Airfix (1/72) Spitfire Mk.Vc 352nd RAF (Yugoslav) Squadron

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Davno započet u kampanji "Partizanska eskadrila" ali tek nedavno završen!  :cry
Pošto sam uspeo da upropastim dekal rondele na donjem desnom krilu, tek skoro sam uspeo da nabavim novi, i pored višemesečnog oglašavanja.
Nadam se da nije problem što otvaram novi topic, pošto je kampanja pre više meseci završena.
Napokon, sam ga uslikao gotovog pa odmah prezentacija na MK.
Početak radova:
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,5058.0.html

Slike gotovog:















sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

barbarossa

brate stvarano mi se ne svidja uopste, malo osmirglaj tu plastiku kad skidas sa rama vidi se bas na spineru, sto je mnogo mnogo je. I kabina ti je legla skroz lose, ima veliki jaz izmedju kabine i trupa da macka moze da uleti bez da je otvorena, a i spitfajer nema grbu iza staklica kabine u spoju sa trupom..   :uaaa

gasha

Dobar, al moglo je i bolje. Donje povrsine bolje od gornjih. Sve u svemu lepo izgleda, obzirom na pauzu, dobar povratak.

djos & filip

Lepo izgleda, ali da ne ponavljam vec receno. Posle pogleda na Stuku imam utisak da ti je falilo malo strpljenja ovde da dotereas sve u libelu. Mada se secam da ti se i na pocetku smucio rad zbog svih problema koja je ova maketa imala sa uklapanjem, debljinom krila...
Zapoceli smo ga u isto vreme, ali se na ovog tvog malisu duze cekalo  :)

Na kraju, lepo je da si ga zavrsio

pozdrav

 

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Aranza

Da, lijepo izgleda no mislim da je wash mrvu prenaglašen kako gore tako i na donjim površinama. U svakom slučaju to je odluka autora koliko će i što će. I mala opaska na prednje vjetrobransko staklo, ima malo lufta između ruba i haube. To se da srediti sa ljepilom za drvo i nakon sušenja lagana intervencija sa kistom. U svakom slučaju, sviđa mi se.

oddball

Ima tu nekoliko nedostataka, poput onih sto je Barbarosa napomenuo, ali realno govoreci nije losa. Meni se dopada naglasavanje panela, i svidja mi se kako je boja legla, i kako si se izborio sa vecinom spojeva. Ne treba zaboraviti da si sklapao Airfix koji ja bas ne volim i izbegavam ga. Radije bih radio A-model pa makar morao zubima da skidam visak plastike nego Airfix u bilo kom obliku. Mozda nisu lose makete ali meni nikako ne cuce. Ja imam 2 petice na cekanju od Italerija i on ima svoje boljke ali koliko vidim daleko je bolji od Aira. Ti si u okviru toga jako lepo uradio i mozda uz jos dodatnog truda verovatno je mogao i jos bolji da ispade, nada - napominjem - i sada je prilicno dobar.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Otto Skorzeny

Hvala svima, kako na pozitivnim tako i na negativnim kritikama!
Ima tu po koja greška koja se potkrala. Na žalost, neke se tek vide na slikama!  :headbang
Mislim da su djos & filip i oddball sve rekli. Posle silnog mučenja oko uklapanja voks filtera i krila, izgubi čovek strpljenje!
Ovaj aviončić je bio završen do faze lepljenja dekala još krajem prošle godine. Dugo je stajao nezavršen, jer sam zeznuo jednu od rondela na donjaku.
Dugo sam je tražio i oglašavao, ko ima da proda ili ustupi jer mi se nije davalo 600 dinara za novi set!

Ispao je kako je ispao. Zasluženo, ide na policu! Na sledećem ću se sigurno potruditi više!
Obećavam!

:caooo  :caooo

flanker

Ma gde si uzeo da se trudiš oko je(a)dnog Airfixa, kakava je maketa odlično si je uradio.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Nidza79

Ovaj Airfix-ov Spitfire nije tako losa maketa jedino je lose zamisljeno namestanje filtera. Kad sam pravio Sojicev aparat zamenio sam mu kabinu sa Italerijevom jer je jednodelna koju nudi Airfix stvarno bangava i "klacka" se. Daleko je lakse sloziti Italerijevu iz tri dela.

drakii

Ne razumem ono "izgubi choverk strpljenje", a samo jedna maketka, ipak je delotvornik mogao to bolje, a ne ishtrikao pa uslikao, chini mi se da sam mu vidjao bolje radove, mada mi dopada, pogotovu sa "nashim"oznakamo, zagrej muda i vishe truda i eto chuda,a i paneli su pejaki, a machka ne moze da se protne, samo mish, te ne preterujmo, izvini na shali i puno sreche uz umeche