F-104G starfighter 1/72

Previous topic - Next topic

eldarfederer


lockheed f-104 starfighter 1/72 od ADACEMY-a.veoma siromasna al eto uradio sam sta sam mogao


























Sandman

deluje ok, slike su ti jako tamne pa je malo teze komentarisati detalje na maketi - probaj da dodash josh jednu lampu kad slikash ili makar provuci slike malo kroz Photoshop ili neki slichan program - doteraj osvetljaj i kontrast...

svidja mi se ideja sa avionom u poletanju - na kasnijim radovima ako budesh imao ovakvu ideju, probaj da tochkove stavish u poluuvuchenom polozaju - scena ce dobiti na realistichnosti josh vishe! ;)

takodje, probaj da nadjesh neku prozirnu shipkicu ili crevo od neke jache gume da stavish kao drzach makete u ovom polozaju poletanja/sletanja - malo ona zica pozadi kvari utisak....

sve u svemu deluje mi dosta bolje nego prethodni radovi.... shta sledece planirash da radish?

mutayu

Vrlo mastovit nacin izlaganja makete. Prema oznakama na pisti avion se nalazi na sletanju. Kako rece Sandman osvetljenje na slikama je slabo i to mozes lako da sredis. Cini mi se da su prelazi svetlo sive/bele boje na nosu i podvesnim rezervoarima neravni a to nije kasno da malo popravis. Takodje i povrsina iza kabine u zuckastoj boji bi mogla da dobije jos jedan sloj boje posto deluje neuredno. Sve u svemu, napredujes!

eldarfederer

hvala na komentarima,jesam malo neuredno uradio,ipak samo radi max nedelju dana,a i maketa nije toliko dobra,a slike su lose,slikao sam ih sinoc,nemam vremena po danju slikati,a kao drzac aviona sam planirao providnu plasticnu sipku,nego je nikako ne mogu naci,pa sam uzeo zicu kao improvizaciju,sledi projekat ce biti DORNIER DO 217K1 od italaerie.e ta ce biti jos bolja

lord sir giga

Samo radi i uzivaj u radu dok mozes.
Jako lepo osmisljena diorama, posto vidim da avionce moze da se skine(probusio si motor ili kako)

Vizant

Ajd i ja malo da dodam, kod sletanja obichno idu flapsovi bar na pola il na full?
Moz da dodash i naduvanu charapu pored piste u da duva vetar u suprotnom smeru od sletanj, tako poneki sitan detalj dosta ulepsa dioramuicu, i ovo sa brzinom tj. sa ovakvim oznakam sam video ranije ali mi se uvek iznova dopadne...

Kerber

Mastovito... ;)

Obrati paznju na detalje oko razgranicenja boja i sledeci rad ce biti bolji.

Pozz !