RAF b2c & Boeing P-12e 1/48

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili,

..evo jedan malo raniji rad (RAF B2) i noviji P12. Raf je Rodenova maketa sa kojom sam se poprilično namučio jer je plastika vrlo mekana pa cijela maketa kao gotova - vibrira.  Bojano sa enamel bojama i kombinacijom akrila. Avion datira iz 1916.
Boeing P12 je stara Hasegavina maketa u pozitivu. Mislim da se više ne proizvodi kao takva. Cijela je prebrušena a riveting je urađen ručno, bez rivetera što je trajalo oko mjesec dana. Cijeli cockpit je samogradnja. Avion je projektiran za potporu kopnenih snaga i za mornaricu 1927.  Isti su, samo su boje drugačije. Evo sličica.





























..pozdrav, Ivica


Sandman

sjajni radovi.. pogotovo RAF B2 - jako suptilno isticanje linija na trupu i repu, chiping na kapotazu, kao i emulacija drvene elise...

aca

Slazem se sa Sandman-om fenomenalan raf-b2 posebno mi se svidela elisa fenomenalno odradjena,ni p-12 nije losiji samo preferiram dvokrilce iz ww1.Dali bi mogao da mi posaljes na P.M kako si odradio elisu jer meni to bas neide od ruke i zato ih slabo radim.

Dada

Pocelo je pocelo... :D Sta reci, a da nije napisano!

GBU-10

odlicni su ti radovi,mada sam ih vec video na OMF. :pilot

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


Boki

I ranije sam se divio tvojim radovima, a svaki sledeći me još više oduševi. :bravo
Prelepo.  :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Hehehe...ma, odlicno !
Efekat platna je izvanredno uspeo.
Radovi su na vrhunskom nivou.

ALEX T


Zoki969


Profa

Ne bih da se ponavljam, Aranza, ali ovo je stvarno fenomenalno, i uvek iznova hranim oči :)  :bravo :super
Bogu fala što sam Lala! :)