Italeri A-7 Corsair II 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Мало Амера за промену :D Из периода рата у Вијетнаму додуше али мало да се дотакнемо и те ере. Макета је Ешијев препак, прилично стара, рађена у некој врло масивној и крутој пластици која је прилично решка за руковање. Декали ту и тамо, у суштини добри, међутим ознаке ваздухопловства сам добио од колеге макетара па су легле на њега који су опет од Италеријевог (тачније опет Ешијев препак) Ф-8Е  ;D
Слике макете:





Крајњим резултатом нисам баш задовољан. Искрено, нисам се много трудио, успео сам и да усвињим канопи са Тесторсовим течним лепком. Полирао сам до бесвести и успео да санирам прилично велику штету и сада се једва примећује замагљеност. Поврх тога, два провидна дела се не уклапају добро и види се расцеп. Не велики али довољно да засмета. Можда ће послужити као леп поклон мом кумићу  :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

pekar

Šta mu fali za svoju dušu je odličan. Nevidim razlog zašto sve makete moraju da budu ko za takmičenje.
IL-76

djos & filip

Po meni sasvim ok maketa i pedantno odradjena. Sam rascep kabine mi manje smeta nego kako je legao (spoj) vetrobrana i trupa.
Kabina lepo izgleda iznutra jedino sam sada siguran da necu kjoristiti dekale za pojaseve sto i tebi preporucujem. I lose uradjeni pojasevi od trake bolje izgledaju nego fino odstampane nalepnice. Ipak trodimenzionalnost dosta znaci.

Ali generalno si ga stvarno lepo ofarbao. Naravno ja bih izvlacio panele, prljao, mrljao...itd......
Da ne tupim vise,  lepo je videti ovakvu maketu  :super

Pozdrav


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

PELE

Pozz

Uradi mu wash samo i bice  :mjetal :super!

Odlican je!

Kerber

Meni se dopao Korser.
Mozes da mu ga das po panelima, a i ne moras. Dobar je i ovako. :cheers

Hawkeye

Aman ljudi budzite te avine kad moze  ;D ,posebno ovaj sto moze kamaru naoruzanja da ponese,moja jedina zamerka,inace maketa je dobro uradjena!  :super  :bravo

'Уживај младићу за младости своје!'

ugovorac

Mozda maketa nije za pobedu na takmicenju al`to nije razlog za depresiju.Maketa je veoma lepa i bice lepo da se vidi na nekom a siguran sam da ce i lepo da cuci u vitrini.Toliko naglasavanje naglasavanja panela po meni je preterano.To uradi ili ne uradi zbog sebe.Ja to ne radim jer mi se jednostavno ne svidja.

sezan

Bitno je jedino kako se ti osecas u vezi svog rada tj. kakav odnos imas sa tim...uzivao si(predpostavljam) dok si je radio i to je najbitnije!Na kraju maketa izgleda lepo!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Miljan

Salzem se sa sezanom...samo cu to da kazem
Ja sam jednu svoju losu maketu zrtvovao zarad eksperimentisanjaa pa sada lici na neki avion koji sporo trune zabacen u neku okolnu sumicu aerodroma i izresetan od dejstva 23mm :lol
hah

Iwtcha

Jako ljepo sastavljeno i obojano.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

GBU-10

Ako kanopi neleze dobro,to se jednostavno da resiti otvorenim kanopyem,
a uz to se onda i bolje vidi unutrasnjost koja je takodje bitna za vidjeti ako si je vec odradio.
Nebudi nezahvalan prema svom radu,ipak si mu posvetio vremena i paznje zbog kojeg
bi trebalo da ostane u tvom vlasnistvu.Generalno meni se svidja ovaj A-7.

oddball

Hvala svima na kritikama i pohvalama. Nisam ga radio da bude istorijski tacan ali jesam uzivao u radu. Vec sam kupio TA-7C od Hobi Bosa a u planu je i kupovina jednoseda tako da ce sledeci Gusar 2 da bude bolji.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

flanker

Mislim da si dekal kajševa okrenuo naopako, fali mu prljanje, više naoružanja i nos u boji; dekali su čini mi se sjajno legli, dakle može da se lako doradi.
poz
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.