JKRV Emil

Previous topic - Next topic

Aleksandar

Tamiya 1:48, LH nalepnice, bez vecih dorada.
Zavrsena pre neki dan.







MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Aleksandar

Drago mi je da vam se dopada. :)
Naglasavanje panelizacije na donjaci sam radio pomocu JAKO razredjenje mat crne. Na parce providne folije (paletu) stavim kap boje i onda odokativnom metodom razredjujem i najfinijom cetkicom pustam u panele. Stvar je jako jednostanna, jer se zbog povrsinskog napona tecnosti, ista sama razliva kroz kanal panela. Inace, ja makete lakiram polu-mat akrilnim lakom nakon lepljenja dekala, bas zbog komocije prilikom ostarevanja (ne moze da se desi da  "crni razredjivac"podigne farbu ili lak koji su ranije naneseni, jer je taj akrilac koji imam potpuno stabilan na sve rastvarace-razredjivace).
Obe boje su moja "muckanja". RLM 65 je kombinacija Revell 55 i mat bele (Testors), dok je RLM 70 napravljena od Humbrol 172 u koju sam dodao mat crnu, onako po osecaju (secam se da nije potrebno mnogo crne 10-ak%). Kad moze Testors i Humbrol da pravi "authentic" boje, mogu i ja.  :)
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Marko M

Odličan je. Naročito mi se svidja detalj na pneumatiku zadnjeg točka. Kako si to izveo?

Aleksandar

Quote from: Marko M on 19-01-2007, 13:27:30
Odličan je. Naročito mi se svidja detalj na pneumatiku zadnjeg točka. Kako si to izveo?

Hvala!  ;D
To sam cetkicom (00) obojio. Bio je veliki izazov zbog male i krive povrsine, zaobljenih ivica pneumatika i cinjenice da bela jako lose pokriva crnu. Zaoblenost pneumatika je bio najveci problem, jer samim tim nije bila jasno definisana granica boja, odnosno gazece i bocne povrsine pneumatika, pa o uspehu iz prve nije bilo ni govora. Posle par korekcija stvar je uspela - stvarno dobro izgleda.  ;D

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!