Su-27 Italeri 1:72 solunska varijanta

Previous topic - Next topic

RILE-NS

Evo sasvim slucajno da se i ja pridruzim ovom nizu Suhoja.
Slikano pre neki dan,sklapano pre sest-sedam godina.
Jos jedan moj rad iz avijacijskog perioda,pre nego sto sam krila zamenio za gusenice.
Maketa je po standardima osamdesetih godina proslog veka.Urezao sam panele,nova kabina i sediste-verujte mi na rec jer nisam slikao,uradjena kucista stajnog trupa koje se ne vide sto sam  sa zakasnjenjem shvatio,novi stajni trap,naoruzanje.
Boje sam birao onako odokativno-Aeromaster 1046 US intermediate blue,Gunze intermediate blue i Gunze H307 Grey FS 36320.Nije bilo "prozora u svet"(internet) pa su informacije bile skromne,barem za mene.Sto bi dede rekle - da mi je ova pamet, a one godine.










Suhoj

Maketa je fenomenalna!!!!
Podloga mi se ne svidja, ali maketa je vrhunska!

Nemsy_29

Xexe na forumu vlada Rusomanija(i ja uskoro sa MiG-29  :P).
Maketa je odlicna(jedna od najboljih koje sam video)  ;D

Sandman

odlichan posao Rile ;)

kako si radio izduvnike - dosta realno izgleda efekat sagorelog metala!

PELE

Pozz

Ovo je savrsenstvo, bolji Su-27 u 1/72 nisam video! :)

Svaka ti cast!

A podloga je bas ona, ruska...  ;D

dragan_mig31

svaka cast.su-27 je ludilo.jos kad se setim koj krsh je italerijeva maketa.koje su boje koristio?

drakii

Pored onoliko amero i naci avionaca, ovo mu dodje slab balans, a josh manje rusomanija, ali je avion vrlo veoma jako dobro odlichan, stvarno mnooogo dopada, samo napred

Goran A.


dusko

 :'( :'( :'(Kakav rad sta da dodam savrseno znajuci kako je maketa zahtevna za rad i ocajna.

oddball

Svaka cast Rile, iskidao si ga ko blesav patofnu! Kao sto su kolege vec rekle, a i meni je ovaj Flanker najbolji u 1/72 koji sam do sada video. Takmicarski, nema sta. Nisam ni znao da ima ovoliko stensila na podvesnim tackama. Bravo jos jednom!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sneni

Ovo je stvarno majstorski i bez zamjerke :cheers bravo!!!
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

mig-29

svaka cast  :cheers ........kolege su prethodno sve rekle....... :)

Kerber

Prelep je !  :cheers
Stvarno, nije mi jasno sto si skoro prestao da radis avione a presao na oklop. U redu je da radis obe stvari uporedo, jer si stvarno majstor, a steta je ako nas ne obradujes jos kojom letelicom iz kolekcije, uz naravno vozila.
A i onaj Chato, sto je zapocet...ima li nade da se pojavi ovde u gotovom izdanju ili? ???

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

RILE-NS

Hvala svima na svim  komentarima i zapazanjima.Ovim sam hteo da dokazem sebi da nema losih maketa, ima samo losih maketara.

Sefe efekat sagorelog metala je posledica igranja sa osnovnom bojom-steel+ tamnijih tonova iste dodavanjem malo crne,pa prskanjem najtamnijim tonom po krajevima panela kao neka vrsta senke.Islo je kao proba pa gde mi se svidi tu cu stati,a postojala je i velika verovatnoca da sve prefarbam pa opet iz pocetka.Medjutim posrecilo mi se i zadovoljan sam.

Bane ni meni bas nije sasvim jasno.Ostalo je u steku par avijacijskih koji ce sigurno jedared ugledati svetlo dana,ali tacno kada neznam.U nekoj pauzi izmedju gusenica i tockova mozda.Prvi kandidat je taj nesrecni Chato kojeg  svaki dan gledam u njegovoj providnoj kutijici ovde na polici.Cekam da nesto u meni uradi klik i krenem.Bice.Ziveli!