F6F-3 Hellcat Tamiya 1:72

Previous topic - Next topic

Iwtcha

Moja zadnja završena maketa. Iako je zapakirana u Tamiya kutiji, maketa je ustvari Italeri, pa sam nabavio i Aires kokpit (onaj italerijev je neupotrebljiv), popravio sam veliki broj nedostataka (kao pogrešno urezani paneli, pogrešna pozicija antene i sl.) Bojana je WEM bojama. Uglavnom, dva mjeseca intenzivnog rada. Ja sam zadovoljan kako je ispala na kraju.









dragos

Lepo.Veoma mi se svidjaju istaknuti paneli.Gume na tockovima nisu uredno ofarbane,ali to moes lako popraviti.  :caooo

Sandman

sasvim fino odradjena "Paklena machka" :)

kako si radio prljanje po trupu i tragove izduva - pastelima/pigmentima ili brashem?

panelizacija isto lepo istaknuta....

Iwtcha

Malo pigmentima, malo washanjem, a tragove izduva AB-om sa Tamiya Smoke i Vallejo Smoke bojama

ubermagog

Fino, eto dokaza da se od nama pristupačnih Italeri maketa uz malo truda dobiju odlični rezultati  :super


djos & filip

Bas lepo izgleda.
Steta sto fotke nisu malo svetlije.

:bravo :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Warhawk

Odličan. Boja i weathering na mestu  :super

Jedina zamerka je spoj vetrobrana i trupa (da li se tu malo boja skinula sa providne plastike ili je tu kao odrana boja, ne vidim na slikama)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

oddball

Jako dobar, i neprenaglaseno ostarivanje makete. da li je ta Tamija ista kao Italeri? Italeri prepakovao ili je druga maketa?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Profa

Ova Italerijeva mačka ima još jednu manu, a to su dekali totalno van razmere... :think
I ja sam se borio sa njom, mada OOB... Sve u svemu lep rad! :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Iwtcha

Italeryjeva maketa u Tamiya pakovanju. Na kutiji piše Made in Italy by Italeri. A što se devala tiće, prema fotografijama pravog aviona, dimenzije odgovaraju.

Kerber

Odlican rad...to oko kabine se i meni cini, da ima neku sitnicu oko boje ili uklapanja, al' nista strasno.
Dopada mi se ovaj 'Paklenjak".

Zoki969

Odlican rad, bravo !!!!
Jedino sto meni (po malo) bode oci su barutni tragovi, mada je to mozda zbog fotografije (ne izgledaju isto na petoj i sedmoj fotografiji).

sezan

#12
Mene ne bode nista!  :hahaha Sala! Ali moram da kazem da je farbanje odlicno,kao i wash i linije panela(bas kako treba,po meni)!Odlican rad!Greskice se uvek mogu popraviti!Pozdrav!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

UrbanKnight

X-tra... :)  Paneli mi se jako puno svijaju... Mada mi je sajla antene malo sumnjiva... :think

Iwtcha

Drago mi je da vam se svidja. Sajla antene je zamjenjena, a i tragovi baruta su malo ublaženi samo nisam poslikao.