1/72 AIRFIX A1J Skyraider

Previous topic - Next topic

Hawkeye

Pozdrav dobri ljudi,evo jos jednog mog rada.Maketa je bas onakva kakvu volim,detalja i delova taman koliko treba.Farbana je cetkom i godiste je tu negde samnom  ;) .moja 'vijetnamska' faza jos traje tako da ce biti jos radova iz ovog perioda  :D !












'Уживај младићу за младости своје!'

GBU-10

Na ovom modelu vidim da ti treba jos vezbanja sa cetkom
jer na ovom modelu ti boje deluju kao da su nabacane
i sam model daje utisak kao da je igracka(bez ljutne,to je samo moj utisak) :cheers
To se odnosi na gornji deo aviona,donji je dosta bolji.Koje si cetke koristio?

Hawkeye

Naravno da nema ljutnje  :cheers slazem se sa svim kritikama i dobrodosle su kada su dobronamerne,koristio sam cetku sa meksim cekinjama,najbolja mi je.Primetio sam odmah da mi je bolje ispalo farbanje na F-105 nego kod ovoga,a iste su farbe koriscene!

'Уживај младићу за младости своје!'

GBU-10

Sto se tice cetki dobre su te koje koristis,ja takodje koristim te,
inace za farbanje vecih povrsina koristim Italerijeve cetkice za
zakosenim vrhom jer takvom cetkom ravnomerno se nanosi boja,
naravno uz malo vezbe i dobra je za farbanje maskirnih shema.
Sto se tice tvoje avijacije vidim da radis jedan veoma
zanimljiv period(ispravi me ako gresim)pun dogfighta i bombardovanja,
Vijetnamski rat.Samo nastavi tako. :super

Tomcat

Uh, extra, slazem se sa GBu-10  i ja imam u glavi nesto oko Vijetnama, vec me cekaju MiG-21 PF, F-4B, F-8...
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hawkeye

Hvala,bice jos aviona iz tog perioda,a samo jos da mi padne saka i taj famozni F-8  :naughty !

'Уживај младићу за младости своје!'

Tomcat

Ja imam ITALERI F-8, ali planiram ACADEMY, koliko sam citao, dosta je bolji, a doduse ITALERI daje dekale za rat u Vijetnamu, VF-24 sa HANCOCKA
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hawkeye

Da,Akademijev je neuporedivo bolji,ali zato su oznake sa tri mig pobede iz Italerijeve kutije bolje  :headbang .Spoj oba bio bi idealan!Meni je i italerijev dobar posto cetkarim  ;D tako da bih njega nabavio!

'Уживај младићу за младости своје!'

Tomcat

Pa ja sam isacuvao te ITALERI oznake i cuvam ih za ACADEMY , a na ITALERIJEVOM F-8 su mi VF-191
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hawkeye

A vec si napravio Italerijev,steta,taman htedoh da te pitam da li bi prodavao  :headbang .

'Уживај младићу за младости своје!'

Tomcat

Jedino ako hoces da ga restauriras  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hawkeye

A neka hvala  :jok ,ja bih da uzivam u SVOJOJ maketi  :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Dada

Veoma fino za cetkicarenje. Jos malo vezbe i bice kao pravi.
Pokusavaj malko vise da razredis boju...

Mali savet za fotkanje, probaj bez blica. Bljesak otkriva svaku mogucu neravninu na maketi, pa izgleda dosta losije nego sto je stvarno.
Samo nastavi!
Tematika ti je odlicna. :)

Hawkeye

Vijetnam je u punom zamahu,tek dolaze legende  :pilot ,opet hvala drugar na komentaru!

'Уживај младићу за младости своје!'