Yak 3, drvenjara 1/48

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili,

..napokon je i ovaj lijepi poklon od kolege T34 (Andre) sa OMF-a došao na red da ga uradim. Koliko sam u tome uspio vi ćete reći ali samo da kažem par riječi. Prva mi je namjera bila uraditi ga u zimskoj shemi sa početnom crno-zelenom maskom i prebojavanjem sa bijelom. Međutim kada sam našao referencu, vidio sam da to nije 3 već 1b. Ostale sheme su mi izgledale dosta uobičajene pa mi je palo na pamet da se okušam uraditi ga drvenog, kao iz hale. Sve je urađeno sa dvije boje i uljima. Na  slikama koje su slikane vani nema pitot jer sam je prilagođavao a htio sam iskoristiti lijepo vrijeme da poslikam po danu, pa  je na prvoj slikanoj na kraju, u stanu.
Odmah se želim zahvaliti na nesebičnoj pomoći gsp. Vladimiru Dronjiću  na svim savjetima i referencama koje mi je dao, kao i Darku Prenosilu na dodatnim podacima. Cijevi pod haubom su metalne kao cijec u spineru. 50% kabine je samogradnja, ostalo je kako je. Wink Koliko god izgleda jednostavno, bilo mi je dosta zahtijevno uraditi šper. Evo i slikica, živili mi...












pekar

Sta reci osim da skinem kapu i reci svaka cast majstore.
IL-76

Kerber

Jos samo pito cev i odlican !

Aranza


oddball

Ekstra je, video sam i jednog Šturmovika koji je rađen na ovaj način i super je. Tebi svaka čast, stvarno majstorski. Možeš li da okačiš neku sliku većeg formata?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

To je to, svaka cast majstore! :cheers

Warhawk

Lep je, samo zaboravio si da ga obojiš  ;D
Cimam se, perfektan.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

odlichno - vrhunski finish - kapa dole!  :super

airbamby

Maestralno i atraktivno.
Bravo  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

sezan

Ko lutka je!Cestitke!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

menestenasli

hehe, i ideja i maketa su super!
:super

Zoki969

Prvo pohvala za ideju, a o radu sve najbolje !!!
Odlicno, svaka cast  :)