Hasegawa F-8E Crusader 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Stara Hasegavina maketa, vecinom su paneli u pozitivu. Tu i tamo su urezani. Imao sam mnogo muke sa Hasegavinim dekalima jer prilikom koriscenja Mr.Softnera oni su se razvlaciji i edformisali. Par dekala je iz Italerijevog steka koji mi je ostao od A-7, poput zuto-crnog broja na repu.
Ok maketa za rad, ali mislim da cu kupiti Akademijevog u istoj razmeri i napraviti ga lepo sa isticanjem panela.

Par fotki cele maketa:


I fotke nekih detalja:




Sve u svemu sam zadovoljan izradom i maketom, i kako je na kraju ispala. Bilo je tu i tamo neke muke ali nista strasno. Najveci problem je bio kod podtrupnih stabilizatora.

Houp ju lajk it!
Poz
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

sezan

Lep je ,nema sta!S tim sto bi mu ja drybrasom malo linije panela(u pozitivu) isprljao i istakao,a urezane bar grafitom!Mislim da bi jos uverljivije izgledao!To mozes i ti ,nije kasno!Svakako lepa maketa!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

#2
Sledeci put skrajber u ruke, pa na kompletno urezivanje panela!  ;D

Lepo izgleda, ali mogao si malo da je uprljas, konkretno stajni trap i topove.


Pozz

P.S - Jel mi se cini ili si na repu zalepio dekal od Italerijevog Mi-24? Mislim na broj 0294... ;D Izvinjavam se ako gresim!

Kerber

Lep rad.
ti to celu US Navy flotu iz 60-ih godina planiras?

gasha

Lepo samo malo nedoreceno. Paneli?

oddball

Quote from: PELE
...Jel mi se cini ili si na repu zalepio dekal od Italerijevog Mi-24? Mislim na broj 0294...
Nisi pogresio, to je taj broj  ;D Naime, originalni brojevi su mi se deformisali prilikom rada sa DelakSoftnerom pa sam morao da pribegnem alternativnijem resenju. Ovi brojevi su jedini koje sam imao "viska" a da su se koliko toliko uklapali.

Quote from: Kerber
...ti to celu US Navy flotu iz 60-ih godina planiras?
Mozda dokupim jos Fantoma i Intrudera ali to je pod neobavezno. Ima par maketa pre tih koje su na listi  ;)

Quote from: gasha
...samo malo nedoreceno. Paneli?
Quote from: sezan
...drybrasom malo linije panela(u pozitivu) isprljao i istakao,a urezane bar grafitom...
Za sada neka stoji ovako. Kada se budem malo ispraktikovao sa "prljanjem" i "ostarivanjem" onda cu se vratiti i na njega i na A-7.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!