MiG-21F-13 (L-12) 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

super je :) mislim daj e vreme da nabavis airbrush i kompresor :)

Sneni

Evo slika završenog projekta. Činjenica da je maketa završena baš na 29. novembar (dan bivše države ;D) je potpuna slučajnost... zapravo sam planirao da radim maketu polagano do Nove Godine, ali budući da sam bio jako nezadovoljan kako su neke stvari ispale, požurio sam da je završim... pa kakva je takva je:









































Inače, maketa je odlična, šteta što ju je Revell nedavno izbacio iz proizvodnje... Ima taj lako rješivi problem uklapanja canopyja (pisao sam ranije o tome), predebeo usisnik koji se može srediti, kao i neke glupe ripne na točkovima, koje treba odšmirglati. Ima i problem kod uklapanja krila, lako se sredi, takođe sam o tome pisao na ovom topiku. Dio broj 25 treba postaviti obrnuto od onog kako je sugerisano u sastavnici, što sam ja prekasno primjetio :-\ , a treba obratiti pažnju i kod postavljanja prednjeg stajnog trapa. Kako god, sve su to dosta sitni problemi... Koristio sam dekale Lift Here "MiGs in Yugoslav skies" i moram reći da su stvarno odlični, tačno odštampani, nema silveringa, odlično su legli na panelizaciju itd.

O problemima s kojima sam se susretao tokom rada već sam dovoljno pisao, pa nema potrebe da ponavljam. Finalnim rezultatom (što se tiče boje) nisam baš prezadovoljan, ali sam siguran da je mnogo bolje ispalo nego da sam koristio jedinu alternativu koju sam imao (četkicarenje enamel bojama). Btw. maketu sam kupio s namjerom da radim DDR maskirnu šemu, kasnije sam počeo da razmišljam da uradim NMF, onda je došla ova kampanja, a ostatak znate ;)

Kritike i komentari su dobrodošli :cheers

Quotemislim daj e vreme da nabavis airbrush i kompresor
ehhh samo da je više love, vremena i prostora ;D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Petar_II

Racunajuci ulozeni trud i probleme koji su te pratili cestitke,svidja mi se.

drakii

Kada sam se muvao na Batajnici, pre neshto vishe od 30 god., behu zelene i to ona "nesves" zelena, ruska, noge i poklopci, a bilo je i chrom detalja , deo vidljive hidraulike, koliko znam, nashi restauratori su se maksimalno trudili da docharaju autentichan izgled, mada su uochene i razlike, ali na drugim avioncima, Spit, npr, ima i onaj 504, koji je imao ajkul;ine cheljusti ispod usisnika......., dobra maketa, pa je dobro i uradi, panele mozesh da tonirah da ne bude ceo kao auspuch, tek pazaren, pozdrav

Sneni

#64
Hvala narode ;D Za noge stajnog trapa sam koristio Revell Bronze Green, kao neka tamnomaslinasta, ja sam dodao malo bijele, a mogao sam još malo više...

Quoteima i onaj 504, koji je imao ajkuline cheljusti ispod usisnika
Jel' on stvarno imao te ajkuline zube dok je bio operativan, ili je to neko kasnije nacrtao... imam jednu fotografiju tog aviona, valjda je sačuvan u nekom klubu, ali mi i zubi i font broja 504 djeluju nekako čudno...

Usput, pronađoh podatak da je ovaj 22501 bio prvi primjerak aviona MiG-21 koji je stigao u Jugoslaviju.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Milan18111

Prvih pet  aviona tipa MiG-21 F-13 ili  L-12 ( do ukupno primljenih 41) slece na Batajnicu u jesen 1962 godine.
Dobijaju e.v. brojeve  od 22501-22505, ostali u vise partija bivaju isporuceni do kraja 1964-te godine i svi su  skocentrisani u  204. puku do prijema nove verzije Mig-21(L-14)
Nije imao tokom cele svoje upotrebe ajkuline celjusti,verovatnije je da je pri kraju,mozda neko od starijih kolega zna.

Kerber

#66
Prilicno je "metalno" ispao na kraju.
Cak si i "osencene" panele lepo izvukao, pa mu daju bas dobar "look" sto bi rekli sad neki nasi. ;)
Sala na stranu, kako je zapocelo, pa problem sa bojom, cudan nacin rda, mislio sam da ce da radi Mr..Musculo samo tako. Odlicno si ga izvukao. Mozda mozes one antenice malo da zamenis tankom zicom, cini mi se da i malo hidraulike ne bi lose izgledalo, ali, to je sad mozda nekomoje preterivanje.
Pozz !

ubermagog

nije bilo 'zubatog' miga 21 u službi, ima samo onaj naknadno farban što visi u kafani sa plafona...

Sneni

Ma da, pretpostavljao sam da je tako nešto, ne toliko zbog zuba, nego zbog broja 504 na nosu koji je urađen potpuno drugačijim fontom. Imam negdje sliku, ne da mi se tražiti.

QuoteSala na stranu, kako je zapocelo, pa problem sa bojom, cudan nacin rda, mislio sam da ce da radi Mr..Musculo samo tako. Odlicno si ga izvukao.
Hvala, kako je bilo krenulo, zamalo da je odletio ali ne u Muscolo nego u kantu za smeće ili čak kroz prozor na probni let... ali eto završih ga, štaviše, što duže stoji na polici sve mi se više počinje sviđati ;D :zvizduc
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

airbamby

Naravno uvek moze bolje ali je sasvim dobro ispao na kraju,meni iskreno deluje sasvim uverljivo.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj