Albatros D III, 1/48

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili...
..ja završio. Dakle Eduard i koliko god bio, kao i na svakoj kitanja, brušenja i prilagođavanja, meni užitak. Obzirom da je weekend pakovanje sam sam uradio dijelove koji nisu bili u kutiji: pojaseve, par dodataka na motoru, dugu cijev za hlađenje (manju ni pod razno nisam mogao postaviti), vjetrobran. Bojano je uglavnom sa Revell bojama osim svijetlo zelene koja je akril. Iako sam odabrao malo težu shemu (na njemu je ukupno 9 boja), mislim da sam koliko toliko uspio. Evo sličica;











djos & filip

Svaka cast, maketa je ispala prelepo.....doduse kao i sve ostale.

Bez preterivanja, svaki put me oduseve tvoji radovi, izuzetno realno predstavljanje pravih letelica u umanjenom obliku.
Sve ih stavljam u poseban direktorijum kao vredne reference "ako se" bude radilo nesto od toga u buducnosti.

Jos jednom, sjajna makeya

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Messerschmitt

Вау! Јако лепа макета! Свака част мајстре :super

Kerber

Sta reci..?!?

Bravo jos jednom za veoma lep rad !
Ovim "drvenim" si usao u dusu izgleda.

Pozz !

airbamby

Zivio,
Opako dobro uradjen Albatros, samo te mogu pohvaliti.
P.S. hoce li uskoro tutorijal za zatege  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

MI7

Odlican rad, samo tako nastavi. Pozdrav

Goran A.

Na sledecoj maketi bi mogao da napravis nesto pogresno, ovako nije zanimljivo! Koliko ti izrada traje u proseku?

misa

Uvek volim da vidim ovako pedantan rad. Godinama ćeš uživati gledajući ovog albatrosa u vitrini. Interesuje me da li si radio šaru drveta na spoljnim panelima, pošto se na fotkama ne vidi, i da li si radio preshading na krilima?

Sve čestitke, još jednom!

Pozdrav,
Miša :)

gasha

Nemam sta zameriti, samo reci hvale. Kao si radio zatege? koliko vidim odlicno si ih zalepio, bez traga lepka okolo.

Gusha

E za ovakav rad stvarno treba skinuti kapu...Svaka cast za pedanteriju, i daj malo "prodaj foru" za ove utege!

Aranza

Hvala na javljanjima. ;) Izrada mi u prosjeku traje oko 3 tjedna. Žao mi je što se šare na drvetu ne vide na slikama pa ću pokušati slikati ponovo. Zatege dotežem ručno. Prvo (u samoj propremi prije bojanja i sklapanja) ubušim u gornje krilo sve rupice gdje zatege dolaze do pola dubine po kutem sa svrdlom 0,2. Isto uradim i na donjem (ili trupu po potrebi) ali te probušim skroz. Kad postavim obojano krilo na obojanu maketu ostavim da se osuši 1 dan i tada stavljam riging. Rastežem spru i prvo ga lijepim na gornje krilo, obično počnem odpozadi. Kada je suho, provučem kroz donje , mrva gela i dotežem rukom. Najteže je u stvari držati ga oko 10 minuta dok gel ne uhvati. Ispod donjeg krila kirurškim skalpelom odrežem višak. Na vanjske dijelove idu decali koji to pokriju a na unutarnje zatvaram sa alu pločicama ručne izrade na kojima sam prije toga uradio riveting. Bojam ih u boju krila. Sa grijanjem ne znam, pokušao sam -ne ide.
Prilikom slikanja vrijeme je bilo prilično oblačno a i aparat nije naj. Evo malo bolje slike tijekom izrade.


Sandman

da, tek na ovoj zadnjoj slici u prethodnom postu se dobro vidi tekstura drveta - odlichan rad, kao i svi prethodni! ;)

Zoki969

Kao i uvek, izvanredno  :super
Svaka cast i bravo !!!

Profa

Bez obzira na malo prejak preshading za moj ukus, Vossov Albatros je prosto predivan! :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)

LordNelson

Lep avioncic! Pravo osvezenje!  :super