Ki-61 Tony 1/48 Arii

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Ista sitacija kao i sa A6M2 dakle farbanje cetkom bez lakiradnja i direkt iz kutije . Izvinjavam se zbog pozadine sredicu to u sto skorije vreme



Profa

Maestralno  :o
Kako mu odradi fleke, svecki :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)

divvac

vlajko,ozbiljno, moras mi odati tajnu kako tako dobro cetkaris!!!  :D
ja kad farbam ili moram da razredjujem boje,a tada naravno ide nanosenje u tri-cetiri sloja.... a ako pokusam sa guscom bojom gube se detalji....
a ti si uspeo sve da sacuvas....KAKO!?!?!?  ;D
a pogotovo ova kamuflaza.... na mom MC202 te 'fleke' tj, ta sara je zbog guste boje ispala odvratno,a ostatak aviona je farban sa tecnijom,razredjenom zutom tako da se video i riveting a i panelizacija,a cim pogledas tu gde je fleka vidi se debeli sloj boje.....
ostao sam bez teksta...svaka cast...  :god
moja Prva turska

Bojan Ue

Moracu da se slozim sa prethodnim kolegama cetkarima medju koje i ja spadam! Kamuflaza je zaista fenomenalna i vrlo lepo naneta pa i mene zanima bas kako si je radio? Pozdrav!  :god

airbamby

Odlicno uradjen Tony. Super si mu uradio kamuflazu..
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

vlajko&marko

Hvala na pohvalama
A sto se tice cekarenja necete mi verovati
Kao prvo nikad nisam razredio ni jednu farbu ma kojeg da je proizvodjaca , boju nanosim slicno ka ''profa''
Sto se tice ovog aviona prvo sam naneo osnovnu aluminijum nesecam se cija je i pustio da se dobro osusi ,posle mala eka okrula pa lagano sa malo boje na cetki samo jednom bez naknadnih prelaza da se nebi osnovna boja razmazala i pomesala sa bojom koju nanosim . samo boje pre upotebe boooobro promesam  i nema problema .To bi bilo to .Nadam se da sam uspeo da vam koliko toliko objasnim nacin na koji sam ovo uradio posto nisam bas nesto naj vestiji na recima  POZDRAV :cheers

Nidza79

Nemam pojma gde si nasao Arii-ja u 1/48 ali ovo dosta solidno deluje (bar u delu koji je do tebe).

Moglo bi se navesti nesto gresaka tipa da nema onaj zvezdasti stencil oko rupe krilnog naoruzanja ili to sto ti je rupicasti deo unutar kabine siv a ne nesto kao Revell SM 387. Isto vazi i za unutrasnjost kutija stajnog trapa itd. S obzirom da se ovaj avion retko radi (cini mi se da je moj bio zadnji ovde) ne bih da budem previse negativan jureci stencile koje verovatno nisi ni dobio ili sitnice poput repne svetiljke.


vlajko&marko

Nema problema naravno da je svaka zamerka dobro dosla . Sto se tice nabavke nebavio sam je oko 15god u SHANGRI-LA . Uz njega sam dobio samo oznke za tri aviona bez servisnih napisa . Boju za kabinu i kutije stajnog trapa sam uradio na osnovu nekih slika koje sam imao tada i ucinilo mi se da je to to , a repno svetlo je....ga  :zvizduc

Iwtcha

Odlićan rad sa četkom, svaka čast

Kerber

Dopada mi se rad cetkom, a sam Toni je izuzetno lep avion, pa i maketa ne zaostaje za originalom.
Ona primedba za pronto/future stoji i dalje. Verovatno bi dobio malo na dubini...

vlajko&marko

primedba primljena k znanju  .  Samo da malo isprobam na nekim sarim maketama cim to uradim kacim slike

Aranza

Vrlo teško za uraditi sa kistom ali tebi je to uspjelo u potpunosti. Vrlo lijep rad.

ikarus214

Da se pridruzim i ja ...A posto sam po ubedjenju cetkar vec,trudicu se da stignem kolegu jednom!Ludilo od rada!!!Ovaj bi se sakrio bez po muke...   :god

sezan

Vec sam ti rekao da je odlican ,kao i za podlogu ...pozdrav!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

vlajko&marko

evo novih slika na jednobojnoj podlozi