P-47 D-30 1/72

Previous topic - Next topic

dragos

Pozdrav,svima!Uradih ovog malisana u pauzi medj` ispitima.Moje prvo avionce radjeno sa AB,a bogami i prvo avionce po primeni odredjenih maketarskih tehnika...Sto se fotografija tice,bas sam se potrudio i izabrao par onih na kojima nije pomracina,posto su radjene u zatvorenom i po tmurnom vremenu,zato mi ne zamerite.  :caooo   












Warhawk

Za prvi rad Airbrush-em izgleda sasvim pristojno. Što se mene tiče imam samo dve zamerke:

- Prljanje je možda malo prejako i previše haotično. Bolje bi izgledalo oko linija panela
- Sloj crvene na transparentnim delovima je tanak, pa se delimično providi. Još jedan sloj bi popravio situaciju

Pozdrav  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

sezan

#2
Deluje sasvim korektno,sa popravljivim greskama!Mogao bi samo malo bolje fotke da postavis(sa dve lampe npr.) ,pa da malo bolje to vidimo i iskomentarisemo!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

barbarossa

Dragose, maketa je sasvim ok obzirom da si pocetnik sa airbrushom, imam samo jedan konstruktivan savet, poklopac kabine svakog aviona prvo ofarbaj u boji unutrasnjosti kabine, zatim kad se lepo osusi nije lose preci jos jednom crnom bojom, e tek onda ofarbas boju koja se vidi spolja, tako ces dobiti na "debljini" boje, elem, nece ti se kabina provideti na svetlu kao sto je ovde slucaj, i drugo, unutrasnjost kabine ce se videti kao da je ofarbana iznutra

Kerber

Izgleda pedantno sklopljen, nema tu sta. E , sad, dobio si savet za ramove kabine, a ja cu ti reci da manje prljas maketu, a ako bas moras, idi do granice po referencama - fotografijama pravog aviona. Pogotovu prljanje oko cevi oruzja. Ovde, na napadnoj ivici krila, zbog duzine cevi, a i oplate oko cevi,, nije bilo garezi. Nesto malo se vidi samo kod otvora za izbacivanje caura, i mozda, ali jako malo, kod krajnjeg spoljnog mitraljeza, posto su mu usta cevi skoro na samoj ivici.
I sami izduvi kod "Juga" su malo naglaseni, jer je on veci deo izduvnih gasova terao u kompresor, pa se nesto prljanja kod ratnih masina vidi tek na izlazu iz TK, a malo ispred repnog tocka.
I da, zuti vrhovi elasa su kod saveznickih aparata bili obavezni - zbog zemaljskih posada, da se vidi ako se elisa okrece, da nekom zazjavalu ne fikne tintaru.

dragos

Hvala za sugestije.Malo cu da popravim par detalja,pa na vitrinu.

Aranza

Potencijala definitivno imaš i to se vidi. Maketa je korektno urađena i ima onaj , nazovimo, štih. Da ne ponavljam, dečki su sve rekli. Samo naprijed sa slijedećom!