F-14 italeri

Previous topic - Next topic

vuk

Prvo bih se izvinuo svima,ako nesto ne odradim kako treba,prvi put kacim fotke na ovaj nacin! Ako je ok,udrite sa primedbama,kritikama,a zasto da ne i sa pohvalama :zvizduc,sve prihvatam dobronamerno... Samo da naglasim,izvlacenje panela,prljane aviona i sl,nisam jos najbolje savladao,pa ih preskocih ovaj put. Pozz za sve :caooo







Kerber

Dobar rad, ne moras da prljas makete ako ti to nije gust. To je stvar ukusa.

Dve stvari mi odmah bodu oci, to se da lako popraviti, nadam se - sjajne gume i crna traka ispod kabine, gde ti je boja pobegla pod rub maske. To popravi i odmah deluje urednije.

A ako bas hoces sa panelima da se zezas, najprostiji nacin i ujedno najlaksi je , po meni, grafitna tehnicka HB olovka, pa po matiranim panelima...kad legne jos jedan sloj laka - ume da izgleda veoma lepo, pod uslovom da nisi mnogo setao olovkom okolo....Moze i da se taj visak grafita zabrise gumicom, ako ne pritiskas vrh olovke puno, a moze i da se razmaze nekim stapicem sa vatom, pa dobijes i onu prljavstinu koja ume da curi u pravcu protoka vazdusnih struja....

Ostalo je meni, koji nisam zaljubljenik u modernu mlaznu avijaciju - poprilicno OK.

kljajajunior

Uuu odavno nisam video ovako cistu maketu...taj sjaj oko tockova moras da popravis jednostavno nadji neku mat nijansu crne mozes i kap sive da dodas da bi se gume razlikovale od onih boja na kokpitu...najcesce i posvetle od sunca...steta sto su detalji u pozitivu(barem meni tako deluje)

dragos

Svidja mi se pticurina,moze jos malo da se doradi,onako kako je uvazeni kolega rekao.Sto se tice Photobucketa moras da promenis podesavanja za ubuduce.Logujes se,udjes u account options,naslov album settings,i opciju IMAGES LINK BACK TO ALBUM ostavis nestikliranu tj.neaktiviranu.Pozz!

drakii

Dobar rad, neznam ko je utvrdio da svemakete moraju da budu "zaprljane",  nekada da, ali je zanimljivo da postarivanjem i prljanjem pojedini maketari pokushavaju da prikriju fushove (greshke), avioni su autentichni i kada su novoofarbani, a eksploatacija je eksploatacija

vuk

Hvala na svim primedbama i svetima oko kacenja fotki//dragos//,kao sto rekoh svi saveti su mi dobrodosli. Oko sjaja na tockovima,izgleda da je to u zavisnosti od boje koju koristim(revell,mm...)jer se sjaj od makete do makete razlikuje,al bice popravljeno,jer stvarno bode oci.

GBU-10

Dobro ti ide,sve greske ces u hodu ispravljati i bice sve ok.
Inace sve ostalo sto bih ti i ja rekao za pojedine nedostatke,izrekao je Kerber.
Zelim ti jos reci da se prljanjem i ostarevanjem ne prikrivaju fushevi kako
to neke maketarske kolege misle,vec se priblizno docarava autenticnost originala
u cemu i lezi sustina maketarstva.Polako uvodi i tu tehniku u maketarstvo
i veruj vrlo brzo ces postici odlicne rezultate.Ja jos ucim,tako da ti nesto vise
vezano za ovu maketu nemogu reci,ali nebrini jer ces i sam provaliti neka resenja. :caooo

ubermagog

Quote from: vuk on 16-09-2009, 17:57:26
Oko sjaja na tockovima,izgleda da je to u zavisnosti od boje koju koristim(revell,mm...)jer se sjaj od makete do makete razlikuje,al bice popravljeno,jer stvarno bode oci.

Nije ti uopšte bitno koje boje koristiš, tj. da li su sjajne ili mat - maketama se završni izgled boje dobija lakiranjem. Dakle nabavi posebno lakove - najbolje sva tri ako nađeš, sjajni (gloss), polusjajni (satin ili semigloss) i mat - i posle dekala sa njima pređi maketu prema potrebi.

djos & filip

Lep rad, i naravno kao i uvek....uvek postoji moglo bi jos i ovo, i ovo.....ali to ide sa iskustvom.
Po meni lepo, pedantno i ujednaceno farbanje, samo nastavi. Naravno ne mogu ni ja da se suzdrzim da ne dodam nesto, mada je vec receno, sloj polusjajnog laka i bice bombona  :bravo

i samo tako dalje, sto pre sa novom maketom  :super

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Bojan Ue

Dobar rad zaista, dopada mi se, popravi te grescice sto rekose kolege i samo napred!  :bravo  :cheers

Sneni

Lijepo odrađeno, ne moraju sve makete biti prljave ;) :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Hawkeye

Svidja mi se kako si uradio maketu,ja planiram da kupim jos jedan i uradim ga sa Iranskim oznakama.

'Уживај младићу за младости своје!'

dusko

Slozio bih se sa ostalima maketa je zaista super  narocito ako si pocetnik eto jedino ispraviti male greske oko kabine i naglasiti panel linije  :bravo.

sezan

Bravo samo nastavi tako!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

pekar

Znači samo detalji : sjaj guma a mogao si da ga lakiraš polusjajnim lakom a ovako je ko od porcelana sija uuuu samo tako.
IL-76