ni-17 "flyboys" eduard 1/48

Previous topic - Next topic

tenk

posle dosta natezanja uspeh da zavrsim ovo malo cudo!u pitanju je ni-17 vikend edicije prepakovane sa dekalima za cetiri aviona iz filma o eskadrili lafajet"flyboys"ko nije gledao na mesto kec ko vrata!  elem masina koju sam radio je sa kraja filma u kojoj rolings konacno smrsava konce necasnom crnom sokolu  sto se same makete tice sklapa se sama nema nekih dorada osim sto sam izbusio sediste urezao par panela i turio pojaseve,farbano je kosmos lakom za visoke temperature(pokazao se kao odlican za ovakve rabote  )dekali su iz kutije i sve na kraju lakirano fjucrom ('fala bamby ) uradjen vos valejo sivom(akril) i ponovo sve lakirano!voila  elisa je trenutno skinuta zbog slikanja (da se vidi motorce)






www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

milten

HEHEHE SUPER. Bas sam odgledao film pre neki dan ....
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Profa

Ma ljudi, jeli to moguće ?!?!?! Odradi li ga, majstore? ;)
Elem, dopada mi rad, jedino mi ne dopada ta dekal plava traka oko kapotaža :-\
Sve u svemu, začin C! :pilot
Kako odradi sajle?
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Stavi bre elisu, ne biva ovako... ;)

Sve u svemu, odlican Njepor.
Znam kak'a je muka ovako nesto sklopiti a da valja, pa skidam kapu.

jota

Ја поздрављам завршетак сваке макете. Браво!
Свиђа ми се како си истакао (запрљао) профиле али је с обзиром на толику штроку крила, труп авиона је превише чист. Не свиђа ми се декал на трупу, баш се вришти да је декал, а осим тога није ни добро "легао" на леђима. Декал на левом (ваљда - ја не разликујем лево од десног) точку (онај што му звезда није црвена, пс а што су опште различите боје) се мноооого сија. О томе колико декал око носа боде очи профа већ рече.
Највише ми смета, али баш смета то што закрилца на репу нису спуштена. Па нема пилота, ко сајле држи затегнутим.  ???
Свака част за сајле. Мени су све антене без жица јер немам херца за суперлепак.
Ето, ако сам била престрога, Ђоле је мој друг, па тата мора да опрости  :P  :-*  :)
ПС Јасније бих указала на које детаље мислим и аргументовала бих то што замерам фотографијама авиона, али не умем директно да постављам слике а они сајтови за постављање слика ми блокирају комп.

gasha

Lele, sta biva kada tenkista predje u avijaciju. Mozes jos malo motor da "nauljis" Pustali su ulje i garavili oko celog motora.

Aranza

Uh ludnice!!! Skidam kapu meštre.

tenk

hvala na komentarima i konstruktivnim kritikama ;D
Tanja sta da ti kazem sinak se dovatio fotoaparata i otresao ga o pod i od tada pravi totalno lude-duple slike!zato i izgledaju dekali cudno kao da nisu legli,a zvezda na levom tocku je crvena ali je blic prejak pa izgleda ljubicasto!?!to da je trup cistiji od krila jeste i to ce da popravimo kao i poklopac motora i ispod njega ide jos stroke(fala gaso,jesu bili isprskani za medalju!)i ono sto tanji izbode oci, je zasto nisam oborio zakrilca...dvoumio sam se pola sata da li da ih secem ili ne buljeci u krs slika i maketa i fotki aviona iz wwI i ima ih i ovako i onako...te resih da ustedim vreme za nesto drugo i skratim pricu!kriv sam lenj sam ;D
@profa
a ti ne znas cime sam radio sajle...barabo! ;D
najlonske niti ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."