Toko Iljušin Il-2 Šturmovik (jednosed) 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Napokon gotov! Dorađeno par "sitnica", ali najvidljiviji pomak u odnosu na "projekte u radu" je finiširanje polu-sjajnim lakom.
Fotke:




Sledeći koji će se završavati je F-8E "Poslednji revolveraš".
Poz
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Warhawk

Odlično je ovo ispalo, svaka čast. Svidja mi se ta ishabana elisa i napadna ivica krila.  :super

Jedina kritika je možda što je staklo ispalo nekako mutno, al možda je to do fotki...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dada

Bravo majstor Pedja, brush je overen, nema sta :D Svidja mi se konacni izgled iljuske!

oddball

@ warhawk: staklo jeste malo musavo jer nije potpopljeno u Pronto. Bolja je preglednost kabine uživo, a neću da skidam jer sam morao dosta i da gitujem na spojevima. Ako probam da skinem bojim se da ne napravim neku štetu.

@ papa_bear: Maskirna šara nije rađena AB-om, rađena je četkicom u nekoliko tankih slojeva. Čak su i prvi slojevi laka (pre i posle postavljanja dekala) nanošeni širokom četkicom sa prirodnom mekom dlakom. Jedina intervencija brašem je poslednji sloj polu-sjajnog laka.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Kerber

#4
Lepo... :super

Mozda si mu malo previse dao po panelima na krilima...on je posle onog ojacanja na njima, a pre smestaja za naoruzanje imao potpuno drvena krila - oblogu, pa mu onolike nitne tamo ne stoje. Sad, malo je kasno za savet, al' za drugi put. Jedini metal su poklopci otvora za punjenje/inspekciju naoruzanja i adekvatni poklopci tamo oko elerona...Ako si se vezivao za nas Il-2, u muzeju, on je nasa modifikacija - metalno odradjen, posle '46. cini mi se. Ovi ratni su vise  drveni nego metalni...
Isto tako drven je posle kabine - do repa. Nema tu mnogo panelnih linija, mozda par oko servisnih poklopaca iza kabine i to je to.
Mada, i ovako pleni paznju. Crno/ zelena kamuflaza im bas lepo cuci. Da, i sredi necim spojeve polutki krila...na makro se bas vide.

sezan

Pojacaj malo to svetlo kad ga slikas(bar od 100 w) ,a inace fino , svidja mi se kamuflaza!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

zamorano

#6
Hm, balans belog je izgleda bio podešen na dnevno svetlo a slikao si pod svetlošću lampe... Zato je odlutao u žuto. A da bi bilo malo svetlije možeš da probaš da se igraš sa kompenzacijom ekspozicije ako to ima na tvom foto-aparatu (verovatno moraš da ga prebaciš u neki mod koji nije full-auto, ja obično stavim na aperture priority). Digitalci su dobri zato što kako mrdaš ekspoziciju tako se na ekranu vidi rezultat (o čemu sad ovaj priča? Pa ja sam iz vremena kada su se koristili filmski aparati  :caooo). Dodaš +1/3 ili +2/3 samo da se te tamne boje malo više odmaknu od crne.

Kao što vidiš, na samu maketu nemam nikakvih zamerki ;D. Dobro ti idu ti Rusi!

Bojan Ue

Odlicna ti je ova pticica, dopada mi se i kamuflaza i ciping kako si uradio!  :bravo

anki

Ma mogu i celometalna krila da budu kao na ovoj maketi. Naime prva serija je imala metalna krila koja su vec u sledecoj zamenjena za ta koja Bane opisuje. Jedino sto u toj verziji nije bilo spoljnjih nosaca za bombe ispod trupa vec su se bombe nosile samo u bombolucima. Jako mi se svidjaju boje. Izgledaju bas pogodjeno.

oddball

@ anki & kerber: Prototip-jednosed (i dvosed) i prva serija su bile kompletno od metala. Kasnije zbog resursa i težine aviona krajevi krila, deo trupa iza kabine i horizontalci su bili drveni. Krila su od kutija stajnog trapa do kraja bila drvena. Nisam siguran ali verujem da je i prva serija imala pod krilima RS-82 rakete, i mislim da ih je ukupno imala 16. Po 8 sa svake strane. U sledećoj seriji je prepolovljen broj borbenog kompleta, drvena krila itd...

@ kerber: taj rascep na krilu sam video tek kada sam fotografisao. Verovatno je došlo do cepanja kada sam burgijicom bušio da bih zamenio plastični "top" metalnim koji sam napravio od medicinske igle.

@ zamorano: Imam neki Kenon aparatić, pogledaću da li ima ta opcija uopšte. Ako ima, od sledećeg projekta krećemo da balansiramo.

Drago mi je da vam se đasvi. Radim paralelno još jedan La-5FN, A-7 i F-8E. Mislim da ću malo da prošaram pa sledeći da bude "Revolveraš".
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

divvac

svaka cast za rad sa cetkicom!  :D
meni se jos uvek desava da smesam boje malo losije tako da ili bude previse gusto i ne vide se detalji,ili ga previse razredim i onda mora u vise od 4-5 sloja da se farba! :(
moja Prva turska

Zoki969

Meni ovo izgleda bas dobro !
Svaka cast i bravo !

drakii

Dal' beshe ono izreka, ko mi nadje manuje'a chu mu nanu, mnogo dopada, i postarivanje, po ko zna koji put chu da se repetitiram, nisu sve makete za izlozbu, neke su i za dushu, a svaka dusha vremenom zaradi poneku fleku, elem i da znash da je bilo i plehanih i drvenih krila, ne samo kod prototipova,   :bravo, bre gotova i to lepo gotova maketa(e), dosta ti je dobar efekt troshenja propelera, pa i ostalog aviona, samo shto ti je ljushtenje boje mestimichno, ne zameri, ovo je sugestija, ne volim da kritikujem, to su zaduzeni oni koji sve znaju a tek im dolazi vreme da neshto nauche, ma leepo bre