Revell Supermarine Spitfire Mk V 1:72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Ovo je maketa koju sam upravo zavrsio. Kostala je samo 650 din. a s obzirom na nisku cenu, mogu da kazem da je odlicno izlivena. Delovi se fantasticno uklapaju, a ima i poprilicno detalja. Dekali su odlicni. Nekad mi se cini da ona izreka "kol'ko para, tol'ko muzike" nije uvek tacna. Sastavljao sam je klasicno, farbana i lakirana cetkicama, tehnike wash, drybrush...  Ako vas jos nesto bude zanimalo u vezi makete, rado cu odgovoriti.
Unapred hvala na kritikama i pozitivnim i negativnim.


dusko

Sta da kazem nego da dosta dobro izgleda narocito ako znamo da je radjeno sa cetkicom. :cheers

PELE

Svaka cast, odlicno izgleda!

Trenutno i ja radim jednog, ali Vb verziju sa zaobljenim vrhovima krila.

Boje si cini mi se pogodio, samo je ova siva trebala da bude malo svetlija. Mozda je to samo do fotografije i blica...


Pozz

InFlames

dobar rad sa cetkicom!

ali ipak Spitfire je najlepsi sa elipsa krilom ;)

Aranza

Znam da je sa kistom vrlo teško raditi i zato mi je još teže ovo reći. Mislim da je boja mrvu gusta. Urađen je jako dobro, daleko od toga no da si samo malo više razrijedio boju i nanio je u dva sloja bio bi još ljepši. Bez obzira, lijepo izgleda.

Miroslav

Nanosio sam boju u 2 vrlo tanka sloja. Bila je razredjena taman koliko treba. Fotoaparat, a narocito blic cine cuda stvarajuci senke.

drakii

Verovatno si video recenzije za ovu maketu koja veoma lichi na Spitfire V B, zato ga nisi uslikao odozdo, leepo, nisi samo ti naseo, ali nije bash ni jeftin, za oko 200 Din si ga platio vishe, volim ovaj avion i shteta shtose Revell made in poland nije potrudio, makar ispod krila....., ali mi dopada rad, pozdrav

Bojan Ue

#7
Odlican rad, dobro se cetkica pokazala, lepa je kamuflaza, a i lepa je ova verzija sa zasecenim krilima!  :bravo Mozda bi trebao da mu dodas diskretno trgove izduva i da probas da razvuces malo tanju antenu.  :think

Miroslav

Za antenu samo se bas trudio ali nisam uspeo da rasteglim nikako tanje od toga. Maketu sam kupio kod Micevskog. Otkud znam koliko je na drugim mestima? Ovo mi je jedina mogucnost da stigne u moj grad. Voleo bih da ih je vise.

medico

sasvim dobar rad cetkicom !
taj spit je problematican zbog toga kako izgleda spoj krila-trup sa donje strane ! potpuno promasaj , ipak ako ne zavirujes sa donje strane sasvim je ok  ;)
antena je zestoko predebela , tockovi stoje paralelno sa nogama stajnog trapa a trebalo bi da se sire ka gore , nisi popravio fabricku gresku na propeleru jer jedankrak stoji malo asimetricno i prevelika su zuta polja na vrhovima elisa, sem toga nemam nekih ozbiljnijih zamerki

LordNelson

Nije lose, ne znam da li je namerno ali izgleda kao izvozen avion.. :)