F-16 ADF Italeri 1/48

Previous topic - Next topic

nex999

Pozz svima, moja prva maketa je GOTOVA ;D . Moram priznati da sam se navukao na ovaj hobi, jer svaki put kad bacim pogled na maketu, nekako sam hepi  :D
Uglavnom, nastavak iz ove teme: http://maketarskikutak.com/index.php/topic,7926.0.html




Da kazem nesto o samoj maketi- ovaj Italeri ima gadan problem na "grbi" iza kabine na kojoj se ne poklapaju spojevi sa ostatkom trupa, sto sam nekako resio budzenjem, gitom i turpijanjem. Zatim stajni trap je nocna mora, slab i zahtevao je pojacanja :D . Zatim puno turpijanja, a trebalo je i jos na nekim mestima ... Dekali su mi zadali najvise glavobolja, neki nisu nalegli kako treba, neki nisu hteli da se zalepe uopste. Pre-shading, farbanje, lakiranje, weathering, sve je proslo ok.
Sledeci ce biti neki Tamiya-in model F-16ice, nadam se.

Ja sam zadovoljan kako je ispalo, F-16 ovako nakrcan oruzjem deluje onako simpaticno-agresivno, besna minijaturica ;D

:caooo


Sandman

konachan utisak za prvu maketu je vishe nego pozitivan ;)

samo nastavi dalje i uzivaj u hobiju ;)

dragan_mig31

super je ispao f-16.scigja mi se prljanje i farbanje :)

Hawkeye

Odlicno uradjen ovaj 'teksasanin' !

'Уживај младићу за младости своје!'

dusko

Ako je ovo prvi kakav ce biti sto prvi?Bravo.

GBU-10

Kuku lele,al je ovo dobro ispalo :o
Izabrao si odlican tip aviona,jos bolje si ga odradio
a najbolje od najboljeg je sto ti je ovo prva maketa
a odradio si je kao da ti je stota,kapa dole majstore :god

nex999

Hvala, ljudi, bas mi je drago da vam se svideo :) Znaci bice maketar od mene ;D
Naravno, dosta je pomogao youtube i pogotovo ovaj forum!

:caooo

Boki

Quote from: nex999 on 30-09-2009, 18:49:50
Znaci bice maketar od mene ;D

Neće "BITI" maketar od tebe; ti, sudeći po ovome, već JESI maketar, i to jako dobar ;) .
Ovo je fenomenalno, naročito za prvi rad.
Bravo  :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sneni

Super si ga odradio, bravo :cheers :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

barbarossa

interesantno, samo mi reci ako znas, kakva je ono izbocina na repu sa strane, prvi put vidim F-16 sa tim

Boki

Quote from: barbarossa on 30-09-2009, 22:25:49
.. kakva je ono izbocina na repu sa strane..
Povećan prtljažnik  ;D  ;) .
Zainteresovao si me pa potražih po netu. Evo šta o tome kažu na www.f-16.net :

"The ADF aircraft can be distinguished from "standard" F-16A/B's by several external identifying features, such as long and thin horizontal bulges on the base of the vertical tail (only A-models), plus a set of four blade antenna, nicknamed "bird-slicer", carried just forward of the canopy (as part of the IFF system).

The bulges are caused by the relocation of the Bendix-King AN/ARC-200 high frequency single-sideband radio to the leading edge of the fin. This in turn caused the flight control accumulators, which were installed one over the other, to be relocated to either side of the tail fin. The bulges were installed to provide sufficient room for these accumulators. Note that, since the Bravo-model ADF's do not have the Bendix HF radio, they also don't have the bulges."

Evo i linka:
http://www.f-16.net/f-16_versions_article14.html

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

nex999

Hvala, hvaaala  :)

Da, ta izbocina je i za mene bila novost u pocetku, jer mi nije toliko upadala u oci na F-16, ovde je malko i do Italerija, jer nisu bas "uboli" izgled, izbocina je vise utopljena u stabilizator .

http://www.airliners.net/photo/Italy---Air/General-Dynamics-F-16A-ADF/1451605/L/&tbl=&photo_nr=2&sok=&sort=&prev_id=1451606&next_id=1451604

PELE

Za prvu maketu - svaka cast!!!  :o :bravo

Koje boje si koristio?


Pozz

nex999

Kod boja je bilo malo cimanja, jer Italerijeva sastavnica daje skroz cudne "savete"  ;D Boje su MM akrilne, gloss i mat lak Humbrol enamel, wash je bio sa crnom temperom.

Radom- prvo sam napravio neki miks da bude najtamnija siva, ali mi se nije svidelo kako izgleda, nekako "povecava" nos, pa sam obojio sa Dark Gull Gray (Model Master 4755).

Trup-
Svetla siva - Dark Ghost Gray (MM 4761)
Tamna siva - Gunship Gray (MM 4752)

Izduv-
Exaust Metalizer (MM 4676) u kombinaciji sa Flat Black (MM 4768), i Gun Metal Metalizer (MM 4681).

Hteo sam da mu donji deo trupa obojim u najsvetliju nijansu, prema sastavnici (ako je tacno uopste, mozda i nije) je Light Ghost Gray (MM 4762) koji nisam uspeo da nadjem, tako da je i taj deo obojen sa Dark Ghost Gray, sto mi i nije preterano zao jer nisu sve F-16ice "podbelaste" :P

Bela (vrhovi amraam-a, uvodnik vazduha) je Insignia White Gloss (MM 4696), kabina je Flat Gull Gray (MM 4763).

Koristio sam i MM srebrnu, crvenu gloss, zatim zutu i zelenu (neke slikarske akrilne).

Canopy sam presao cetkicom sa Prontom uz dodatak zute jestive boje, a za HUD sam koristio zelenu jestivu boju ;D

:caooo


Suhoj

Odlicno!!!!
Svaka cast!