ICM Su-27

Previous topic - Next topic

Miroslav

Evo da postavim nekoliko fotografija modela Su-27 i samo da kazem ukratko moje vidjenje u vezi ove makete. Na Internetu pise da je to najtacniji Su-27 u klasi 1:72.   Moguce, ali delovi jako lose ulezu i potrebno je mnogo gita i mnogo smirglanja da bi se sve iole dovelo u red. Druga moja zamerka se odnosi na cockpit, koji osim sedista nema nikakvih detalja, pa cak ni dekali nisu predvidjeni za njega. Sastavnica je jako stura i bez pmoci Interneta nista definitivno ne bih uradio. Meni je ova maketa predstavljala pravi izazov, upravo iz navedenih razloga i posao na njoj mi je bio veliko zadovoljstvo i ostace u lepom secanju. Inace, sastoji se iz 163 dela, opciono ima 4 seme bojenja - 3 ruske i 1 ukrajinska. Steta je sto se ljudi iz ICM-a nisu malo vise potrudili oko bazicnih stvari, jer ipak ni cena makete nije mala.


Tomcat

Meni ovo jako lepo izgleda, svaka cast, pogotovo ako tako lose uklapa, onda je jos bolji utisak...
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

oddball

Ovako deluje ok, ali probaj malo da sredis te slike jer ne mogu da otvorim i uvelicam.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Bartsimpson

Uradio sam ovu maketu drugaru ali nisam imao ovoliko problema.Maketa je odlicno uradjena...svaka cast,svidja mi se   :super :super :super

Miroslav

Hvala. Nadam se da cu ovih dana napraviti jos fotki pa cu poslati.

Sneni

Baš su male slike za tako veliku maketu, ali koliko mogu da vidim, čini mi se dobro odrađena :super. Čuo sam da se loše uklapa, ali bih je, bez obzira na to, volio nabaviti, samo da nije tako brutalno skupa >:(
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Kerber

'Ajde mu sredi samo uklop vetrobranskog stakla na trup, vidi se povelika pukotina...Male slike pa se ne vidi jos nesto, pa je to za sad moja zamerka...
Lepo je izasao na kraju, pored tolikih problema.
Moze jos koja fotka, lep je avion pa je steta da se samo sa 3 fotkice predstavi ovde.

Nemsy_29

Uuuu ovo mene ceka uskoro.Izgleda mi bas dobro s obzirom da je maketa jako losa, nego imam jedno pitanje.Kako se dekali ponasaju?Citajuci po netu ICM ima generalno lose dekale, pa pitam da li ih uopste vredi koristiti.

Miroslav

Sto se tice dekala, koristio sam Humbrol decalfix, a ponasali su se odlicno. Nisam nikakvih problema imao. Sad kada pricamo o ovoj maketi mi je krivo sto nisam fotografisao jos dok je bila u procesu izrade, da ste mogli svi da vidite kolike su to rupetine kod spojeva krila, na stajnom trapu i na nosu aviona. Zaista treba mnogo gita.

sezan

Lepotan ,nema sta!Daj samo jos malo slika umacro modu ,da vidimo detalje!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

GBU-10

Veoma lepo odradjena maketa,narocito ako je tako problematicna kao sto
si rekao,inace kokpit je jedan od bitnijih delova svake makete pa je bas
bezveze kad se covek mora snalaziti da bi je sto vernije uradio,narociti ako
se proizvodjaci uopste nisu trudili da taj bitan deo naprave kako trabe.Iz
tih razloga sam i presao sa 72 na 48,plus sto sada biram proizvodjace.

Suhoj

#11
Odlican je svaka cast!!!
Koje si boje koristio?

Miroslav

Koristio sam Humbrol enamel boje, a mesao sam srednje plavu sa belom i sa crnom dok nisam dobio koliko-toliko odgovarajuce nijanse.

vuk

Kako li ti izgledaju makete,koje se "lako" uklapaju,ako je sa ovom bilo problema? ???Mnogo dobro izgleda,samo daj malo krupnije slike...

dusko

  :god Kapa dole gospodaru :Dzaista sjajan rad tonovi boja ,sema ma super.