Bf109F-2 1:48 Hasegawa

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima   :pilot
Evo konacno posle duza pauze messer je kaput :)
U osnovi sam zadovoljan rezultatom mada sam posle fotografisanja uvideo par gresaka koje su mi promakle.
Posebno sam nezadovoljan kabinom koju sam farbao slobodnom rukom tako da cu probati to nekako da ispravim.

E sad evo par fotki pa izvolite da cujem komentare :)


   
   
   
   
   
   
   
   
   

A evo i starije pustinjske brace :)



airbamby

Lep messer, a jos lepsa kolekcija pustinjskih messera.
Svidja mi se celokupan izgled, a ostarevanje posebno.
Za poklopac kabine si i sam rekao ja bih dodao da je mozda vetrobran morao bolje da nalegne pogotovu sa leve strane.
Jel si lakirao maketu i cime?
Nekako se vidi silvering na dekalima.
Samo napred
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

sveukupan utisak je sasvim ok - prljanje, senchenje panela lepo su mu legli... mada bi moooozda maaalo samo trebalo da se bele povrshine zaprljaju blago nekim pigmentom, malko odskachu ovako chiste...

i mozda bih samo malo josh pojachao garez od izduva sa leve strane - na desnoj strani je neshto izrazeniji

misa

Baš lep meser. Pohvalio bih kamuflažu, koja izgleda odlično. Što se kritika tiče, ljudi su već rekli za stakliće, ali je meni veći problem nezakitovan spoj napadne ivice desnog krila, na mestu gde se spaja sa trupom.

Pozdrav,
Miša :)

Kerber

#4
Sto li mi se dopada ovaj avion? ;)
Heehheehe...
Ako izuzmemo gore spomenute zamerke, jako lepo je ispalo na kraju.
Mozda jaci preshading na jednom krilu, ali, nista strasno. Ovaj avion inace, u ovoj semi, bio je poprilicno specifican za taj front...ove kombinacije zutog nosa, belih vrhova krila, traka oko repa...ma, vrlo poseban. Nekad sam se nosio mislju da i moj F-2 bude u toj shemi, al' preovladala je druga solucija. Samo, nikad ne reci nikad !
Verovatno cu jednog "Fritza" i sam tako da "odenem".
I starija braca mu lepo prve drustvo.
Bravo !

PS. Jesi ti to resio da imas vise Mesera od mene?  ;)

Warhawk

Boje su odlicno ispale... Weathering takodje fin i umeren  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

drakii

Lepo choporche meseraca,pa josh za letovanje, jedino ne dopada razmera, pogreshna bre brate maketisto, sa moje tachke gledishta, ali ipak dopada, veoma leeepo, samo ti fali josh koji, veche krdo, bolji pastir, pozdrav

Lud13

#7
Hvala na komentarima  :pilot.



@airbamby
Lakirao sam sa MM akryl gloss lakom koji nije ispao gloss ni posle par nanosa. Kako sam se nadao sa dekalima dobro sam prosao :)


@Sandman
Sto se tice belih povrsina jesu zaprljane ali se na slikama bas ne promecuje nesto.Slikano je pod vestackim svetlom bez blica pa mozda neke stvari izgledaju izrazenije a neke su se utopile.

@misa
Nazalost taj spoj sam primetio tek na slici mada uzivo nije tollko izrazen..al kad pogledas malo bolje vidi se...jbg sad je kasno >:(

@Kerber
Sema jeste jako retka. Ja sam uspeo da nadjem samo ovaj Neumannov i jos jedan iz staba sa jednim sevronom. Izgleda da je ova sema bila primenjena samo na stabne avione JG27. A sto se kolicine mesera tice izadji na crtu pa vidimo  >:D >:D >:D. Messer uber alles!!!!!!!

@warhawk
Danke, celokuni weathering je uradjen suvim pastelima i to je prvi put da sam probao tu tehniku :):):)

@drakii
Jao pa ja se ovo zagrevam za prelazak na 1:32 a ima jos mesera u krdu samo nisu pustinjaci pa ih nisam uslikao :)

Bartsimpson

Odlicna kolekcija...Nemam nikakvih zamerki,odlican Schvabo  :bravo :bravo :bravo

Aranza

Fantastično si ga odradio.

Iwtcha

Ovo je fenomenalno. Savršeno postarevanje, svaka čast kolega :super