Fairey Gannet AS.4 (Revell 1/72)

Previous topic - Next topic

misa

Da ne ispadne da radim samo Luiftwaffe, evo Bundesmarine Ganneta. Rad možete pogledati u Projektima u radu. Dodat je mat finiš prema želji publike, a i meni tako izgleda manje "igračkasto". Ipak, papa_bear je u pravu kada kaže da su bili sjajni - zato sam ga prvobitno i ostavio sa semigloss lakom, ali mi ga nekako "oko nije hvatalo". Stakliće je zbog oblika nemoguće lepo uslikati sa običnim fotoaparatom. Em reflektuju svetlost u svim pravcima, em izobličavaju unutrašnjost.

Sve u svemu, maketa nije Tamiya, i nemoguće je napraviti takmičarsku maketu od nje. Preporučujem samo entuzijastima.






Pozdrav,
Miša :)

mutayu

Svaka cast! Iako nije Tamia napravio si pistojnu maketu. Mislim da je pravo zadovoljstvo od prosecne makete napraviti ovakvu lepoticu.

Sandman

Quote from: misa on 11-12-2009, 09:33:56
Dodat je mat finiš prema želji publike, a i meni tako izgleda manje "igračkasto". Ipak, papa_bear je u pravu kada kaže da su bili sjajni - zato sam ga prvobitno i ostavio sa semigloss lakom, ali mi ga nekako "oko nije hvatalo".

to stoji, ali zbog uticaja razmere bilo koji gloss ili jachi semigloss finish deluje previshe jako, tako da je bolje dodati makar kap-dve matt laka u takvu smeshy da malo umine sjaj ;)

mislim da sad deluje mnogo realniji sam finish jer se ne cakli ko imalinom mazan... mada to nije realan finishna pravom avionu...

nema veze.. odlichno izgleda ovako... hocesh li dolaziti u nedelju na NG Kup mozda?

Kerber

Ma, odlicno je ispao Gannet. Sto je do tebe - uradio si ga veoma dobro, tu nema sta.
I ovaj polu-mat, vise mat finish je taman, bar meni. Na makro fotkama se bas lepo vidi da je polumat, ima dubinu u boji. Dopada mi se taj efekat. Koji lak je to?
Imali su oni i Hawka...neko bi i to trebalo da "sprzi".... ;) Fantome smo vec videli, kao i Tornado i Eurofightera...


Sandman

Quote from: Kerber on 11-12-2009, 11:09:57
Imali su oni i Hawka...neko bi i to trebalo da "sprzi".... ;) Fantome smo vec videli, kao i Tornado i Eurofightera...

mislish na Britance Bane?

imam par Hawkova u shteku pa ce pasti jedan sigurno u RAF oznakama ;)

Goran A.

@ Sandman
Verovatno misli na svabe.

Sandman

Quote from: AG02 on 11-12-2009, 11:53:51
@ Sandman
Verovatno misli na svabe.

moja greshka.. Bane je verovatno mislio na SEAHawk - Nemci su njega imali, da....dok sam ja pomislio na BAe Hawk...

Kerber

#7
misli, misli.... ;)

mrzelo me da dajem totalno ime, vise je bila zezalica na Misinu opasku da samo Luftwaffe radi ( ;))...asocijacija....hbg

E, taman nesto da priupitam Misu: hvataju li mu se oni rezinski dodaci, vidjao sam negde ponude, al' za Trumpijevog Ganneta, mozda bi onda mogao da se znacajnije "podigne u izgledu", mada i ne mora, al' bi se zato verovatno jos vise otezalo samo sklapanje....

misa

@Mutayu: Hvala, i pravu si, ova maketa mi je pružila dosta zadovoljstva u radu.

@Sandman: Hvala za pohvale. Na moju žalost, neću dolaziti na takmičenje.

@Kerber:
Ne verujem da nešto može da se kvalitetno iskoristi, osim naoružanja. Dodatak za sklopivo krilo bi trebalo da može uz teško šmirglanje, jer je Trumpeterovo krilo veće i duže od Revellovog, znači teško da poprečni presek odgovara na mestima preklopa. Rezinski dodaci za kabinu su nepotrebni jer je Revellova unutrašnjost odlična, mada imaš Eduardov eceraj ako hoćeš da preteruješ. Unutrašnjost prostora za naoružanje - nema šanse jer je rasklop skroz drugačiji. Naoružanje može, čak je i poželjno ako radiš otvoren prostor za naoružanje, jer time sakrivaš Revellov reljef (koji je izgleda od T.5 a ne od A.S.4).

Ipak ne kapiram što bi poboljšavao izgled ove makete? Mislim smešno je da imaš detaljan padobran za torpedo, a Revellov reljef na krilima nije jednako izliven?! Bolje uzmi trumpetera+resin ako hoćeš takmičarsku maketu. Ova je dobra samo OOB. Da se poslužim muzičarskim pojmovima (heheh): koliko para -puno muzike, al' pojačane na pojačalu koje malo krči.

P.S Mat lak je neki pijačarski sprej "acrylic enamel" hahah. Mrzelo me da palim kompresor sinoć...

Pozdrav,
Miša :)

Aranza

Ako smijem dati svoje skromno mišljenje....
maketa je izuzetno dobro urađena, da kažem bezprijekorno obzirom da znamo o kojem se proizvođaću radi. Vidi se da ste pazili na svaki detalj. Boje su pogođene perfektno a što se finiša tiče - ne dirati više ništa. Budite ponosni vlasnik ovog predivnog aviona koji si također želim priuštiti ali je jako skup u 1/48. :caooo

dusko

Odlican rad u kvalitet makete ne mogu zalaziti ali jako lepo izgleda ,bravo.

Dada

Kao sto vec rekoh, superiska je! Nisi preterao sa prljanjem, kao sto rece kolega Ivica, boje su na mestu, ma zver!
Nisi morao da matiras, ali opet zbog male razmere, dobija ovako na dubini.
Bravo!

Sneni

Jako zanimljiv avion i odlično urađena maketa, svaka čast :bravo
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

milten

Simpaticno avionce koje samo majka (konstruktor) moze da voli ... ::)
Bez obzira sto kazes da nije takmicarska ja bih ga prilozio "na uvid javnosti" na prvom sledecem takmicenju tj. u prekosutra . 8)
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Suhoj