Junkers Ju 87G-1 Stuka Academy (1/72)

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Loše vreme, sedi se kod kuće pa se odmah intenzivirali radovi!  :naughty
Maketa sama po sebi je odlična. Lako se uklapa, samo malo gitovanje na levom krilu zbog sink marka.
Plastika sama po sebi jako kvalitetna i detaljno izlivena, dekali standardni Academy.
Mada moram da priznam da su Academy dekali sa datumom štampe posle 2002. lakši za rad nego oni stariji!
Maketa nema kontinuiranih odstupanja mada mi se čini da su topovi 37mm malo predimenzionirani!

Maketa predstavlja novu, tek pristiglu varijantu G-1(prepravljena D varijanta) na istočni front sa zadatkom da zaustavi masovne talase ruskih T-34. 
Oznake pripadaju 1./SG 1, stacionirna u mestu Dubno, Ukrajna, juna 1944. godine.

Evo slička:















Kerber

Dobar !
Academy je dao dosta lepih detalja na ovoj maketi; mozda mu samo debelo staklo kabine pravi frku, ali, kad se ofarba, izgleda odlicno.

sezan

Jako mi se vidja kako si je uradio!Prelepa maketa!Bravo!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


JUNKERS

Wow Jako je lep To je jedan od mojih omiljenih aviona. Svaka cast!!! :super

djos & filip

Lapo i krajnje pedantno odradjeno.

Super je

:bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

vuk

Stvarno extra odradjena!Samo me interesuje,sta je korisceno za antenu?

Otto Skorzeny

Hvala svima na pozitivnim komentarima!  :zvizduc

@vuk: Za antenu je koršćen razvučen spru, kao i uvek.  ;)

Dada

Superiska je ispala shtukica. Veoma lepo farbanje. Koliko vidim i dekalcici su lepo legli...

gasha

ovo je vec mnogooo bolje od partizanskog spita. Jedina zamerkica sto nisi lepse izmaskirao kabinu mada je to uvek tezi deo posla. ja bi ga bar malo zaprljao, cisto da mu dam malo zivota, da se vidi da je nesto radio ;D
Inace vrlo dobro vojnice D:)

Otto Skorzeny

Gašo, slažem sa sa tobom oko kabine. Nije baš pravolinijski sve ispalo. Malo je teže išlo sitno sečenje tamiya trake sa skalpelom i krompir prstima.  :uaaa

Inače, što se prljanja tiče, pogrešio bih ako bi ga isprljao više od ovoga! Gledajući slike, baš sa ovim oznakama (GS+MH), stuke su uglavnom bile čiste jer su tek pristigle na front. Oznake su me i najviše zbunjivale jer je Luftwaffe kod za  1. /SG 1 (A5+), a (GS+) nisam našao u Luftwaffe kodovima jedinica. Pa, sam mislio da je Academy pogrešo.

Quote from: gasha on 22-10-2009, 15:36:46
Inace vrlo dobro vojnice D:)

Služim otadžbini!!!  :pilot

UrbanKnight

Lepo, lepo...

Ali nesto mi se ne svidja...  :-\
Ne znam u kom programu obradjujes slike, ali sledeci put ih sacuvaj u .jpg formatu a ne u .gif , tako su slike boljeg kvaliteta i zauzimaju manje mesta u memoriji. I tako  :) Pozz

Aranza


GBU-10


Otto Skorzeny

Quote from: UrbanKnight on 23-10-2009, 02:23:58
Ne znam u kom programu obradjujes slike, ali sledeci put ih sacuvaj u .jpg formatu a ne u .gif , tako su slike boljeg kvaliteta i zauzimaju manje mesta u memoriji. I tako  :) Pozz

Slike obrađujem u Adobe Photoshop CS2. Smanjim rezoluciju na 800x600 i sačuvam u opciji "save for web", gif format, jer znatno smanjuje veličinu slika.
Jeste da se dosta gubi na kvalitetu slika ali sve to naravno zbog ograničenosti foruma.  ;)