Mig 29 UB - 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

sezan

Zavrsen ,ali uslovno receno,posto ga nisam isprljao (dodatno) po izduvima,motorima i sl. ,jer je moguce da ga otudjim(laiku), a ako se to ipak ne desi i to ce biti opravljeno!Neka bude da je ovo 301 neposredno posle farbanja! Posto je 108 otisao kao poklon ,moracu ponovo da ga radim za svoju kolekciju ali nece mi biti tesko,s obzirom da su nase ptice u pitanju!Hvala na paznji i kritikama buducim!Pozdrav!







301 i 108







"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

ne izgledaju lose samo nekako mi mnogo sijaju.vidim i nemaji rondele(ili sam postao corav).najveca mana spored mene je ona svetlija boja na poklopce....

Sneni

#2
Inače su ove 29-ke prilično sjajne, ne baš ovako ali sam primjetio kako se presijavaju kad sam gledao prenos aeromitinga... Što se tiče makete, ti si svoj dio posla jako dobro odradio :) ;), samo mi bode oči da je nos i uopšte prednji dio makete totalno netačan, nekako je šiljat i uzak čini mi se... mislio sam da je Italeri to bolje odradio... ???

A ovo što si ih slikao na pravom avionu je prejako :cheers :cheers :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Nemsy_29

Da budem iskren...
Kao sto Dragan rece mnogo sija,nema rondele a i nema broj kod usisnika i na repu...Kolko mogu da primetim radjen je cetkom(valjda).Mislim i da si mu kamuflazu pogresio(ove boje i shema se koriste za MiG-29 108).Tamno siva treba da bude tamnija a i ova druga boja treba da bude svetlo siva.Kadice trapova trebaju da budu svetlo sive boje.Malo sam cepidlaka kod domacih masina(a pogotovo MiG-29), tako da mi ne zameraj.Svaka cast na trudu al bice bolje.

http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/2/9/1/1407192.jpg

P.S. Moje kritike su dobronamerne(a i ja nisam neki iskusan maketar), i samo napred  :)

sezan

#4
Ima rondele naravno ali su se nekako stopile i jako su blede ,dal zbog boje ili neceg drugog ne znam !Imao sam problem sa bojom jer mi ni jedna po sastavnici ne odgovara originalu sa fotografija,pa sam nesto muckao miksovao i to mi je nekako najpribliznija originalu,posebno na 108 ,koji uzgred budi receno bolje ispao ...!No ovo mi je bila dobra vezba ,tako da cu za moju kolekciju da ga odradim muski,nadam se!Probacu da slikam sad rondele iz blizine ali imam problem na ovom mom aparatu kad mu namestim taj mod(za slikanje iz blizine ) on mi ne da blize od 30 cm i odmah mi se muti slika!Nisam ga jos provalio kako treba!Pokusacu!Pozdrav!

Evo rondela!Kazem malo bledje su ispale jos kad ih blic "pokrije" jedva se vide!Uzivo je kud i kamo bolje!Al to mu je sto mu je za ovaj put!Pozz!




@Nemsi ima i broj na repu i na usisnicima i rondele na krilima !Zar mislis da bih toliki propust napravio?A sto se tice boja evo pogledaj ovaj post-
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,7889.0.html
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

ovako je vec bolje.zasto ti je povrsina ovako rapava?mozda bi mogao da ovo sve ispoliras??

sezan

Mozda zato sto sam ga dva puta prefarbavao kompletno ,ne znam!Ne vidi se uzivo toliko kao na fotografiji ,pa mi ne smeta!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

flanker

Možda za tamniju sivu Hu 118-Gunship Gray, kao na USAF F-15E ako se ne varam, a svetla možda kao Light Ghost Gray Hu 127?

Na prvopostavljenim slikama se lošije vidi i mislim da je na njima tamniji nego što inače jeste. Ako ti treba postaviću fotke sa Bataje u visokoj rezoluciji.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Nemsy_29

Da za svetliju boju jeste HU 127