Mirage F1 1/72

Previous topic - Next topic

Night Fighter

Helerova maketa, nije bog zna sta, ali i alternativa u obliku revell/hasegawe je slicnog kvaliteta. Sve je cetkom radjeno, ukljucujuci i lakiranje, jer zbog vremena i obaveza u kuci (dve bebe) nemam mogucnosti za dugotrajne seanse punjenja, isprobavanja, prskanja i ciscenja prskalice.
Paneli su iscrtani drvenom bojicom preko ispupcenih linija, a finis je izveden Tamijinim saten sprej-lakom.
Nisam stavljao nikakvo ostarivanje, zeleo sam "ganc nov" izgled.

Pozdrav, Goran NF (ex Night fighter, dosadio mi je taj nick)






PELE

Kada gledam slike, sve mislim da je radjeno AB-om, kad ono kazes... cetkica!  :o

Mnogo dobro uradjeno! Koje si boje koristio?

Ja u planu imam jedan Iracki i Izraelski, jednog dana cu uraditi.


Pozz

Nidza79

Izrael ga nije imao a za iracki moras da radis ekstenziju repa  :rtfm

Malo si ga jace zaplaveo, obicno su svetliji. Video sam jedan "50000 heures" tako jako zaplavljen pa se nadam da si proucio materiju pre odabira boje.


dragan_mig31

Quote from: PELE on 13-12-2009, 13:57:12
Kada gledam slike, sve mislim da je radjeno AB-om, kad ono kazes... cetkica!  :o

Mnogo dobro uradjeno! Koje si boje koristio?

Ja u planu imam jedan Iracki i Izraelski, jednog dana cu uraditi.


Pozz

izrael nije vozio mirage f1 :) iracki i ja imam u planu :)

Hawkeye

Da li su i iracki bili ovako ofarbani ili su svi bili maskirni?

'Уживај младићу за младости своје!'

ubermagog

irački su ovako farbani, kao i grčki, i još poneki...
ovo je recimo bila 'lovačka' šema i nalazila se na tim verzijama

španski su imali vrlo atrakrivnu kamuflažnu šemu, kasnije i jednako interesantnu low-vis!
takođe su južnoafrički imali originalnu šemu, kasnije modifikovanu koju sada koristi par zemalja koje su ih otkupile pa ih sada koriste...

boja ti jeste gore previše tamna, trebalo je da se posvetli, lepše bi izgledao - ali ako su bile takve objektivne oklonosti onda je ovo maketa za 'svoju dušu' :D

dragan_mig31

nisu svi mirage f-1 u irackom RV bili sivi



flanker

Tako je. Sivi su bili za napade na brodove u zalivu i ostrvo Karg.
Inače, ne razumem zašto je Revel uzeo Hasegawin odlivak, a ne ESCI. Jedini problemčić kod ESCI su prozirni delovi, malo su četvrtasti i spljošteni, ostatak je u kontri i uz novi set v-z naoružanja bio bi odličan.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

drakii

#8
Po ko zna koji put chu da kazem da se ovde radi o maketarstvu, odnosno o maketama, ima ih svakakvih proizvodjacha, samim tim i maketa, a neke su malo bajate, te u pozitivu, koji lako moze da se preureze, ko voli i zeli, a shto bi to moralo da se radi, i nisu sve makete za takmichenje, neke su i za dushu, neke i za brzorad, a nekada i za skromniji prikaz kolekcije, na kraju, bez namere da vredjam bilo koga, al' moram da napomenem, apropo Iraklija, ima ih u dve sorte kamuflaze, plus osnovna isporuchena, a to je za one koji sve znaju, pa cvhe da nauche, ja josh uvek uchim da pravim makete i tako oko 47 godina, mnooogo sam glup, pa neka mi pametni ne zamere, pozdrav

Aranza

...toliko o Heller-u i bojanju kistom.  ;)
Izvrstan rad kolega!!! :caooo

LordNelson

Vrlo dobro odradjen posao. Ja sam licno veliki ljubitelj Mirage-a.  :)