La 7, dva u jednom. Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili,

..odlučio sam se na jednu varijantu prikaza (studije) istog aviona u maskirnoj shemi sa ratišta i tvorničkoj. Maskirna strana prikazuje avion asa kap. Ivana Kozheduba iz 176.-og I.A.P.-a.
Lip vam pozdrav, Ivica










Sandman

oho, jako zanimljiv koncept!

svidja mi se kako si zagaravio polovinu koja predstavlja rabljenu mashinu, a opet druga polovina besprekorno chist, fabrichki model!

jesi li desnu polovinu maskirao dok si radio garavljenje leve polovine ili?

svaka chast za ideju - mozda neki ne odobravaju ovakav pristup maketarstvu, ali meni je ovo zaista zanimljiv koncept, originalan, a shtedi i vreme i kolichinu maketa za prikaz dve mashine u jednom modelu! :)

:super

mutayu

Pa ti si... ti nisi... ;D
Sjajna ideja a jos bolja realizacija. Fascinira me brzina kojom radis ovako dobre makete!
Moj predlog je da naglasis razliku u boji izmedju platna na komandnim povrsinama i metala (mozda upotrebom mat i sjajnog laka ili razlicitih nijansi iste boje).

Aranza

Quote from: mutayu on 10-11-2009, 11:42:08
Pa ti si... ti nisi... ;D
Sjajna ideja a jos bolja realizacija. Fascinira me brzina kojom radis ovako dobre makete!
Moj predlog je da naglasis razliku u boji izmedju platna na komandnim povrsinama i metala (mozda upotrebom mat i sjajnog laka ili razlicitih nijansi iste boje).

hvala na javljanju. Naime nisam naglasio. La 7 nije imao platno na upravljačkim površinama. Provjereno.

dragos

Молодец, oчен хорошо!Lepo docarana ruska pticurina ravna svakom nemackom lovcu.

Dada

Au! Kolega, ovo je stvarno perverzija. Nisam prevelik ljubitelj ovako uradjenih maketa, ali ti si me naterao da menjam misljenje...
Vidim da si se odlicno izvezbao na docaravanju sperploce :)
Bez zamerki, odlican!

Profa

Svaka čast, majstore! :o :o
Ovo je tako dobra ideja da nemam reči, a izrada još bolja! :super :pilot
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Uf !
Odlican rad, u tvom maniru. Pogotovu sad, kad si i ove drvenarije doveo do visokog nivoa.
A sto ne uze pa lepo 2 aviona da uradis...?
Jedan kao ratnika i drugog u pripremi...Grehota... ;)
I ovako su mu obe sheme legle samo tako.
Pozz !

Warhawk

Perfektno odradjen! Kad sam prvi put ugledao slike mislio sam da su dve razlicite makete u pitanju.  :doh

Samo mi jedan detalj malo "bode oci", a to je stajni trap: nekako avion previsoko stoji, da li su noge stajnog trapa preduge ili su premalo zakosene unapred, nisam siguran...

Inace, pored toga, belissimo!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Aranza

Hvala na javljanju, drago mi je da vam se sviđa. Odgovoriti ću na par postavljenih pitanja;
gsp. Sandman: .
Quote.jesi li desnu polovinu maskirao dok si radio garavljenje leve polovine ili?

.....jesam, morao sam zaštiti drugu polovicu prije shadinga. Naime bilo je tu i raznog lakiranja i u tijeku bojanja radi zaštite zbog rada uljima.

kolega Kerber;..
Quote.A sto ne uze pa lepo 2 aviona da uradis...?
..imao sam samo jednog. ;)

kolega Warhawk;.
Quote.jedan detalj malo "bode oci", a to je stajni trap:
...je. I mene ali čini mi se da je dat malo duži. Stoji točno u ležištu a ja nisam htio pilati i improvizirati da ne bi nešto...Takav je Academy..

Bojan Ue

Ovakvu ideju i realizaciju nisam jos video, izgleda odlicno i vrlo si je lepo uradio! Bravo!  :god

oddball

Aranzo svaka cast, kolege maketari su te vec nahvalili dosta i ja im se pridruzujem u istim. Nesto slicno ovom tvom projektu sam video na jednoj diorami u 1/48 sa Il-2 koji je do pola svoje uzduzne ose bio ofarban u zimsku kamuflaznu semu, a od pola u dvobojnu zelenu (ili zeleno-crnu). Cak si i elisu prepolovio u farbanju.
Stajni trap mislim da jeste bio prilicno visok kod La-5 i La-7, ali bolje proveri.
Svaka cast jos jednom!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Goran A.

Jedinu zamerku imam na razgranicenje boja na levoj strani ispod kabine, treba da ide vertikalno. Pretpostavljam da nisi imao fotografije. Iako nema fotografije kompletnog aviona, postoji jedna koja prikazuje bas taj deo. Neki tvrde da bi tamnosiva trebalo da vuce na zeleno. Ima polemike oko ove nijanse.

tenk

ovo je vise nego sjajna ideja prikaza aviona!sta reci osim bravo i jos ovakvih radova!sper je odlicno uradjen,gotovo kao lepljeni furnir.
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Aranza

Quote from: AG02 on 10-11-2009, 21:46:34
Jedinu zamerku imam na razgranicenje boja na levoj strani ispod kabine, treba da ide vertikalno. Pretpostavljam da nisi imao fotografije. Iako nema fotografije kompletnog aviona, postoji jedna koja prikazuje bas taj deo. Neki tvrde da bi tamnosiva trebalo da vuce na zeleno. Ima polemike oko ove nijanse.

...za razgraničenje je točno. Tu mi papirna šablona nije legla kako treba.  :-\ Što se boje tiče ovo i je tamno-sivo-zelena. Kako nisam imao ni jednu AMT boju sve sam ih i mješao a kako u ratu nema standarda (ima ali se i improvizira naročiti kod Rusa), mješao sam gunshipgray+rlm80 i tonirao povremeno sa mrvom medium gray. U prirodi se vidi da siva baca na zelenkasto.