Ju-87D - 1/32 - Revell

Previous topic - Next topic

elcrni

Pozdrav Svima,
Napokon sam dobio dozvolu da okacim (samo 3) fotografije Stuke koja treba da se pojavi u casopisu "Model Airplane International" kao full build, ovih dana.

Hesegavin model u revelovoj kutiji + Aires cockpit set, MDC resin SC1000 bomb, Edurad BIGED PE set....

Oznake su spricane pomocu maski + dekal stencili.






Aleksandar

misa

Gledam 3 slike 10 minuta... Kuku lele što je lepa štuka. Svaka čast, majstore!

Pozdravi čika Franksa, i kaži mu da počne da izvozi MAI u Srbiju.

Pozdrav,
Miša :)



airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Miroslav

Genijalno. Mogao si reci koju rec o priboru koji koristis. Zaista je impresivno.

Nemsy_29

Aiiii
Ne komentarisem propove al ovo moram  ;D

OVO JE MNOOOGO DOBRO!!!!!!  :mjetal

Svaka cast

Sandman

mozda malko chudno izgledaju senke na ivicama tamnijih polja, ali mi se ipak jako svidja svo senchenje po sredini panela - daje neki poseban shmek celoj maketi...

weathering takodje odlichno izgleda dok sam fasciniran kvalitetom finisha na prozirnim delovima!

svaka chast Aco, i lepo je shto ce se josh jedan nash rad pojaviti u nekom od svetskih chasopisa o maketarstvu!  :super

ubermagog

Zanatski svakako vrhunski odrađeno, vidim da je počela "seča" od pohvala, ali ...

Nije nigde navedeno odakle je ovaj avion i ova kamuflaža, jel ovo Tunis, Siclija ili neka Rusija?
Odakle god da je ovako urađen avion meni lično izgleda potpuno nerealno, mnogo više izgleda "izgoreo od sunca" nego "izbledeo od sunca" i zbog toga njegove boje deluju potpuno pogrešno...

Možda su fotografije ispale prezasićeno pa zbog toga imam pogrešan utisak, ne znam...


elcrni

#7
Hvala svima na lepim recima! O priboru i nekim tehnikama malkice kasnije.
Miša> Da, zaista steta sto se MAI ne moze naci kod nas a nesto sumnjam i da hoce u skorije vreme... mozda jednog dana, ko zna :-)

Sandman> Senke na ivicama su u pocetku ispale takve greskom :-) no kako mi se efekat poceo svidjati uz malo blendovanja bio sam zadovoljan ;-) ....Hvala

Airsuba> Ovaj Ju87D je sluzio u Libiji tokom '42. i oboren 1. novembra iste godine.
Sto se tice pitanja da li maketa izglead realno ili ne to je sad subjektivna stvar i svakako na pojedincu da odluci. Kako mi je maketarstvo hobi i veliko zadovoljstvo slobodnog vremena te kako mi tu nije pitanje zivota i smrti i dok dajem sve od sebe ad maketa istorijski i tehnicki bude sto vernija istovremeno u svaku izradu svake makete tj bojenja i sencenja unosim i onu umetnicku stranu koja ce uhvatiti pogled i privuci paznju. Siguran sam da ce se vecina sloziti sa cinjenicom da je velika vecina maketa svetskih majstora pravi slatkis za oci, sjajno ofarbane, sencene i ostarene.... ali da u stvarnosti ti modeli nisu ni priblizno tako izgledali...

Da ne duzim, jos sam daleko od majstorskog zvanja te mi uvek prija komentar i kritika.  ;)

Cinjenica da izrada makete u casopisu pokriva 12 strana kao i to da je maketa osvojila naslovnicu... za mene je dovoljno ;-)

Jos jednom hvala svima,
Aleksandar

oddball

Quote from: Airsuba on 09-12-2009, 12:57:01
...meni lično izgleda potpuno nerealno, mnogo više izgleda "izgoreo od sunca" nego "izbledeo od sunca" i zbog toga njegove boje deluju potpuno pogrešno...
Od čipa u fotoaparatu preko korekcije u fotošopu do kalibracije svakog personalnog monitora dug je put. I da se izbaci posredstvo fotošopa opet je nemoguće na fotografijama videti stvarni prikaz.
O autentičnosti boja koje su upotrebljene prilikom izrade makete može se diskutovati samo uzivo. Ili da svi kupimo kontrolne monitore, ali mislim da je daleko jefinija i bolja varijanta da se svi nađemo negde, zasednemo  i popričamo po jednu uz maketu  :)

Ova Štuka je zaista jedna od boljih koje sam imao prilike da vidim. Na fotografijama deluje kao ganc nova što nikako nije loše kritika. Neko voli raubovane sa jašim ili slabijim vederingom, drugi nove avione... Već x puta rečeno - stvar ukusa. I jedno i drugo je potpuno legitimno jer avion da bi leteo u jedinici mora biti i napravljen, a sigurno nije iz fabrike izašao skroz prljav, izguljen i iščukan  :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

elcrni

oddball > Hvala ;-)

Zaboravih dodati, boje nisu bile RLM nego je avion prefarban Talijanskim bojama u nuzdi i pokusaju srkrivanja od saveznickih bombardera (Giallo mimetico - sand i Marrone Mimetico - Brown) od kojih je Sand imala 4 varijacije u Brown bar dve pa otuda mozda konfuzija sa nijansama, u svakom slucaju, mnogo dana provedenih samo u nijansiranju i mincanju prave nijanse...

JUNKERS

#10
Fenomenalno odradjena maketa. Kako ti uspelo da ovako izgleda? E za ovakav rad moram da pitam koliko ti je trebalo da je zavrsis? A vidim kristio si upgerate sto maketi daje neki sjaj. Skidam kapu najlepsa maketa koju sam video do sada. Ali stvarno...

Kerber

Au, tek sad videh ovo !  :o

Prelepa Stuka !
Alal vera, vrhunsko delo ! Sto rece Srki, "srcha" je do bola dobra, a ni sve drugo ne zaostaje u kvalitetu izrade i farbanja.
Znam kad si sakupljao reference za bojadisanje i vrlo mi je drago da je ovako dobro uspela ova Stuka.
Jos jednom, bravo !

Dada

Hehe, lepo restlovana stuka :) k'o da se krckala na zaru :D lepo, lepo...

Aleksandar

I opet  izvanredno dostignuce na polju maketarenja.    :bravo
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

alaleksic

Bas mocno izgleda svaka cast!!!