Revell MIG21 f-13

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdrav kolege, pre svega hteo bih da se zahvalim svima koji su mi pomogli u ovom nazovimo ga projektu(mali korak za covecanstvo a veliki za mene  :D)maketa je dobro poznati MIG 21 f-13 od Revella.o maketi je puno toga receno jos jednom cu reci da je zaista raj za sklapanje.Da mnogo ne davim pogledajte slike pa sami presudite da li ima nade za mene :-[.Pozdrav Dusko.











Kerber

Sta bre pitas - ima li nade... ;)
Pa ti jesi maketar i to dobar. Malete si sklopio vrlo profi, sad sto jos malo znas da odlutas sa ostarivanjem, nije mi problem. To smo svi prosli, a ja jos uvek umem da  totalno zas***m svoju maketu tim krajnjim koracima.
MiG je ok, bar meni. Panele si lepo pojasnio razlicitim nijansama boje, mozda vise prljana no sto se meni dopada, al' to je subjektivno misljenje. Mozda su ih Rujke tokom eksploatacije tako i leteli, nasi su, cini mi se, bili bas cisti i izglancani, do ogledalo-sjaja. Bar ti rani F modeli. Znam da se taj trend poliranog celika odrzao i do MF verzija.
Super, samo nastavi dalje !

Sandman

svidja mi se efekat preshadinga koji je istakao linije panela, a i uchinio da maketa predstavlja avion onako malo izandjao... mada mi boja metala deluje nekako tamnije nego bi trebalo, ili si mozda mat lakom preshao preko nje pa ubio sjaj?

mislim da ova verzija 21ca treba da bude u malo sjajnijoj boji metala....

izduvnik si poprilichno dobro uradio i deluje bash onako sagorelo, kao shto i jeste na pravom avionu ;)

u svakom sluchaju, lepo izgleda, sledeca ce biti josh bolja ;)

Goran A.

Izgleda da si koristio revelovu 99. Za to sto si hteo bolje koristi humbrol ili neku drugu silver, revelova je malo zrnasta. Sto se makete tice mogla je da bude manje prljava ali je OK jer stvarno tako izgledaju posle duzeg vremena stajanja. Malo popravi farbanje na poklopcu kabine a ima izgleda neki mali ostatak od sprua na levoj strani poklopca. Nekim tamno sivim pigmentom ili suvim pastelom zatamni felne zato sto se na njima uhvati prasina najvise sa diskova.
Opsti utisak je sasvim dobar i ako jos doradis ove dve sitnice bolje nece trebati

mutayu

Sta si ti, neki saljivdzija? Maketa je dobro uradjena. Ja bih imao primedbu na boju (mislim da je pretamna), na prozirne delove koji su neprozirni i imaju otiske prstiju i na pito cev koja nije dobro zalepljena i  nije ociscen visak plastike od livenja. Kabinu mozes da skines prepoliras, dofarbas i vratis a ostalo ces ispraviti ubuduce.

Sneni

Na ovim slikama gdje se čitav vidi ostavlja stvarno odličan utisak, baš ono k'o da je pravi :cheers Boja, s druge strane, djeluje više sivo nego metalik, ali to je pretpostavljam do fotografija tj. do svjetlosnih uslova pri fotografisanju... Sve u svemu, sviđa mi se.
(btw i mene čeka takav, možda nađem dekale za JRV, a ako ne, biće Finac ;) )
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

sezan

Ajde i ja da pogadjam!Koristio si Revellov 99 ali nisi smeo mnogo da prskas ,plasiso si se da ti boja ne prekrije skroz presading ,pa ispala malo vise siva nego metalik!?Jesam pogodio!?
Uglavnom ,mene se svidzau!Odlican mig!Ne brinem se za tebe!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Odlican je  ;D
Samo jedna zamerka...Mislim da je canopy malo zamagljen, ili se to meni cini?

dusko

Svi ste u pravu  boja jeste malo tamnija jer sam se plasio da se ne izgubi presheading,koristio sam Humbrol a ne Revell boju sto se tice poklopca kabine malo je mutnjikav probao sam da poliram ali je tako izliven prethodni je bio jos gori pa su mi uvazili reklamaciju i poslali drugi koji vidite i nije bas dobar.sto se tice prljanja makete malo sam preterao ali bilo mi je toliko zanimljivo da nisam znao sta je dosta.Ali mislim da za pocetak posto mi je ovo peta maketa i nije lose.Pozdrav i hvala na sugestijama.

Goran A.

Sledeci put preprskaj svetlosivom pa ce sve da legne. Koju humbrol si koristio?

PELE

Uuu, meni se Migonja mnogo svidja! :)

Nikada nisam AB-om farbao avion u srebrno (ako ne racunam nesrecni F-5B  ;D), tako da ne mogu da ti dam nekakvu kritiku ili savet...

Dekali su legli dobro, jedino da si se malo vise potrudio oko canopy-a, jer deluje mutno.

Definitivno se vidi napredak u tvom maketarenju, ima nade za tebe!  ;D


Pozz

Nidza79

Meni deluje prilicno dobro, pa makar morao da ga zamislim kao odlozenog na travu posle dospeca boljih verzija  :cheers Iznervirao sam se kad sam video da nisu dali Atoll-e vec samo te nevodjene rakete.

Sneni

U kutiji se dobiju Atoll "ćorci" tj. samo tijela raketa, bez krilaca, koja, pretpostavljam, predstavljaju inretne trenažne Atolle. E sad, mislim da neće biti problem uraditi krilca u samogradnji, što ja svakako planiram za svoj dvaestkec :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Milan18111

Najbolje naci neke AIM-9 iz viskova ako imas ,prepraviti IC deo za navodjenje i prednja krilca nego "krpiti" te rakete.
Mnogo bolje rezultate ces dobiti.