MiG 21F-13

Previous topic - Next topic

vuk

Evo svima dobro poznatog migonje od revell-a.Vise puta su pisane recenzije na ovu temu,pa cu ih ja preskociti.Inace,tek sad se na fotkama vide neki nedostaci,ali ok,ja zadovoljan.Nadam se da ce biti  i pozitivnih kritika...Radio sam ga sa nemackim oznakama,u nedostatku nasih,i bojio po sastavnici,ali mi boja nesto previse zraci,ili gresim?









Sneni

#1
Quotebojio po sastavnici,ali mi boja nesto previse zraci

Ako si bojio po sastavnici onda je to vjerovatno Revell 99 Aluminium; nisam je nikad koristio ali sam čitao da ljudi generalno nisu oduševljeni tom bojom. Inače, lijepo si ga uradio. Mogao si slobodno da još više odšmirglaš nos tj. usisnik, da se postigne pravilan konus.

Još nešto, felga na prednjem točku nije baš tolika, lako možeš popraviti, zafarbaj to crnom i ostavi samo mali prsten zelene boje.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dragos

#2
Generalno,ima nedostataka za otkloniti.Stajni trap,antene na repu,mislim da su u nekoj drugoj boji,izduvnik i tako to.Za te aluminijumske boje uzmi revell 90,mislim da ces biti zadovoljan.E,sad me interesuje da li si koristio neki prajmer,imam neke sumnje zbog takvog svetlucanja boje?Ja sam prskao jednom sa crnim Cosmos gloss lakom,pa sam zaklucio da je trebalo definitivno da prskam sa flat lakom ili uopste bez prajmera,lepse legne ta aluminijum boja.

vuk

Prvo je isao GRAY PRIMER  /model master/,pa onda boja. Na slici izgleda mnogo svetlucavije,mozda zbog blica.Mozda bih trebao da predjem jos jedan sloj laka,mat naravno.Za stajni trap je  primedba skroz ok,iskreno,promaklo mi je nekako.Mada je malo i zbrzano na kraju,zbog nekog puta na koji sam isao,sam malo pozurio da je zavrsim.