1/72 Fine Molds Me.109G-6

Previous topic - Next topic

Nidza79

Moja cetvrta a ujedno i zadnja maketa ove godine (cetka, bez laka).

Ako hocete da uradite ovaj avion povedite racuna da on nema normalan zadnji tocak kao prosecan G-6 (sa zadebljanjem na mestu gde se spaja sa trupom). Fine Molds maketa ima tip tocka koji vam je potreban (na glavnom ramu).

Maketa je radjena pod pretpostavkom da su svi stencili na sivoj podlozi "ubijeni" farbanjem, dok su svi na svetloplavoj podlozi i dalje tu.

Zahvaljujem se Subi na razjasnjenju nekih dilema koje sam imao pred pocetak rada.







divvac

stvarno super! s' obzirom da je cetka i bez laka,bas je super ispalo!  ;)
nego kako si odradio motor?
moja Prva turska

vuk

Ovako izgleda ok,a sta si urado sa kapotazima motora?Mozda si trebao da probas da ih postavis,u otvorenom polozaju,s' obzirom da si pilota ostavio u avionu.Ovo je samo ideja,al stvarno mislim da je extra ispao. :cheers

InFlames

Dobro je ispao! možda još malo washa?

Gusha

Ovako bez washa, i sa crnim motorom bez malo ostarivanja, dry brusha i ostalog izgleda kao igracka, a gre'ota....Doradi ga malo ako imas zelju da izgleda realnije...

Kerber

#5
Cudno mu idu noge, ka zadnjoj strani, pa stoji visoko....ili je do ugla fotografije. 
E , sad...ako su ovi farbani sivo, to je partija dobijena od Bugara ili nasledjeni/oteti na kraju rata? A ako su vec prefarbavani, zasto ima otisak krsta na donjackam krila? Zar to nije sredjeno tokom  prebojadisanja? I na oba krila su odozgo oznake?
Moje dileme.... :-\

ubermagog

beli 3 je ratni plen, povučen iz upotrebe kad su došli 'bugari' - vidiš da nema upisan serijal  :naughty
neko zamazivanje LW šeme je palo :)

bila je nemačka radionica ovde, baš za messere

trebalo bi da ofarbaš nosač motora u RLM02, male rezervoare recimo u metal, malo posvetljivanja bloka motora sa gunmetalom, pa da to sve malo zaprljaš, prirodnije bi izgledalo...

i prelakiraj maketu obavezno, treba joj zaštita!

mutayu

Eskadrila za vezu VS NOVJ, Zemun, zima 1944-1945.

Nidza79

Sto se tice izgleda aviona - ovaj je jedini od cetiri WWII aviona sa LH dekalima koje sam napravio - a da sam ga zamislio vise kao neki "enciklopedijski presek" nego kao avion koji predstavlja ovu ili onu fazu u eksploataciji. Jedino sto je dobio - to su "mrvicu" izlizane gume i jako malo smirglane mine od bojice po dnu.

Motor je sam proizvodjac dao i to ugradjen u trup. Danas to nije retko i Amodel isto nudi u svojim "F" varijantama s tim sto Amodel ima vise sluha i nudi pojedine komponente motora kao zasebne delove. Fine molds nudi motor u jednom delu tako da maketar mora da provlaci cetkicu kroz uzak "lavirint" pazljivo bojeci sto je (bar u mom slucaju) brzo rezultiralo rascupavanjem cetkice. Obojio sam komponente naznacene za bojenje u uputstvu s bojama koje su trazili i tu mi je, bar sto se motora tice, bilo dosta svega.

Pilot je moja prva figurica koju sam obojio ikad. Oduvek sam se pitao kako su ljudi sedeli u sedistima koji izgledaju kao limeni cabrovi a da se ne nazuljaju? Fine Molds vam daje jedno Olive drab jastuce da ga podmetnete liku pod zadnjicu tako da mi je bilo nekako krivo da to ne iskoristim pa otud pilot unutra.

Sto se nogara tice, meni deluju prilicno normalno (iako na fotografijama mozda ne deluje tako). Fine Molds daje coskaste rupe koje vam onemogucavaju da "setate" nogare kako vama odgovara.

Lakirao sam mu samo felne i nogare tockova jer tu ima neke osetljive stencile. Lift Here dekali jednom kad se vlaga osusi jako lepo stoje na maketi (za razliku od Fine molds dekala) i ne raspadaju se pri dodiru tako da mi se ostatak aviona nesto i nije lakirao.


petlyakov

Quote from: Nidza79 on 14-12-2009, 23:57:09
Oduvek sam se pitao kako su ljudi sedeli u sedistima koji izgledaju kao limeni cabrovi a da se ne nazuljaju? Fine Molds vam daje jedno Olive drab jastuce da ga podmetnete liku pod zadnjicu tako da mi je bilo nekako krivo da to ne iskoristim pa otud pilot unutra.

I pilotu bi svakako bilo krivo jer to olive drab jastuce jeste sedeci padobran, bez njega nema ni sedenja ni letenja. Glavu ( a i zadnjicu) chuva.

drakii

Lepo, samo deluje sterilno, mogao bi malo da ga ozivish-autentizujesh naglashavanjem panela uz neke od prethodnih opaski, ali svako ima prava na svoj izrazaj, pa i ovaj hobi dotiche umetnest, a i spretnost, chetka je iz raja izashla, samo joj treba adekvatna drshka, pozdrav i napred