Junkers Ju 52 /3m Airfix 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav

Dobili smo domaci da sto pre uradimo i poklonimo maketu junkersa ju 52 iz kakvog je 60tih iskakao u svojstvu padobranca jedan nas porodicni prijatelj.

Airfix-ova maketa je vrlo problematicna za izradu, sa puno ejector pin-ova, na svim mogucim i nemogucim mestima. Pored toga kabina kao da je pravljena za neku drugu maketu,i pored nasih "zajednickih" napora nismo uspeli da najbolje izadjemo na kraj. O autenticnosti same makete za potrebe nosenja nasih oznaka...nismo bas previse brinuli. Jedino smo nasli jednu jedinu fotografiju na kojoj se vidi 201 i na kojoj izgleda kao originalni nemacki junkers.

Sve u svemu lepo nas je zabavilo i namucilo, moglo je i mnogo bolje, ali nam je ovo sjajna priprema za Italerijevog malisana kog merkamo za OZBILJNIJI RAD.

Pozdrav svima



















Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

dragan_mig31

bas je super ispala maketa :) koju srebrenu si koristio?

djos & filip

sramota me i da kazem , toliko smo zurili da je farba HAPPY COLOR aluminijum iz boce  :naughty

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

matilda

bas dobro ispade 52. jako volim da vidim kada se neko potrudi da bas te oznake izgledaju izjandjalo i ofucano a to je vidim ovde jako lepo docarano. taj poklopac kabine sam zagledao ali meni sada koliko vidim sve deluje sasvim fer i korektno uklopljeno.

Bojan Ue

Meni ovaj Junkers deluje odlicno i veoma mi se dopada, a sprej je lepo legao, bar mi se tako cini! Sve u svemu dobar poklon za prijatelja!  :super

Kerber

Meni se bas dopao. Bolje je legla boja iz sprej-boce nego neki silver iz Revella ili Humbrola,
jer deluje zivotnije. Lici na onaj parkirani kod muzeja iako nije isti avion.
Bravo !

Nemsy_29


Zoki969


gasha

Ovo sa bojom iz spreja je ispalo dobro. Inace dosta tezak avion za rad a narocito za postavljanje dekala. Od mene sve pohvale.

Warhawk

Super ispade Julka.  :super
Nisam znao da ih je i Airfix pravio.

Sve u svemu, odlično.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Biba Struja

Mnogo dobro izgleda, bas mi se svidja, svaka cast. :super

PELE

Taman sam pomislio da je Warhawk zavrsio, kad ono... ;D

Odlicna maketa, bas mi se svidja!!!


Pozz

djos & filip

#12
Hvala svima na lepim recima.
Iskreno mislim da lepo izgleda ali....bez lazne skromnosti, za ozbiljniji izgled na ovoj maketi treba stvarno mnogo vise truda i vremena. Namerno nije slikana odozdo (moram da budem iskren) jer tamo ima najvise ejector-pin rupcaga koje smo krpili...ali....za vernu regeneraciju oplate treba stvarno i nerava i vremena, ovog drugog nismo imali uopste.

A sto se tice Warhawk-ove Julke to je ipak REMEK DELO za sebe, i ja jedva cekam da je vidim gotovu.

Vidimo se u sledecem projektu ..... :cheers

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

vuk

extra! spremam se da odradim italeri-jevu 52-ojku/3m,pa se nadam da ce ispasti priblizno dobar kao ovaj. :super

deda

 :super . Ovako sa fotki izgleda sjajno.