F-14D Highway to the danger zone!

Previous topic - Next topic

Suhoj

F-14D Revell 1/72, dekali su Hasegawini.
Maketa predstavlja F-14D VF-31 Last Tomcat
http://www.air-and-space.com/20071111%20Palmdale/_BEL2634%20F-14D%20BuNo%20164350%20VF-31%20right%20side%20l.jpg
Maketa je ok za sklapanje, hasegawini dekali jesu malo debeli, ali sam ih sredio.
Uradio sam preshading, onda boje su MM white i MM gull gray, ksnije radjen wash malo prljano pigmentima i tako....evo slika, pa uzivajte!











P.S. Veliko hvala clanu Tomcat sto mi je poslao dekale!!! :cheers

Tomcat

Molim i drugi put  ;) Kao sto vec rekoh, meni se jaaaako svidja, jedino one dve manje zamerke koje sam ti rekao, ali ne umanjuju utisak ni najmanje. Svaka cast jos jednom :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

mutayu

Dobar je! Da si se ranije pohvalio sta radis i u kojim oznakama, mogao si dobiti fotografije detalja! ;D


Poseidon

Fino urađena maketica,mog omiljenog američkog aviona....ja se spremam da naručim jednog u 1/32...dal će biti Tamiya ili novi Trumpeter ostaje da se vidi.

InFlames

Osnova je dobra ali imam nekoliko kritika

- crni 'anti-glare' pred kabinom ti je previse napred. morao bi biti zakrivljen oko kabine
- IRST bi morao biti crne boje
- nedostaju ti RWR senzori nad usisniki
- nedostaju ti dve pitotki - po jedna na svak strani
- pravi avion nije koristio Sidewinder railov, i ako bi jih, to bi vjerovatno bili noviji BOL raili
- nisi ofarbao ni jedno pozicijsko svetlo
- nisi ofarbao RWR i cjev za ispust goriva na "beaver-tail-u"
- nisi ofarbao kovinske oplate oko topa
- nisi ofarbao karakteristicne mornaricke crvene obrube oko vrata stajnog trapa

i onda ima nekoliko felera, za koje je kriv revell, a ne ti - narocito oplate oko izduvnika.
Tomcat mi je najomiljeni americki lovac i dobro sam ga nastudirao, tako da nadam, da ove kritike hvatas dobronamerno - i puno toga jos uvjek mozes da popravis

Suhoj

Anti glare je dekal, a pokusao sam da ga stavim blize, ali bi onda oni "repovi" prelazili na vetrobran.
Sto se tice naoruzanja, tankova za gorivo antena itd. nista nisam stigao da obojim, a ni da stavim jer sam imao rok od 6 dana da ga zavrsim za takmicenje 0:)
Bice sve to naravno popravljeno.
Radicu sad i VF-84 F-14A u istoj razmeri, pa cu tu bas da se potrduim oko detalja.

Molba...
Ako neko slucajno ima Revelov kanopi za ovaj avion a da mu je visak, nek me konktaktira na PM, jer ja u kutiji nisam dobio kanopi, pa sam morao da stavljam Italerijev koji nije po dimenzijama bas tacan.

InFlames

Pisi na Revell i kazi jim, da nisi dobio canopy, pa ce ti poslat drugi... samo napisi broj kutije i oznaku dela (E1 recimo - pogledaj na nacrt)

gasha

Nikad nemoj zuriti da zavrsis maketu za takmicenje, ako je uradis uradis. Uvek ima jos takmicenja, bolje je prikazati kasnije u punom svetlu.
@ InFlames bez obzira na nedostatke koje bi verovatno ispravio, nakon komentara, da je pametno prikazao maketu pre takmicenja na forumu, rad je vrlo lep i pedantan. Inace brzanje i slabo posvecivanje paznje detaljima i jeste najveci nedostatak kod kadeta.

Zato Suhoj poradi na ovoj maketi jos malo, za prolecnu sezonu.
Moji predlozi su:

-sencenje panela, lagano posvetljivanje sredine panela.
-postshading, posto ti preshading nije u potpunosti osvario efekat. Narocito po donjim povrsinama.
-u slucaju da ti se vidi ponegde rub dekala ili malo silveringa, ubaci u mat lak malo boje koju si koristio ispod dekala i predji preko njih. Dobices efekat malo izbledele oznake a prelazi i silvering se nece videti. Samo nemoj da preteras sa bojom.




InFlames

gasha, kritika je bila na mestu i nije misljena kao neko slabo - moj problem je da vrlo dobro poznajem Tomcat, pa vidim puno malih stvari, koje bi mogle biti bolje napravljene... A vecina njih jos uvjek se moze napraviti i siguran sam, da ce jih popraviti. Zurba za takmicenje je problem kojeg poznamo svi, ali dobro si rekao - bolje polako pa ga prikazati u punom sjaju. Inace je maketa vrlo lepa.

A kad se ide za ovaj avion - podpiram Suhoja da nije napravio ne post ne pre shadinga, jer je bio avion ofarban samo za fly-off ceremoniju i izgledao je kao nov. A kad ces praviti VF-84 Tomcata, tada ces morati napraviti weathering - ako trebas neke savjete, Suhoj ti samo salji PM, pa cu ti pomoci - i kod same makete (detajli na avionu) i farbanju i weatheringu...

Suhoj

To i ja htedoh bas sad da kazem za prljanje....zato sam i stavio gore link za fotku pravog...
Avion je bio stvarno cist...
Taj preshading sam dosta "ugasio" al sam ostavio da se jako jako malo vidi cisto da se dobije efekat razmere...

Pitacu ako bude nekih nedoumica :)

flanker

Prilično je dosadan bez raketa.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.