P-47D, 1/48 Razorback

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili,

...ovo je moja prva maketa u metal shemi sa taktičkim trakama. Avion je aparat bojnika W.Dunhama 1944, Filipini. Nisam se do sada upuštao u izradu metalnih shema pa rekoh, moram jednom. Zadnja shema sa crnim antiglare panelom prebojana je preko OD u prosincu 1944.  :caooo
















Warhawk

Uuu, lave, odličan!  :o

Ako ti je ovo prvi metalni finish, mogu da zamislim naredne  ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

barbarossa

svidja mi se, dobar izbor seme farbanja... Pacifik... odlican rad


PELE

Joj... :o

Fenomenalan rad! Samo nastavi da kacis radove!


Pozz

Dada

Bravo! Odlican je. Hajde napisi rec, dve ako te ne mrzi o samom farbanju.

tripko

Prudruzujem se Papa Bear_u daj koju rec.
Inace odlican finish jako dobra uradjena maketa :pilot

Sandman

mislim da su rechi suvishne za opis ovog metalnog finisha... ;)

Alclad ili neki od klasichnih maketarskih "metalajzera"?

djos & filip

UFFFF ovo boli!!!!!!!

salim se OVO JE SJAJNO. Kako izgledaju stvari u koje si se "vec upustao" kad one koje nisi probao OVAKO DOBRO IZGLEDAJU    :god

  :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Aranza

#8
Quote from: papa_bear on 06-10-2009, 21:44:15
Bravo! Odlican je. Hajde napisi rec, dve ako te ne mrzi o samom farbanju.

..nije problem. ;)
..čitajući razne postove i razgovarajući sa kolegama vidio sam da je poprilično teško raditi sa alcladima i metalizerima pa sam se odlučio na slijedeće. Bojano je sa chrom silver od Revell-a - br. 90, (nećete vjerovati stara 11 godina). Kolega koji mi je poslao imao je samo tu. Radio sam sa poprilično razrijeđenom, oko 70% u korist razrijeđivača. Prešpricano je 2 puta. Nakon toga koristio sam aluminij od MM-a, obična enamel za pojedine panele. Dakle obje boje su obične enamel. Trake su bojane sa MM, crna semiglos i po panelima vrlo blago fejdana. Antiglare površina je ista crna ali posvijetljena jer su trake bojane na pravom nekoliko mjeseci kasnije. I ta je površina fejdana. Lakiran je sa Testorsovim glosom na način da su metalne površine u gloss a crne mat i polumat. Starano je sa uljima )osnovni wash) a sjenčenje enamelom koristeči ab. Guljenje boje uvijek radim sa chrom pastelom u olovci jer ima jako fini pigment. Stavljam ga prije laka. Eto, ukratko...
..živili, Ivica

ps:

..zaboravio sam reći da je sve na avionu osim rondela bojano, čak i kormilo pravca. Cijevi su izrađene od duplih igala, 0,6 u 0,9mm.

Dada

Veoma lep finish za obicne uljane boje-popularno smrde :)
Moracu da probam tako nesto u skorije vreme, jer mi se alclad ne svidja, prtevise sljasti, pa citava maketa deluje nekako plasticno...

airbamby

Jako atraktivan P-47.
Odlican rad,svaka cast :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Aranza

Hvala svima na javljanju i lijepim kritikama. :)

barbarossa


Boki

Svaka čast, Aranza. još jedno čudo iz tvoje radioniice. :super
Međutim, ono što me ovde oduševilo jeste koliko jednostavno rešenje, ukomponovano sa pedantnošću, može da da lepe rezultate.
Naime, za postupak sa razređenom Revell bojom sam i ranije znao, ali nikada nisam imao dovoljno strpljenja da ga ispoštujem.
Bravo. Šta drugo reći? :bravo

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aranza