Bozic Bata za ljubitelje aviona

Previous topic - Next topic

medico

e, pa drugari posto se avijaticari zale da je forum preplavljen kaljavcima ,evo nesto da kazem frishko gotovo mada je odavno zapoceto , neki se verovatno secaju sa Vitrine ...
Beaver DHC-2 u 1/72 razmeri od Hobbycraft-a
maketa se uklapa odlicno uz minimum gitovanja, ipak potpuno je 'gola' :) na originalnoj postoje urezani samo paneli vrata i prozora !?
Sto se dorada tice ... urezana je kompletna panelizacija , zadnji krajevi plovaka su skraceni za , mislim 3 mm  po crtezima iz Aerolana , kormila plovaka su napravljena sasvim u samogradnji kao i stepenici za zadnja vrata , napravljena su i oba usisnika vazduha ...na kapotazu motora i na trupu ispod kabine





maketa je farbana "srpskim Acladom" ili ti bronzom za sulundare  ;) uz prethodno temeljno primovanje akrilnom gloss sivoma zatim laki overshading mesavinom matt laka i malo crne













sto se oznaka tice priprema je uradjena u Corel-u astampane su na laserskom stampacu Copy Centar u Sremskoj, beli decal secen kruznim sekacem, evidenciski brojevi takodje decali a eskadrilski su prskani preko sablona koji je prethodno isecen na kateru

prelude


Jako lijepo si napravio ovog Beavera.
Imam samo dvije male primjedbe: manja - mogao si malo stanjiti (efekta radi) poprečne prečke (ljestve za ulaz u kabinu so bje stane) i malo veća - mislim da nisi odvojio kormilo pravca na pravilan način (donja baza).

Ali kolokvijalno gledano - svaka čast - pogotovo na odabiru teme.

medico

Momci hvala  za pohvale , drago mi je da vam se dopao !  sa kruznim prozorima nisam zadovoljan na jednom su se stvorili mehurici  :( cini mi se da se clear fix previse zgusnuo !
Hobbycrap radi Beavera i u 1/48 mada je i u 1/72 to poprilican komad raspon krila je oko 20-tak cm !

Preludeove,zamerke definitivno stoje iako sam lestvice stanjio ocigledno nedovoljno, licno mislim da je najveci propust nesredjen zazor izmedju stabilizatora - kormila pravca i trupa , ipak radio sam je za vitrinu( eventyalno izlozbu ) tako da se nisam previse opterecivao  ;)

prelude


Btw., jel neko vidio ili ima ovaj avion od Airfixa u 1/72? Kako to onako iz kutije izgleda spram HC-a? I da li je točniji odn. bogatiji?

legenda

imam ja taj stari Airfix beaver..izgleda da je Ok..iako je iz 60 ih godina...ima i neku panelizaciju...

ceka i kod mene petokraksku verziju....ali njedan koji je bio stacioniran na Divuljama kod Trogira...

svaka cast Medico....super...nemam nista kritike...jedino stavi mu malo vode iz akrila kao bazu

Legenda

medico

da , postoji i od Airfix-a u 1/72.... ima panele i nitne, samo ty je varijanta sa mislim ovalnim prozorima na krovu, ima  ga gosn' Suba pa moze da napise koju,
moja referenca tj. crtezi bili su iskljuchivo oni iz Aeroplana i po njima ovaj Hobbycraft se poklapao u milimetar sem pomenutih plovaka koje sam skratio 2-3 mm
za legendu izlio samm mu i postolja kao voda , nabavio i chamchic videcemo ...moze biti da ce da bude i mala diorama  :)