Boeing P-26 Peashooter Academy 1/48

Previous topic - Next topic

alaleksic

Evo gotovog ovog malisana koji mi je dosta muka zadavao,ali meni se svidja kako je ispao,i sam sebi sam rekao ovakve makete treba raditi kada covek ima malo vise iskustva.Za sada ce krasiti moju vitrinu, pa do neke sledece prilike u kostac opet sa ovim avionom...







divvac

stvarno odlicno odradjena maketa! nigde silveringa,nigde 'prosute boje',tj. da si malo promasio prilikom farbanja, jedino ce ti mozda neki zamerati zato sto izgleda kao da je sisao sa trane Boeinga ali meni se bas ovakav i svidja :)
nego kako si i sa kojim materijalom napravio ove 'strune'?  ;)
moja Prva turska

Kerber

#2
Academy 1/48 ?
Vrlo lepo, mozda samo nosac-stap antena, kod kabine treba da se ispravi - trebalo bi da bude pod 90 stepeni, bar po crtezima i retkim fotkama koje sam vidjao.
Ostalo si lepo odradio, ukljucujuci i sajle.
E, sad, ne zameram za nedostatak prljancije - ovi avioni su bili vrlo cisti i uredni.  Oni na Filipinima i prodati Kini...verovatno su u borbenim akcijama dobijali svoj sloj "stroke" al' to ovde nije slucaj. Ovi su bili k'o za izlozbe.  ;)
Daj mu neki polusjajni finish. Nije bio mat sigurno.

Pozz !

alaleksic

#3
Quote from: divvac on 24-11-2009, 12:09:40
stvarno odlicno odradjena maketa! nigde silveringa,nigde 'prosute boje',tj. da si malo promasio prilikom farbanja, jedino ce ti mozda neki zamerati zato sto izgleda kao da je sisao sa trane Boeinga ali meni se bas ovakav i svidja :)
nego kako si i sa kojim materijalom napravio ove 'strune'?  ;)

Sajle sam razvlacio od ramova na kojima se nalaze delovi(zagreje se parce rama i ravnomerno se razvlaci)


Quote from: Kerber on 24-11-2009, 13:10:51
Academy 1/48 ?
Vrlo lepo, mozda samo nosac-stap antena, kod kabine treba da se ispravi - trebalo bi da bude pod 90 stepeni, bar po crtezima i retkim fotkama koje sam vidjao.
Ostalo si lepo odradio, ukljucujuci i sajle.
E, sad, ne zameram za nedostatak prljancije - ovi avioni su bili vrlo cisti i uredni.  Oni na Filipinima i prodati Kini...verovatno su u borbenim akcijama dobijali svoj sloj "stroke" al' to ovde nije slucaj. Ovi su bili k'o za izlozbe.  ;)
Daj mu neki polusjajni finish. Nije bio mat sigurno.

Pozz !

U pravu si Bane i za nosac ali se polomio i ostavio sam tako,sto se tice polusjajnog finisa i to sam trebao da uradim,ne znam sada da probam preko ovih sajli?
Poceo sam da ratvlacim sajle  tako ostade avionu mat finisu...

drakii

Ma bio bi on josh bolji da nije pogreshna razmera, Revell ga je radio ranije 1:72, a skoro se pojavio i novi..., ma nema veze, dobra  maketa, mislim dobro uradjena, uvek moze bolje i popravkama uvvek ima mesta, kao kada napishesh pesmu ili stih, bude nekada i iz prve....., pozdrav

Goran A.

Fino ti izgleda ova starina. Drago mi je da ti je uspelo.

Aranza

Odlično urađen. Boje si pogodio izvrsno,. Samo jedan sloj semigloss-a i gotovo.

Zoki969

Simpaticno skroz !!!
Bravo Aleksandre !

LordNelson