ali posto je poklon, ne zameramo :)
Xenija cista 10-ka 0:)

oddball

@ divvac: Uzvraćaš mi na moje reči hvale koje sam uputio tvojoj Lavočki?  ;)  :D Sa tvoje sam i ukrao foricu-dve pri radu.

@ papa_bear: Hvala. Nije prljana jer je to poklon mojoj ženi. Pitao sam je da li želi da izgleda kao da je letela do Berlina i nazad, međutim ona je želela da izgleda kao da je nov :) Budući da je to poklon za nju ja mogu samo da kažem: "Da draga."  ;D
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Kerber

Hehehe...poklonu se zubi ne gledaju.

Dobar. Koji je krsh od makete, odlicno je "ispao".
Vidis da si dobio svoju policu za makete...nije to za dzaba. ;)
Jel se gospodji dopada poklon? Ako je da, onda mozemo da ocekujemo i zastakljenu vitrinu...

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

zamorano

Super je to, pokloniš ženi maketu koju ona stavi na tvoju policu među ostale tvoje makete ;D... Tako sam ja mom bratu poklanjao knjige koje volim da čitam.

Zezam se, suština poklona nikad nije u parama koje si dao za njega nego u uloženom trudu. Tako da je ovo mnogo vrednije od bilo kakvog zlata. A vidi se da si se potrudio (čak mnogo bolje kad je ovako neprirodno čist ;)), stvarno je lep k'o slika.

Messerschmitt

лепа макета.још ако ти се жена тове Ксенија,онда је то пун погодак,а вероватно се зове :love

Баш сам и ја мојој сада већ бившој девојци поклонио моју прву м,акету коју ми је она поклонила и коју смо заједно правили.то пуно значи.

Bojan Ue

Odlicna maketica i odlican pokloncic! Al ce zena da se obraduje!  :love

oddball

Samo je slikan kod "vršnjaka", a žena ga je sebično stavila blizu računara da kad radi da joj bude blizu :) I mnogo joj se svideo zbog srculenceta na kapotažima ;)
I ja bih voleo da imam zastakljenu vitrinu ali je problem prstor u kom živimo, jednostavno nema gde. Možda ako se preselimo negde pa uglavimo neko vitrinče samo za mene.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Kerber

Sto se tice prostora...to razumem. I sam nemam gde, a kamo li makete.  ::)
Razmisljaj o iskoriscenju/zauzecu nekog coska. Ja to sad planiram, i ako bude srece (para), do Nove bi trebao da se realizuje jedan ormaric/vitrina , pa nek je i u cosku. Dojadi mi zenin kristal... ;)

PS. Sorry za off-topic.

drakii

Hm, opet ja, samo da napomenem da je Italeri pre neke 33 god pakovao La 5 FN sa samp ruskim oznakama, a alat je otkupio od...., pa je nekihdesetak godina kasnije pakovao i posebno pakovanje sa Nemachkim, a kasnije , meshano, pakovashe ovu maketu i Zvezda i Bilek i......., ali je maketa takva kakva je, a ti si je radio i uradio, samo sam zapanjen da je poklon zeni (supruzi), ti si neverovatno srechan chovek, moja ima patoloshku averziju prema avionima i tako 31 godinu i hronichno i akutno, avaj, ko joj je kriv, lep poklon, dodachu josh neshto, lep poklon, a maketa izgleda leeepo, vidjao si verovatno raniji KP-ov, a da ne pominjem Valom-ov, ima i dvosed, treba ga imati u kolekciji, sve u svemu, vech su te pozdravili Kerber i ostali i od mene pohvaljitestvujuchi pozdrav ( samo da se izvinimjosh jednom u vezi primedbe za kolekciju, ako si poklonio svojoj zeni onda kolekcija sa njim opstaje :naughty)   :pilot

matilda

heh, lepo od tebe. tako sam ja mojoj verenici dao harikena, skockao ga, utegao a ona ga ostavila na komodu da ona njena retardirana macketina od 7 kila lakse legne na njega... sav je kriv vise i ima ga vise lepka nego plastike...

djos & filip

Veoma lep Lavockin, ja vise preferiram malko korisceniji izgled ali zelje moraju da se postuju    :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......