Messerschmitt Bf-108 Taifun 1/48 Eduard

Previous topic - Next topic

airbamby

Upravo zavrsen.  ::)

Predpostavljam da je svima poznata maketa, iako u novoj kutiji sa novim oznakama i ecerajem.
Jako zahvalna maketa za rad a ja sam uspeo da je na samom kraju upropastim.  :-[

Nekako mi je upala prasina od smirglanja u unutrasnji deo kabine a posto sam maketu maskirao pre toga ja to dok nisam skinuo maske nisam ni primetio...
Boje su MM akril,wash je slikarske uljane boje, lakiran Future-om a matt lak je Tamiya clear + flat base.
Bas steta.Evo fotki...


http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

fino Bamby, nisi ga mnogo prljao, pomalo neuobichajeno za tvoj stil :D tako da tragovi curenja ulja/goriva na donjem delu krila deluju jako suptilno i prefinjeno - mnogo mi se svidja finalni efekat!

iskreno, ja ni ne primecujem tu prashinu u kokpitu, mozda uzivo jeste vishe vidljiva, ali ne mari, sveukupan utisak je vishe nego dobar! ;) shteta shto ovo nisi zavrshio dan ranije, pa da ga juche vidio uzivo u Nishu! :(

sad chekamo da se Tripko baci na ovu maketu jednog dana :D

Kerber

Prasina se ne vidi ovde.
A Messer je uspeo, potpuno.
Meni - dopada! ;)

Dada

Mnogo ubavo masince, ne vidim razlog za zaljenjem?! Mnogo mi se svidja wash i tragovi curkanja po krilima, prva liga.

alaleksic


Profa

A baš sam se pitao čemu služi maska na staklima, onomad kad ga videh kod tebe - sad je jasno: da sakrije neurednu spremačicu ;D
Odličan, Bamby, pa da ga vidimo skoro uživlje :D
Bogu fala što sam Lala! :)

misa

Baš je lep! Naročito mi se sviđju pedantan rad, kamuflaža, lakiranje, dekali i pigmenti. Prava majstorija! Izgleda da si uspešno rešio problem uklapanja krila u trup kod ove makete. Jedino mi se ne sviđa wash, nekako mi je prejak i monoton - naročito na poklopcu motora, gde ga žuta boja pojačava.

Lepa maketa, pravo osveženje u gomili VVKJ Š tajfuna.

Pozdrav,
Miša :)

sezan

Standardno dobar rad ,sto se tebe tice!Prasinu  ne bi ni provalili,da nam nisi reko!Ja volim suptilno prljanje!Zlatna sredina,u svemu, majka(Mara)!Odlican 5+!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

JUNKERS

#8
Lep je. Na trenutak sam se istripovao pomislih na moju 109-ku. Nemam pojma sta mi se desava... A sto se tice prasine od smirglanja, ja tu nista ne
vidim.


djos & filip

Lep Tajfun, nema sta.

Pedantno uradjen, kao i vecina tvojih maketa koje sam video kako na kutku tako i na takmicenjima uzivo.

Jedino sto bih (govorim o mom ukusu) ipak malo uprljao i gornje povrsine.  Donje povrsine si prljao, neupadljivo ali ipak vidljivo (na cemu ti skidam kapu, majstorski uradjeno), dok je gornja strana cista ko suza.

To je po meni jedina zamerka, ali mislim da je vise ponavljam stvar ukusa nego realisticnog prikaza makete.

Bice ga lepo videti uzivo

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Lanmi

Vala stancujes ih Augsburg...Pedantno, nema sta. Eh, kada bi sem onog Hellera imali nesto slicno u 72ci.
Fotke su sjajne, samo bi bile jos bolje da si stavio jedno ogledalo sa desne strane, steta sto ti senka pomalo sakriva sjajan rad.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Zoki969

Izgleda bas kao sto treba (kada je moj ukus u pitanju).
Rad je, kao i uvek, odlican.
Jedina primedba se odnosi na wash koji se skoro ne vidi na dekalima (nacionalne oznake, narocito na donjim povrsinama krila).
A za sve ostalo ...
Bravo, Darko !

bojan82

E reci mi molim te cime si razredjivao MMakril? A rad je zbilja lep :bravo!

airbamby

Hvala svima na komentarima, pogotovu na skrenutoj paznji na detalje, svakako cu se vise potruditi na sledecem Tajfunu koga budem radio... jednom  ;D

MM Akrile razredjujem isklucivo sa njihovim razredjivacem...

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj