de Havilland dh-2, 1/48

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili,
..evo jedan oldtimer, pakao za uraditi. ;) Na gornju površinu krila dolaze još dvije zatege (vide se pripremljene rupice u kutovima elerona) no poslikao sam prije postavljanja istih  da iskoristim dnevno svijetlo.
Pozdrav svima, Ivica















vlajko&marko

svaka cast !!!
nisam neki ljubitelj aviona iz velikog rata ali kad covek vidi ovako nesto prosto ostane bez teksta

Sandman

elisa ima lep drveni izgled, a posebno mi se svidja izgled metalnog dela trupa iza kokpita - koju si boju koristio za efekat metala, a kojom bojom si senchio, bash mu senka daje neku dozu realizma!

takodje, odlichno izgleda prljanje na dopnjem delu vertikalca kao i sa donje strane krila... pigmenti ili erbrash?

odlichno... shto se ono kaze - od babe si napravio devojku! ;)  :super

oddball

Kada se pogleda kakve delove maketa ima vidi se koliko truda mora da se ulozi da bi se sklopio reprenzetativni primerak. medjutim, na tvojim fotkama i finalnom rezultatu neko bi se prevario i pomislio "Sta je tu tesko, vidi kako je uradio, kao da se sama od sebe sastavila..." Svaka cast, rad za svaku pohvalu.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

airbamby

Eduard predpostavljam  ;)
Odlican sve je na svom mestu.
Svidja mi se konacan izgled, elisa  kao i prljanje.

P.S. Sad samo jos reci da je ovo Smer-ova maketa  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Miroslav

Svaka ti cast! Odlicno izgleda.

Miroslav Š.

Браво мајсторе! Ужитак за гледање :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Profa

Svidža, svidža :super
Sajle, propeler, motor - vrhunski odrađen komad, definitivno... Jedino što (meni lično) smeta je taj preshading/postshading, kakogod... Malo mi je prejak :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

mutayu

Aranza, ako imas volje, bilo bi jako lepo da napravis tutorial o pojedinim tehnikama koje koristis. Na primer o postavljanju zica na dvokrilce ;D
Sjajan rad (kao i uvek)!

Aranza

Hvala svima. Drago mi je ako vam se svidio. Da odgovorim na par pitanja;

gsp. Sandman:- na matiranu boju nanosio sam finim pinelom sa mekanom dlakom brušenu B6 olovku. Potrebno je pažljivo sa tim jer se vrlo lako pretjera. Svo sjenčenje je sa ab-om.

kolega Mutayu;- ..nisam koristio baš nikakvu posebnu tehniku postavljanja zatega. Sve je od rastegnutog sprua. Prethodno sam izbušio rupice na mjesta gdje zatege dolaze (još u pripremi, prije bojanja) i sve radio ručnim zatezanjem, bez grijanja. Malo teže nego uobičajeno ali drugačije ne znam i ovako radim stalno.  :)

gsp. Profa; -...vjerujte da je kontrast u obradi slika uradio malo veću razliku. U prirodi je puno ljepše odnosno umjereno. Kod nas je vrijeme užasno već danima pa su slike takve, nisam mogao bolje.

Trenutno mi je na stolu Albatros D III, pa ću tijekom izrade zatega napraviti nekoliko sličica postupka, možda nekom tako odgovara ili mu bude lakše.
Živili.

menestenasli


Aleksandar

Izuzetan rad, svaka cast!  :bravo
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Kerber

Idi begaj... ;)
Fenomenalno !
Taman se vodila konstruktivna razmena misljenja o zategama na ovom avionu, kad... :super
Ovo cu cuvati kao referencu uz 3D grafike.

Pozz !

Iwtcha


Zoki969

Kao i uvek, izvanredno.
Bravo !!!